تیتر مهمترین اخبار

دیدار رییس تامین اجتماعی شهرستان با رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ بازدید معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت داروسازی اکتوورکو در استان البرز بازدید معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از بزرگترین واحد تولید نان صنعتی کشور آزادسازی ۴۰۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته چهارباغ جلسه پشتیبانی جذب مشارکت ذینفعان در بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت برگزار شد پارک علم و فناوری البرز و شورای اسلامی استان البرز تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند دیدار چهره به چهره ۶۴ تن از شهروندان البرزی با استاندار البرز سارق خودرو با شلیک گلوله پلیس زمین گیر شد دستگیری سارقان زورگیر اشتهارد در کمتر از ۲۴ ساعت کشف بیش از یک و نیم تن آرد قاچاق در ساوجبلاغ مدیریت شهری کرج پیشگام اجرای طرح حذف پیمانکار تامین نیرو شود تندیس جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان به اتاق سفید رسید ضرورت یکپارچه‌سازی محتوای تصویری شهر در مناسبت‌ها و رویدادهای تاریخی وابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری شهرداری کرج در جایگاه برتر ایستاد ضرورت ساماندهی مبادی ورودی و خروجی کرج

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
اسلام، رقیب منحصر به فرد غرب محسوب می شود
30 آوریل 2022 - 9:16
شناسه : 206555
1
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز گفت: اسلام رقیب منحصر به فرد غرب محسوب می شود زیرا معتقد است مبانی فکری و اندیشه های آن، بر اساس حقیقت متعالی است.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز گفت: اسلام رقیب منحصر به فرد غرب محسوب می شود زیرا معتقد است مبانی فکری و اندیشه های آن، بر اساس حقیقت متعالی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رسولی، معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز در راهپیمایی روز قدس در شهرستان چهارباغ گفت: هانتینگتون، صاحب نظریه برخورد تمدن ها، یکی از نظریه پردازان غربی است که معتقد است در عصر کنونی سه دیدگاه و تمدن وجود دارد که در مقابل یکدیگر قرار دارند.
وی افزود: اولین تمدن، فرهنگ اروپایی آمریکایی بوده که حاصل رنسانس و عصر اصلاحات و روشنگری است که در واقع موجب نظام سرمایه داری در غرب بوده و مبنای آن هم لذت گرایی و سودگرایی است، یعنی در غرب هر چیزی که در آن لذت و سود باشد، مجوز عمل دریافت خواهد کرد؛ مانند کشتار انسان های بی گناه و به اسارت گرفتن زنان و کودکان.
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز با اشاره به اینکه به عقیده هانتینگتون، یکی از فرهنگ های متخاصم در عصر حاضر، دموکراسی غربی است، مطرح کرد: وی معتقد است فرهنگ کنفوسیانیسم چین که عمدتا مربوط به آداب و سنن مشرق زمین و به ویژه چین و اطراف آن است، نمی تواند رقیب دموکراسی غربی باشد و توان مقابله با آن را ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین رسولی با اشاره به اینکه این فرهنگ بیشتر در حوزه اقتصاد و آداب و سنن می تواند برای غرب ایجاد زحمت کند، عنوان کرد: تمدن سوم، اسلام است که رقیب منحصر به فرد غرب محسوب می شود زیرا معتقد است مبانی فکری و اندیشه های آن، بر اساس حقیقت متعالی است که یک هزار و ۴۰۰ سال پیش در قالب قرآن بر قلب پیامبر اسلام (ص) نازل شد.
وی افزود: هانتینگتون معتقد است که فرهنگ و تمدن اسلامی تنها رقیب ایدئولوژیکی دموکراسی غربی بوده و ایران متولی اسلامی است که بر اساس مکتب و منطق اهل بیت (ع) بوده و معتقد است نباید در کنار ظالم ایستاد و همراهی با او را عین ظلم می داند و در کنار مظلوم قرار گرفتن را تکلیف اساسی جامعه اسلامی قلمداد می کند.
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز اذعان کرد: به گفته هانتینگتون، ایران اسلامی به عنوان نماینده این اسلام، در مقابل استکبار قد علم کرده و افرادی در حال توسعه این تفکر در جهان امروز هستند.
بنابراین دشمنی ما با غرب دشمنی مبنایی بوده و بر سر اصول است نه بر سر مسائل غیرضروری و حاشیه ای.
حجت الاسلام والمسلمین رسولی افزود: غربی ها معتقد هستند که این تفکر، یک تقابل مبنایی است و نمی توان با آن کنار آمد بلکه باید با استفاده از هر شیوه و ابزاری با این تفکر مقابله کرد.
با نگاهی به تاریخ اسلام و قرآن کریم در می یابیم که اولین چیزی که خداوند پس از خلقت انسان به او گوشزد می کند، وجود دشمن بر روی زمین است.
وی ادامه داد: زمانی که آدم و حوا خلق شدند، خداوند آن ها را نسبت ب شیطان و خطر و دشمنی او هوشیار کرد اما آن ها غفلت ورزیدند و فریب خیرخواهی دشمن را خوردند و از جایگاه خود تنزل پیدا کردند.
پس از آن نیز اولین چیزی که خداوند به انسان تذکر می دهد، وجود دشمن است.
نخستین موردی که در قرآن به آن اشاره شده نیز دشمن شناسی و مقابله با اوست.
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز با اشاره به فرمایش خداوند مبنی بر اینکه اگر از دشمن غفلت کنید، زمین گیر خواهید شد، گفت: این دشمنی تا به امروز ادامه پیدا کرده و همچنان نیز ادامه داد و می توانیم مصداق این دشمنی را در قرآن کریم بیابیم.
کتاب آسمانی ما بیش از ۱۰ مرتبه بر این موضوع تأکید دارد و دشمن اصلی جامعه اسلامی را معرفی می کند.
حجت الاسلام والمسلمین رسولی عنوان کرد: در آیه ۸۲ سوره مائده، خداوند یهود را به عنوان اولین دشمن و دشمن درجه یک جامعه اسلامی معرفی می کند.
مبنای قرآن در تقسیم بندی و درجه بندی دشمن قابل توجه است؛ اولین موردی که این کتاب آسمانی بر اساس آن دشمن را درجه بندی کرده، عمق خواسته و هدف دشمنان ماست.
وی با بیان اینکه یهود مدعی مالکیت تمام دنیا بوده و معتقد است که خداوند دنیا را به عنوان هدیه ای به نژاد بنی اسرائیل داده و مالکیت آن در اختیار صهیونیست هاست، عنوان کرد: در این دیدگاه سه نوع انسان متصور می شود.
اولین نوع بنی اسرائیل است که رژیم صهیونیستی معتقد است این نژاد برتر و آقا و سرور انسان هاست و هیچ همتایی ندارد.
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز افزود: دسته دوم، انسان درجه دو است، یعنی انسانی هایی که یهود و از نسل بنی اسرائیل نیستند اما تئوری برتری آن را قبول دارند و باید خدمتگزار این رژیم در عالم و در خدمت پیاده سازی اهداف و انگیزه های صهیونیست باشند؛ این افراد حق مدیریت و آقایی در نظام را ندارند و فقط نوکر و خدمتگزار یهودی ها هستند.

وی اضافه کرد: سومین نوع، انسان درجه سه است که نه از یهود است و نه برتری آن را می پذیرد که به عقیده رژیم صهیونیستی این انسان باید کشته شود.
در واقع عمق خواسته این رژیم غاصب، نابودی جامعه اسلامی و کشتار انسان های بی گناه است.
ما نه تنها با اسرائیل بلکه با ملتی که معتقد است اسلام باید از بین برود و مسلمین باید به آسان ترین راه کشته شوند هم دشمنی داریم.

حجت الاسلام والمسلمین رسولی با اشاره به اینکه دشمنی ما با آن ها ریشه در اندیشه های ناب اسلام دارد، خاطرنشان کرد: زمانی که پیامبر اسلام (ص) در مدینه مستقر شدند، بیشترین آزار و اذیت از سوی همین قوم صورت گرفت.
مواردی از جمله جاسوسی، تصمیم به ترور پیغمبر، ایجاد دو قطبی در جامعه، حمله به مسلمین و کشتار آن ها، ایجاد مزاحمت و محاصره اقتصادی و سیاسی جامعه اسلامی از صدر اسلام تاکنون ادامه پیدا کرده است.
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز با اشاره به جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی توضیح داد: آن ها بیش از یک هزار و ۵۰۰ کودک فلسطینی را به قتل رساندند و ۱۰ هزار کودک فلسطینی را اسیر کردند و بیش از ۶ هزار کودک در ۱۳ سال گذشته توسط آن ها زخمی و شهید شده است.
بزرگترین قاچاق انسان و اعضای او نیز توسط این رژیم جعلی انجام می شود.
وی بیان کرد: کسانی که دم از حقوق بشر هستند در اینجا کر و لال هستند و نه تنها از غربی ها بلکه از کسانی که داعیه اسلام را دارند و مدعی خلافت اسلامی و رهبری جهان اسلام هستند نیز صدایی شنیده نمی شود؛ نه تنها حمایتی از سوی آن ها صورت نمی گیرد بلکه در کنار رژیم غاصب صهیونیستی هم قرار می گیرند.
به گفته حجت الاسلام و المسلمین رسولی، مقام معظم رهبری می فرمایند اعرابی که مدعی اسلام و به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند بدانند که این دولت به جهان اسلام، بشریت و کشورهای منطقه خیانت می کند و این خیانت زمان زیادی طول نخواهد کشید زیرا تکیه بر باد است.
آن ها فکر می کنند تکیه گاه و حامی دارند اما این سراب و خوابی تعبیرنایافتنی است.
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز مطرح کرد: امید آن می رود که هر چه زودتر روزی برسد که جبهه مقاومتی که از ایران تا غرب فلسطین و از فلسطین تا یمن، سوریه و عراق گسترده و منسجم شده است، با ایمان به خداوند و حمایت ملت های آزاده ریشه این غده سرطانی را در منطقه خشک کنند؛ این روز نزدیک است.
وی اذعان کرد: امروز صهیونیست ها نه فقط توسط حماس بلکه از سوی انصارالله، حزب الله یمن و سایر ملت های آزاده نیز مورد تحقیر قرار گرفته اند.
سه لایه امنیتی که اولین نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی برای حفظ امنیت و انسجام صهیونیست ها در اسرائیل تهیه کرده بود، توسط حاج قاسم سلیمانی به سه لایه تهدید امنیتی تبدیل شد.
حجت الاسلام و المسلمین رسولی عنوان کرد: اولین لایه تهیه شده برای امنیت اسرائیل این بود که فلسطینی های داخل که می توانند برای اسرائیل ایجاد مزاحمت کنند، باید رانده و اخراج شوند تا امنیت آن ها حفظ شود.
امروز می بینیم که نه تنها در غزه بلکه در کرانه باختری نیز مردم برای اسرائیل ایجاد مزاحمت می کنند و نمی گذارند آب خوش از گلوی آن ها پایین رود.
معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز افزود: لایه دوم منطقه شام بود که معتقد بودند نباید از این منطقه تهدیدی متوجه اسرائیل شود و لایه سوم کشورهای ایران زمان شام، ترکیه آتاترک و یمن بود که معتقد بودند این ها باید در منطقه حامی رژیم صهیونیستی باشند.
سردار سلمیانی این سه لایه امنیتی را به سه تهدید امنیتی تبدیل کرد.
وی اظهار کرد: اولین تهدید، تجهیز فلسطینی ها در قلب تپنده سرزمین اشغالی بود که امروز می بینیم کرانه باختری مسلح شده و صهیونیست ها نمی توانند با زنان و مردان و کودکانی که سلاح در دست دارند، مقابله کنند.
کشوری که مدعی آقایی دنیاست، امروز از مقابله با زنان بی پناه نیز عاجز است.
دومین تهدید، تبدیل شام و سوریه به منطقه پشتیبانی مقاومت بود.

حجت الاسلام والمسلمین رسولی با اشاره به اینکه منطقه ای که رژیم جعلی صهیونیست فکر می کرد مدافع اوست، امروز مدافع مقاومت شده است، بیان کرد: سومین تهدید، اضافه کردن منطقه عراق و یمن به دایره مقاومت بود.
امید است جریان و جبهه مقاومت در کمتر از ۲۰ سال که وعده مقام معظم رهبری است، رژیم صهیونیستی را از نقشه زمین محو کنند.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.