خانه / اخبار نمایشگاه مطبوعات / اقبال نیا: عصاره آگاهی یک کشور مطبوعاتش می باشد
افسانه اقبال نیا رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار
رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار

اقبال نیا: عصاره آگاهی یک کشور مطبوعاتش می باشد

به گزارش سمن البرز، خانم دکتراقبال نیا رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار در گفتگو با خبرنگار ما در بازدید از غرفه سمن البرز در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات گفت:

همانطور که از نام رسانه معلوم است مشخص می کند که به معنای رساننده است و باید صدا را برساند و باید آخرین اخبار و اطلاعات را به مردم برساند خصوصا برای خانم ها که شرایط بیرون رفتن از خانه  را ندارند و نمی توانند در جامعه حضور داشته باشند می توانند از طریق رسانه ها به آخرین داده ها و اطلاعاتی حداقل مربوط به خودشان دستیابی داشته باشند.

طبق رسالت رسانه ها بعضی از آنها باید یک مقداری جهتشان را عوض کنند و در انتقال اطلاعات ، اخبار و مسایلی که به گوش مردم می رسانند بیشتر به حقایق بپردازند ، بیشتر به جای اینکه جنجال به پا کنند و جذب مخاطب داشته باشند باید سعی کنند بیشتر نقششان آگاهی دادن به مردم باشد.

با توجه به اینکه خانم ها بعد از انقلاب شرایطشون یک مقدار متفاوت شده از لحاظ فعالیتهای سیاسی و اجتماعی یک مقداری بیشتر دیده می شوند و بیشتر فعالیت می کنند بیشتر نیازمند هستند که صدایشان را بیشتر به گوش مردم برسانند و و در این زمینه رسانه باید نقشش را درست ایفا کند و به آگاهی مردم بپردازد و مسائل ، قوانین و خبرهای مربوط به حوزه زنان را بیشتر پوشش دهند هر چیری که می توانند وضعیت بانوان را ارتقا دهد بزرگترین نقشی است که رسانه ها می توانند داشته باشند.

رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار افزود : مشکل اصلی ما خانم ها قرار گرفتن در کنار یک دایره بسته است ,دایره بسته ای که یک تعداد از خانم ها خودشان در دورن آن قرار گرفتند و زنان توانمند ما د رانتظار پشت این دایره قرار گرفتند .

درطول انتخابات خانم ها نقش بسیار موثری در مشارکت در انتخابات  داشتند و آمارها نشان از حضور خانم های ما در انتخابات های کشور یک آمار حضور بیش از۵۰ درصدی است . تعدادی خانم های توانمند و تحصیل کرده و بانوانی که در حوزه  مدیریت صاحب نام هستند ولیکن امروزه  شرایط به صورتی هست که ما در این دولت یک وزیر زن هم نداریم و با توجه به اینکه آقای رئیس جمهور اعلام کردند که تمام دستگاه ها و اکثر وزارتخانه های ما یک مشاور زن داشته باشند هنوز این امر محقق نشده است  و ما هنوز این امر را نداریم و این بخاطر جدی نگرفته شدن خود خانم ها توسط همدیگرهست.

تا زمانی که خودمون پشت هم نباشیم و هوای هم رانداشته باشیم و نتوانیم صدایمان را بلند و رسا به یکدیگر برسانیم این طبیعی است که دیگران هم ما را جدی نخواهند گرفت.

ما مدعی بودیم که یک جمعیت ۵۰ درصدی و توانمند هستیم پس خانم هایی که در راس بودند و می توانستند نیروهای کارآمد و توانمند معرفی کنند متاسفانه به خاطر شرایطی که خودشان داشتند نتونستند و دل و جراًت این را نداشتند که نیروهای جوان تر ، کارآمدتر و مدیر و مدبرتر معرفی کنند از ترس اینکه مبادا خودشان بمانند و این نیروهای جوان از پله های ترقی  با سرعت بیشتری از آنها  عبور کرده واز ایشان پیشی بگیرند.

اگر هرکدام از ما نیروهای قدیمی و شناخته شده  ۱۰ نفر نیروی کارآمد جوان  و مدیر را معرفی میکردیم در حال حاضر می توانستیم یک جمعیت چند هزار نفری داشته باشیم که مسئولین مجبور باشند از این جمعیت حداقل ۵۰ نفر را انتخاب کنند ولی تا زمانی که از جایی صدایی در نمیاد و فقط یک جابجایی شطرنجی صورت می گیرد اتفاقی نخواهد افتاد .

متاسفانه بانوان در حوزه سیاسی موفق نبودند ولی در حوزه اجتماعی بسیار می توانند فعال باشند و این حوزه را گسترش دهند بنده بعد ازانتخابات به این نتیجه رسیدم که باید در بین مردم و دل مردم کار کرد حضور ما در مجلس هم چیزی جز خدمت به مردم نبوده است حال در حال حاضر نیز با یک رویکرد اجتماعی برای مردم کار می کنم بدون اینکه وامدار کسی باشم و حرفی برای خودم دارم فقط موضوع فعالیتم تغییر کرده شاید آن زمان نیزهمین کار را هم نمیتوانستم انجام دهم ولی الان با دست خالی “کمپین زنان سرطان سینه “را راه اندازی و اداره و سازماندهی می کنم.

این زنان با برگزاری کلاس های مختلف آموزشی و آشنایی با حقوق شهروندی  به مرحله بهبودی نزدیک می شوند. شاید مصلحت خداوند بر این بود که به مجلس و یا شورای شهر ورود نکنم تا بتوانیم برای مردم اینچنین فعالیتهای خیرخواهانه ای را انجام دهم واز این فرصت به دست آمده بسیار خرسند هستم و راحت می توانم حرف بزنم و ایده هایم را ابراز کنم. خانم هایی که به جایی وصل هستند شاید نتوانند اینقدر راحت صحبت کنند.

عصاره آگاهی یک کشور مطبوعاتش می باشد . اگر مطبوعات و رسانه های خوبی داشته باشیم تک تک مردم آگاه می شوند هر کس به فراخور حال خود .

نمایشگاه پارسال کمی پررونق تر از امسال بود اما امسال هم حضور زنان را پررنگتر از آقایان می بینم و این نشان دهنده این است که خانم ها آگاه تر هستند هرچند که خیلی اراده بر این نیست که خانم ها آگاه شوند.

افسانه اقبال نیا رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار
رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

رسانه های مردمی در پیشبرد اهداف نظام تاثیرگذارند

محسن انصاری: رسانه های مردمی در پیشبرد اهداف نظام تاثیرگذارند

سمن البرز: رئیس مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان بیان کرد: رسانه های  مردمی می توانند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *