بانک ایران زمین بانک دیجیتال
انقلاب اسلامی تمام معادلات بین‌المللی را تغییر داد
06 ژوئن 2022 - 9:44
شناسه : 241282
0
رییس کمیسیون‌ برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران توانست تمام معادلات بین‌المللی را بر اساس فرموده امام (ره) تغییر دهد.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

رییس کمیسیون‌ برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران توانست تمام معادلات بین‌المللی را بر اساس فرموده امام (ره) تغییر دهد.

«حمیدرضا حاجی‌بابایی» در آیین سی و سومین سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره ) که در مسجد امام جعفر صادق(ع) کرج برگزار شد ،اظهار داشت: حدود ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و فراز و نشیب‌ها گذشت و هر روز منتظر حرکت، میدان و پیروزی‌های جدید بوده و هستیم.
وی با بیان اینکه در قرآن کریم سه اصل وجود دارد که تغییرناپذیر است و باید همه کارهایمان را با این اصول منطبق کنیم، اظهار داشت: اینکه همراه را بشناسم، صبر کنیم، خسته نشویم و سختی‌ها و مشکلات ما را از پای درنیاورد.
حاجی بابایی این اصول را آزمایش و پاداش پس از موفقیت عنوان کرد و گفت: این سه اصل در طول انقلاب در مسائل اجتماعی و فردی وجود دارد از ۲۲ بهمن ۵۷ که پیروز شدیم تا به امروز پیروزی‌ها و موفقیت‌ها پشت سر هم و آزمایش‌ها بزرگ‌تر و سخت‌تر بوده است.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانست تمام معادلات بین‌المللی را بر اساس فرموده امام (ره) تغییر بدهد، خاطر نشان کرد: وقتی در مورد انقلاب امام(ره) سخن می‌گوییم سوال‌ها و جواب‌ها متقارن نیست‌.
برای چه انقلاب کردیم و اهداف امام چیست؟ همه سخنان امام از خدا، قرآن، انقلاب و ارزش‌ها را بررسی کنید یکی از محوری‌ترین مسائل در کنار این‌ها بحث مردم بود.
حاجی بابایی گفت: امام، مردم را برای قرآن و خدمت به مردم را برای حفظ نظام جمهوری اسلامی می‌خواست، چون حفظ نظام از مسیر اراده، ایمان و پشتیبانی مردم می‌گذرد، به همین منظور ما باید مردم را بر اساس فرموده امام(ره) با تمام توان داشته باشیم ضمن اینکه مردم ما به تمام تاریخ اسلام واقفند، عاشورا و کربلا و پیامبر (ص) و ائمه معصومین(ع) را می‌شناسند و اهداف آنها را می‌دانند و از سختی‌های مسیر اصلی و مسیر ائمه معصومین به خوبی آگاه هستند.
وی با بیان اینکه ما تقریبا در بیشتر قریب به اتفاق اهداف والای انقلاب و در صحنه بین‌المللی و آرمان‌های امام(ره) نزدیک شدیم گفت: باید این مسیر را طی کردیم که در این بین یکی از اهداف بزرگی که در رابطه با انقلاب وجود دارد این است که ما انقلاب کردیم تا اسلام را در دنیا به روایت معصومین(ع ) به جهانیان بشناسانیم.
حاجی بابایی گفت: این سوال پیش می آید که آیا توانسته‌ایم در طول ۴۳ سال گذشته اسلام به روایت معصومین (ع) را در برابر به قول امام(ره) ، اسلام آمریکایی و اسلام غیر ولایی در داخل کشور بشناسانیم یا نه، آیا امروز دنیا، اسلام فلسطین، انتفاضه فلسطین، حزب‌الله، سوریه، یمن، ایران و عراق و همه اینها را می‌فهمد یا این که اسلام را از زبان عربستان سعودی می‌فهمد؟ حاجی بابایی با اشاره به اسلام سعودی افزود: سعودی ها اگر در کاسه قدرت آمریکا قرار نمی گرفتند یک روز هم نمی‌توانستند مقاومت کنند، در واقع عربستان و اماراتی وجود ندارد، اینها حاکمیتی از طرف قدرت آمریکا هستند در حالی که در زمان طاغوت اسلام را به نام عربستان می شناختند اما امروز جمهوری اسلامی محور نهضت بزرگ اسلامی، قرآنی و نگاه به قرآن به روایت معصومین (ع ) را دارد.
رییس کمیسیون‌ برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این در حالی است که چندان قدرتی و سیطره‌ای توسط نیروهای اسلام ناب به محوریت ایران امروز وجود دارد که توانست محور مقاومت را به پیروزی برساند و جنگ خانمان سوزی را که دشمنان اسلام برای نابودی تفکر اسلامی و اهل بیتی ایجاد کرده بودند متوقف کند.
حاجی بابایی در ادامه با بیان اینکه ما با هیچ جا و هیچ جنگی موافق نیستیم تصریح کرد: امروز ناگزیر جنگ در اکراین و روسیه و در اروپا و میان چشم آبی‌ها شکل می‌گیرد.
وی با اشاره به جنگ در یمن گفت: درست است که امروز در یمن درگیری داریم اما استکبار توسط نیروهای مقاومت زمین‌گیر شده‌اند، آمریکا و اروپا و تمام قدرت‌های جهانی در یمن جمع شدند اما آنهایی که با خرما و نان سر پا می‌ایستد را نتوانستند متوقف کنند.
حاجی بابایی گفت: امروز همه دنیا اسلام ناب ما، اهل بیت را می‌شناسند یا علیه این اسلام بوده یا کار آن ایستاده‌اند،امروز کار دشمن به جایی رسیده که در یک کوچه شهیدصیاد خدایی را در هنگام بازگشت به خانه مقابل دیدگان فرزندانش به رگبار می‌بندند و به شهادت می‌رساندند که این ضعف و بزدلی است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه قدرت نظام تثبیت شده است افزود: البته فشارهای سنگین بر ما حاکم است اما مردم بدانند که آینده روشنی داریم، ما انقلاب چند میلیونی راه انداختیم و امروز در قله قدرت دنیا قرار گرفته ایم.
وی افزود: سپاه پاسداران پرافتخار ما در دنیا امروز حرف اول قدرت را می‌زند،ارتش ما هم همینطور و این کار آسانی نیست، تمام دنیا به دنبال این است که ایران را به آتش بکشانند.
مردم را به آتش بکشد و انتقام خود را از این ملت بگیرد.
حاجی بابایی ادامه داد: استکبار می خواهد مردم ما را به آتش بکشد و انتقام خود را از این ملت گرفته و ایران را قطعه قطعه کند، می خواهند جنگ داخلی راه بیندازد امنیت کشور را نابود کند اما نیروهای امنیتی ما چگونه قدرتمندانه کشور را در ظرف امنیت قرار دادند تا ملت ما در امنیت کامل باشند.
وی با بیان اینکه ملت ایران به مدد نیروهای امنیتی در برابر این آتشی که دنیا و آمریکا به پا کرده اند در آرامش است ، تصریح کرد: بیش از ۲۵۰ تلویزیون و رادیوی بیگانه به زبان فارسی علیه جمهوری اسلامی سخن می‌گویند این در حالی است اگرهمین رسانه ها علیه آمریکا و آلمان سخن می‌گفتند آنها را به آتش می‌کشیدند، اما خدا اراده‌ای به ملت ایران داده که با وجود تمام سختی‌ها و مشکلات معیشتی شرافتمندانه از این انقلاب دفاع می‌کنند.
حاجی بابایی در ادامه به وضعیت امروز کشور اشاره کرد و گفت: در سال گذشته، ما ۱۷ میلیارد دلار نفت به فروش رسانیدم و ۱۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالای اساسی داده شده است، این در حالی است که امسال طبق پیش بینی های صورت گرفته ۳۰ میلیارد دلار برآورد فروش نفت کشور ما خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۳ میلیون تن گندم خریداری شده است افزود: این در حالی است که کل گندم مصرفی داخل کشور هشت میلیون تن است و پنج میلیون تن دیگر از این گندم به اربیل و دیگر کشورهای همسایه قاچاق می‌شد.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در واقع کشور ما در شرایط گذشته یارانه تمام کشورهای همسایه را هم داده است، گفت: در این کشور موجب شرم امثال بنده است که کسی نتواند ماهی یک کیلو گرم مرغ تهیه کند اما در اینجا کسی هم هست که ماهی ۳۰ تا ۴۰ کیلو گرم مرغ کباب می‌کند.
حاجی بابایی ادامه داد: خط قرمز ما مردم است، همان هایی هستند که شهید دادند، پای انقلاب ایستادند و به سختی زندگی می‌کنند.
باید کاری کرد که آنها امنیت پیدا کنند.
وی با اشاره به اهمیت جهاد تببین گفت: امروز روی مین رفتن هزار بار سخت تر از روی مین رفتن در هشت سال دفاع مقدس است.
کسی که می‌خواهد جهاد را تبیین و با مردم صادقانه حرف بزند باید زندگی اش مانند زندگی مردم باشد و در واقع وظیفه خطیر ما امروز این است که از مردم دفاع کنیم.
این نماینده مجلس در ادامه گفت: قدم‌های بزرگی برای ارتقای وضعیت معیشتی برداشته شد، ۳۳۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت قرار داده شد که قیمت‌ها را کنترل کند، از سوی دیگر ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی در سال ۱۴۰۱ برای مردم حذف نشده اما برای دولت حذف شده است.
سال قبل تورم رو به افزایش بود اما برنامه سال‌جاری کاهش نرخ تورم است و امسال به دولت گفتیم که حق ندارد که حتی یک دلار از بانک مرکزی برداشت کند.

حاجی بابایی اظهار داشت: سال گذشته ۵۴ هزار میلیارد تومان پول در بانک مرکزی چاپ شد.
مجلس باید پرقدرت بایستد، حرکت بزرگی شکل گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه تا زمانی که قیمت نان در ایران و اربیل یکی نشود ما مشکل خواهیم داشت گفت: با اجرای این جراحی اقتصادی به دنبال این هستیم که مردمی که هر ماه یک کیلوگرم مرغ هم نمی توانند خرید کنند باید از امنیت غذایی برخوردار شوند.
وی گفت: باید روز به روز شاهد بهتر شدن وضعیت باشیم، مجلس و دولت کمک می‌کند شما هم باید کمک کنید، ما شهید سلیمانی‌ها داده‌ایم، ملت پشت سر نظام و انقلاب ایستاده ولی گلایه دارد و حق هم دارد، ما و مردم باید کمک کنیم تا این گلایه برطرف شود.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه باید سرمایه اجتماعی مان را افزایش دهیم بیان داشت: رزمنده‌ها، مومنان، دیندارها، بایستید و از انقلاب دفاع کنید،دیگران دزدی کرده‌اند تبلیغ می‌کنند ما شهدای مان را تبلیغ نکنیم؟ دیگران نامردی شان را تبلیغ می‌کنند ما مردانگی‌مان را تبلیغ نکنیم ؟ ما خدا پرستی مان را تبلیغ نکنیم ؟ تا به امروز ایستاده‌ایم پای انقلاب تا انتها هم می‌ایستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید از دولت، مجلس و همه باید حساب کشید، تاکید کرد: دولت در زمان حاضر راه خود را در این جراحی بزرگ اقتصادی پیدا کرده و وظیفه همه ما این است که همه باید برای اجرای برنامه‌های دولت پشت سر دولت بایستند و به آن کمک کنند.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه از این وضعیت در حال عبور هستیم گفت: اینکه از بقیه مردم بیشتر بخوریم و خانه ها و ماشین های بهتری داشته باشیم به دنبال آن نمی توانیم توقع داشته باشیم که مردم پشت سرمان باشند، مردم پشت سر کسی سینه می زنند که از انقلابشان سوء استفاده نکند در واقع مردم پشت سر کسی سینه می زنند که مسوول باشد یا غیر مسوول که زندگیشان با آنها فرقی نداشته باشد.
حاجی بابایی با بیان اینکه برای همین انقلاب کردیم گفت: وقتی جوانانی مانند شهید خدایی با پراید جابه جا می شوند و به شهادت می رسند اقدامات یک عده را به نام نظام و انقلاب نگذارید، نباید به شهدا و رهبر عزیزمان ظلم شود چرا که دلسوزان نظام مانند مردم در حال زندگی کردن هستند و در این بین یک عده قاطی شده اند.
وی ضمن تقدیر از عملکرد دولت سیزدهم بیان داشت: در واقع بزرگ ترین رسالت دولت این است که اسیر حزب و گروه نشود و به افرادی که با مردم زندگی می کنند و درد مردم را فهمیده اند مسوولیت بدهد چرا که به کار گیری افراد فاقد صلاحیت و تنها بر اساس نسبت خانوادگی شرک و ظلم و اجحاف در حق ملت ایران است.
وی با بیان اینکه افراد دارای صلاحیت باید به کار گرفته شوند و ابایی از ناراحتی افراد در این زمینه نباید مورد توجه قرار گیرد ادامه داد: در این بین باید از رهبری معظم انقلاب الگو برداری کنیم که فرزندان ایشان در هیچ منصبی مسوولیت ندارند.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در واقع راز محبوبیت شهدایی مانند سلیمانی هم چنین رفتارهایی است که وی نزد ملت ایران محبوب است، حاجی بابایی با بیان اینکه برای پیروزی باید به اسلام و سیره اهل بیت (ع) برگردیم، تاکید کرد: اعتماد به دولت و مجلس باید توسط مردم باشند و همه مسوولان برای رفع مشکلات مردم سخت کار می کنند و من به شما نوید می‌دهم که معیشت به فضل الهی و برکت شهدای انقلاب بهتر می‌شود.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: اگر به دنبال موفقیت هستیم هیچ راهی نداریم جز اینکه به قرآن، سیره اهل بیت (ع) و اسلام برگردیم و با این راه روز به روز قوی تر می شویم، برای مردم باید خوبی ها را خواست، مردم ما توقع دارند.
حاجی بابایی با بیان اینکه اقتصاد ما در وضعیت خوبی قرار دارد گفت: اما وضعیت معیشتی به صورت بادکنکی است که باید برطرف شود، باید این راه در نظر گرفت طرح های اقتصادی دولت و مجلس خوب بوده اما جنگ اوکراین با توجه به اینکه ۶۰ درصد روغن دنیا را همین کشور تولید می کند مشکلاتی ایجاد کرد، امروز جنگ غذا در دنیا است اما با وجود این جنگ ما در حال رسیدن به تعادل هستیم.
منبع ایرنا

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.