خانه / اخبار استان / اکبر حیدری: نقش رسانه ها در عمومی سازی پژوهش موثر است
نقش رسانه ها در عمومي سازي پژوهش موثر است
نقش رسانه ها در عمومي سازي پژوهش موثر است

اکبر حیدری: نقش رسانه ها در عمومی سازی پژوهش موثر است

سمن البرز: مدیر خانه مطبوعات البرز در نمایشگاه هفته پژوهش البرز گفت :  رسانه های جمعی بخصوص مطبوعات در عمومی سازی پژوهش نقش موثری دارند..

به گزارش پایگاه خبری سمن البرز به نقل از روابط عمومی خانه مطبوعات استان البرز؛ اکبر حیدری مدیر عامل خانه مطبوعات استان البرز در چهارمین نمایشگاه پژوهش و فن آوری این استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در عصری که فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان ابزار توانمندساز اندیشه و در امتداد فکر انسان‌ ها هر لحظه در حال تولید و توزیع اطلاعات و برقراری ارتباطات است به نظر می‌ رسد رسالت رسانه ها آگاهی رساندن به مخاطبین است که بتواند با توجه به اطلاعاتی که در هرلحظه در دست دارد بهترین اطلاع رسانی را انجام دهد و از طریق پژوهش‌ های قابل اعتماد به بهترین راه ‌ها برای توسعه دست یابد.
وی تصریح کرد:با پیشرفت فناوری، نفوذ و تأثیر رسانه‌ ها در جامعه به طور چشم‌گیری افزایش یافته است.
این مسئول با بیان اینکه ترویج علم یا عمومی‌ سازی علم به شکل نوین از قرن بیستم در مغرب زمین مطرح شد و در پنجاه سال اخیر به طور جدی به آن توجه شده است، گفت:سیاست‌ گذاران دریافته‌اند برای بهبود وضعیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ناچار به عمومی‌ سازی علم هستند و برای بسط و گسترش علم در جامعه بهترین، کارآمدترین و در دسترس‌ترین ابزار را رسانه‌ دانسته‌اند.
حیدری به نقش رسانه‌ها در عمومی‌سازی علم اشاره کرد و یادآور شد:رسانه‌ها، در عمومی‌سازی و ایجاد باور به علم نقش میانجی دارند.
مدیر عامل خانه مطبوعات استان البرز در خصوص هم افزایی رسانه در خصوص پژوهش خاطرنشان کرد:هیچ کسی درعصر کنونی نمی تواند نقش رسانه را انکار کند زیرا رسانه در سوق دادن جامعه به سمت تعالی نقش اساسی ایفا می کند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
نقش رسانه ها در عمومی سازی پژوهش موثر است
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

دعوت سرمایه گذاران برای احیای بافت های فرسوده کرج

اصغر نصیری: دعوت سرمایه گذاران برای احیای بافت های فرسوده کرج

سمن البرز: شهردار کرج با تاکید بر ضرورت از بین بردن بافت های فرسوده، ساخت شرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *