خانه / اخبار استان / استاندار: دستاوردهای موسسه سرم سازی رازی باید تجاری سازی شود
دستاوردهای موسسه سرم سازی رازی باید تجاری سازی شود
دستاوردهای موسسه سرم سازی رازی باید تجاری سازی شود

استاندار: دستاوردهای موسسه سرم سازی رازی باید تجاری سازی شود

استاندار البرز در بازدید از موسسه سرم سازی رازی گفت: در حال حاضر این مجموعه ۹۵ درصد تولیدات موسسه رازی نیازهای داخل کشور را تأمین می کند و مابقی نیز صادر می شود، با وجود این امر نیازمند تجاری سازی تولیدات و تکمیل و تجهیز امکانات برای توسعه کار است.

به گزارش سمن البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکترمحمدعلی نجفی صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از موسسه تحقیقاتی سرم سازی رازی گفت: این مرکز یکی از موسسات بزرگ و با اهمیت کشور و حتی منطقه است و باید اذعان داشت که موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از موسسات پر افتخار است که قریب است عمر صد ساله خود را طی کند. این تولید واکسن در این موسسه یک فرصت استثنایی برای البرز است.

وی با اشاره به دستاوردهای علمی و پژوهشی این مرکز تحقیقاتی تصریح کرد: مجموعه رازی در تولید واکسن، دام و طیور و کارهای تحقیقاتی کارهای بزرگی انجام داده است.
رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی استان خاطرنشان کرد: بالغ بر ۹۵ درصد و عمده تولیدات موسسه رازی، نیازهای کشور را تأمین می کند و بخشی نیز در سبد صادرات قرار می گیرد.

دکتر نجفی با اشاره به ترکیب اعضای هیات علمی این مرکز تحقیقاتی نیز گفت: بسیاری از محققان این مجموعه جزو اعضای هیات علمی در رتبه بالای درجات علمی هستند که این خود ظرفیت قابل توجهی بشمار می رود.

وی افزود: در دهه اخیر به جهت مشکل اعتبارات کشور و اینکه نگاه تجاری در تولیدات موسسه رازی وجود نداشته است، آن هم بجهت اهمیتی که برای امنیت و سلامت انسان دارد، در بحث زیرساخت ها و نیروی انسانی با کمبودهایی مواجه بوده که در ستاد رفع موانع تولید مصوب شد بخشی از این دغدغه ها برطرف شود.

استاندار البرز با بیان اینکه موسسه تحقیقاتی تولید واکسن و سرم سازی رازی از موسسه های موثر پایدار و قوی در کشور است، گفت: بخشی نیازهای ملی نیز از سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی باید پیگیری و دنبال شود.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
دستاوردهای موسسه سرم سازی رازی باید تجاری سازی شود
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

دعوت سرمایه گذاران برای احیای بافت های فرسوده کرج

اصغر نصیری: دعوت سرمایه گذاران برای احیای بافت های فرسوده کرج

سمن البرز: شهردار کرج با تاکید بر ضرورت از بین بردن بافت های فرسوده، ساخت شرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *