تیتر مهمترین اخبار

بررسی مشکل آب شهرک گلخانه‌ای مهستان توسط مدیرعامل آبفای البرز پلمب یک واحد توزیع روغن و فیلتر هوای تقلبی خودرو در فردیس سرمایه‌گذاران طرح‌های خود در خصوص پروژه شهید ایرانی را ارائه دهند آیین اختتامیه بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در البرز برگزار شد آثار به جامانده تاریخی بستری مساعد برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری است توقیف خودرو حامل مواد مخدر در”نظرآباد” حمایت شهرداری از پایان نامه ها خروجی محور شود سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) فرصتی برای ترویج تفکر و اندیشه‌های عرفانی و اسلامی امام (ره) است مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در منطقه ۹ کرج شدت می‌گیرد شکوفه‌های درخت مگنولیا در شهر کرج شکوفا شدند حرکت انقلابی امام خمینی(ره) جهان را با اسلام و عدالت گستری آشنا کرد نهضت ملی مسکن البرز با سبد متنوعی از خانه های ویلایی تا آپارتمانی امام خمینی (ره) تلاش غرب برای تحقیر ایران را زمین گیر کرد آثار بی‌حجابی دامن جامعه را می‌گیرد آماده‌باش البرز برای مراسم ارتحال امام(ره)

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
اقتصاد دانش بنیان، گام بزرگی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است
28 آوریل 2022 - 14:40
شناسه : 204939
1
فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه مقام معظم رهبری، تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین را به عنوان شعار امسال مطرح کردند، گفت: اقتصاد دانش بنیان، گام بزرگی برای رسیدن به دانش اقتصاد مقاومتی است.
ارسال توسط :
پ
پ

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه مقام معظم رهبری، تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین را به عنوان شعار امسال مطرح کردند، گفت: اقتصاد دانش بنیان، گام بزرگی برای رسیدن به دانش اقتصاد مقاومتی است.

سردار علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز امروز در بازدید از شرکت آذین خودرو و کارخانه اتمسفر و دیدار با کارگران این مجموعه که به مناسبت هفته کارگر صورت گرفت، با اشاره به نگاه دین مبین اسلام و ائمه اطهار به کار و کارگر گفت: طبق فرمایش امام رضا (ع)، شخصی که برای کار و تأمین امرار معاش خانواده خود از منزل خارج می شود، به مثابه فردی است که جهاد در راه خدا می کند.
وی با اشاره به اینکه جهاد عرصه ها و میادین متفاوتی دارد که یکی از این میدان ها، عرصه اقتصاد است، مطرح کرد: اکنون اقتصاد پاشنه آشیل کشور است و در این برهه از زمان که همه جبهه استکبار برای شکست جبهه اسلام به خط شده است، نیازمند کار جهادی هستیم.
به برکت وجود کارگران و مدیران توانمند و فعالان عرصه صنعت که در خط مقدم مقابله با تحریم های دشمن پیشتاز هستند، بار دیگر دشمن را شکست خواهیم داد.
فرمانده سپاه استان البرز عنوان کرد: امروز دشمن همه هجمه خود را بر معیشت و اقتصاد مردم متمرکز کرده و ملت ما به ویژه قشر کارگر زیر فشار سنگین اقتصادی، تورم و مشکلات معیشتی هستند.
اگر جبهه استکبار فقط با نظام و حاکمیت ما مشکل دارد، چرا به مردم فشار وارد می کند؟ این نشان می دهد که علاوه بر نظام و حاکمیت ما مردم ما هم مشکل دارد اما مطمئن باشید به برکت وجود کارگران زحمتکش او را شکست خواهیم داد.
سردار حیدرنیا با بیان اینکه هنوز زمان تلافی و انتقام ما از دشمن فرا نرسیده است؛ زمانی که به سلامت از این پیچ تاریخی عبور کنیم، دشمن را به خاک سیاه می نشانیم، خاطرنشان کرد: یک فرمانده و مدیر، شخصیتی منفرد در قله سازمان نیست بلکه شخصیتی تکثیرشونده در بدنه مجموعه و در میان نیروهاست.
شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و کارخانجات بزرگی که به موفقیت های عظیم دست می یابند، مدیرانی دارند که شخصیت آن ها در مجموعه تکثیر می شود.

وی اذعان کرد: چند سالی است که مقام معظم رهبری، موضوعات اقتصادی را به عنوان شعار سال انتخاب می کنند یعنی هدفگذاری و راهبرد کلان کشور را برای یک سال در موضوع اقتصاد می دانند که این امر گویای موضوعی نهفته در آن شعار است.
خودکفایی و قدرت بازدارندگی کشور در حوزه های دفاعی، تکنولوژی، صنایع موشکی و هسته ای و .
.
.
به برکت زحمات و تلاش های جوانان و نیروهای مقتدر مسلح است.
فرمانده سپاه استان البرز تصریح کرد: اکنون ما به جایگاهی رسیده ایم که هیچکس جرأت کوچکترین حمله و تعدی به کشورمان را ندارد زیرا مؤلفه های امنیت ملی خود را ارتقا و در تراز جهانی قرار دادیم بنابراین دیگر دشمن نمی تواند به ما نزدیک شود؛ البته در تلاش است مؤلفه های امنیت ملی ما را ضعیف کند اما نباید اجازه دهیم زیرا هر چه مؤلفه های اقتدارآفرین ما ضعیف شود، میزان تهاجم، تعرض و تعدی دشمن افزایش می یابد و هرچه قوی تر شویم، دشمن توان مقابله با ما را ندارد.
سردار حیدرنیا مطرح کرد: انتقاداتی که امروز به صنایع خودروسازی ما وارد می شود که بسیاری از آن ها بجاست، به شیوه مدیریت و عدم کار جهادی برخی مسئولین در این حوزه بر می گردد.
اینکه پس از گذشت چندین سال از تولید پیکان، با یک تحریم در حوزه خودروسازی دچار مشکل می شویم، نشان می دهد که قطعا یک جای کار جهادی نبوده و نگاه انقلابی نیز حاکم نبوده است.
با توجه به روند پیشرفت تکنولوژی در دنیا، چاره ای جز کار جهادی و انقلابی نداریم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین را به عنوان شعار امسال مطرح کردند زیرا دنیا در حال حرکت به سمت دانش بنیان هاست، افزود: اقتصاد دانش بنیان، گام بزرگی برای رسیدن به دانش اقتصاد مقاومتی است.
اقتصاد مقاومتی به معنای تکیه بر دانش بومی و اطمینان و اعتماد به جوانان توانمند و ظرفیت های نهفته کشور است؛ یعنی اقتصادی که در مواقع تکان ها و شوک های خارجی، ضد ضربه و آسیب ناپذیر باشیم.
فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه ما نباید از تکنولوژی عقب بمانیم و باید هرچه در توان داریم در این حوزه پای کار بیاوریم، خاطرنشان کرد: بی شک اقتصاد دانش بنیان نیازمند ریل گذاری صحیح است که بخشی از آن باید در سیاست های کلان کشور صورت بگیرد که با روی کار آمدن دولت انقلابی و مردمی، تلاش در این حوزه در حال انجام است.
در استان البرز نیز ریل گذاری صحیح در دستورکار قرار دارد و در این راستا تلاش می شود.
سردار حیدرنیا البرز را استان ظرفیت های پنهان و نهفته دانست و افزود: همه باید هنر شناسایی و بهره گیری از این ظرفیت ها را داشته باشیم؛ در این صورت البرز استانی پیشتاز در کشور خواهد بود.
اگر هر کس در هر جایگاهی، آن جا را تنگه احد و مرکز زمین و همه تحولات بداند و خود را برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و ایجاد شرکت های دانش بنیان توانمند کند، می تواند برای سایر صنایع پیشران و پیشرو باشد.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه من از فرزندان خودم و پاسداران صددرصد راضی هستم اما قانع نیستم، اضافه کرد: سوابق و تجارب این شرکت ها نشان می دهد که کار در این حوزه به خوبی صورت گرفته است اما هرچقدر هم که کار خوب شده ما نباید قانع شویم.
اما در مجموع، روحیه جهادی و انگیزه کار تحولی و پیشران این کارخانه قابل تقدیر است که همه ما باید این انگیزه و روحیه را از این گروه های صنعتی بیاموزیم.
فرمانده سپاه استان البرز بیان کرد: سپاه و بسیج به عنوان یک نهاد انقلابی در کنار سایر دستگاه ها تلاش می کند و هم از ظرفیت های خود در عرصه های مختلف و هم در حد توان از ظرفیت های حاکمیتی برای رفع مشکلات صنعتگران که در لبه جلویی منطقه نبرد با جبهه استکبار قرار دارند، استفاده می کند تا همه بتوانیم همراه با یکدیگر در این جبهه و جنگ اقتصادی به پیش رویم.
در سال گذشته، بسیج مهندسین سپاه البرز، یک هزار واحد را عارضه یابی و مشکلات را شناسایی کرد.
سردار حیدرنیا افزود: همچنین هدفگذاری شده که در سال ۱۴۰۱، ۳۰۰ شرکت دانش بنیان با بهره گیری از ظرفیت های نخبگان بسیجی عارضه یابی شوند.
مدیران گروه های صنعتی وسیله ای برای تأمین رزق و روزی کارگران عزیزی هستند که بعضا کسی را جز خداوند ندارند بنابراین از همه آن ها درخواست می کنم در این شرایط اقتصادی، هر آنچه که در توان دارند برای کارگران زحمتکش انجام دهند و از ظرفیت های خوب جوانان استفاده کنند.
وی اظهار کرد: اعتقاد راسخ دارم که با نگاه و ظرفیت شرکت های دانش بنیانی همچون آذین خودرو، می توانیم گام های بلندتری را در این عرصه برداریم به شرطی که نگاهمان افق های بلند مدت باشد.
ما هم می توانیم با بهره گیری از ظرفیت جوانان نخبه، بااستعداد و باانگیزه ایرانی و نیز منابع سرشار خدادادی در کشور، مانند شرکت ها و مجموعه های صنعتی بزرگ دنیا به قله های پیشرفت برسیم.
همه باید برای حل مشکلاتی که با آن ها دست به گریبان هستیم پای کار بیاییم.
فرمانده سپاه استان البرز بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در رابطه با مؤلفه اقتصاد می فرماید که دانش، وسیله عزت و قدرت یک کشور است.
بنابراین اگر بخواهیم قدرتمند شویم، باید دانش خود را افزایش دهیم، نباید در وضعیت حال بمانیم، بلکه همواره باید در حرکت باشیم زیرا راز ماندگاری و پیشرفت و ارتقای انسان در حرکت در میادین بزرگ جهاد است.
سردار حیدرنیا در پایان خاطرنشان کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقتصاد هدف جامعه اسلامی نیست بلکه وسیله ای است که بدون آن نمی توان به هدف رسید؛ هدف جامعه اسلامی، رسیدن به تمدن اسلامی و زمینه سازی برای ظهور ولایت عظماست.
بنابراین برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور حضرت مهدی موعود (عج)، باید اقتصاد کشور را قوی کنیم.
شایان ذکر است در این بازدیدها، از کارگران نمونه، خانواده های شهدای کارگر و کارفرمایان نمونه استان البرز تقدیر شد.
همچنین در بازدید از کارخانه اتمسفر، ۲۲۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان میان کارگران توزیع شد.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.