خانه / اخبار نمایشگاه مطبوعات / جوهری : با کسب دانش و رشد جامعه وقوع جرم کمتر می شود
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز

جوهری : با کسب دانش و رشد جامعه وقوع جرم کمتر می شود

سمن البرز: دکتر مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز گفت: جهل بیشترین عامل جرم می باشد و رسانه هاباید در زمینه نقش پیشگیری دارند.

دکترجوهری در بازدید ازبیست و سومین نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه سمن البرز به خبرنگار ما گفت: امسال نمایشگاه مطبوعات فعال تر و پربیننده از سال گذشته بوده است و  دلیل آن، این است که مردم به دنبال کسب اطلاعات هستند واین آگاهی می‌تواند رشد جامعه را نشان دهد رشد جامعه یعنی جرم کمتر.

با رشد جامعه وکسب دانش وقوع جرم کمترمیشود.

رسانه پل ارتباطی است بین مسئولین ومردم؛ سازمان‌های مردم نهاد نیزپلی نزدیک‌تر. هرچقدر فاصله کمتروهمدلی ایجادشودقوام جامعه محکمتروپایدارترخواهدبود.

جامعه پایدار جامعه ای است که همه در آن احساس مسئولیت کنند، زمانی احساس مسئولیت می‌کنند که اعتمادسازی ازسمت رسانه ها ایجادشده باشد اگر اعتمادسازی صورت گیرد مردم همه ی اخباری که ما نشرداده ایم راخوانده و قبول می‌کنند ما باید از اخباری که جامعه را مضطرب می کند پرهیز کرده و اخبار ما بیشتر جنبه آگاهی وآموزشی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: ما درخصوص سمن‌ها درحوزه معاونت اجتماعی یک سامانه براساس ماده ۶۶ مؤسسات مردم نهاد داریم که آسیب‌ها و دغدغه ها در سطح استان را شناسایی کرده و سپس آن را بررسی ودیگر سازمان های مردم نهاد را پیدا می کندو خود این موضوعات را پیگیری کرده تا با کمک یکدیگر بخشی ازمشکلات جامعه رابرطرف سازند.

دکتر جوهری درخصوص بیشترین جرم که درامسال رخ داده اظهارداشت: جهل بیشترین عامل جرم بوده، رسانه هاباید در زمینه جلوگیری از جهل فعالیت و آموزش‌هایی را در دستور کارداشته و به مردم اطلاع رسانی کرده و آگاهی های لازم را به آنان ارائه دهند و در موضوعاتی مثل کلاهبرداری و شبکه های اجتماعی … رسانه ها باید وارد عمل شده و آسیب شناسی کنند. در این حوزه‌ رسانه‌ها نقش پیشگیری دارند.

درباره ی ahmadi

همچنین ببینید

رسانه های مردمی در پیشبرد اهداف نظام تاثیرگذارند

محسن انصاری: رسانه های مردمی در پیشبرد اهداف نظام تاثیرگذارند

سمن البرز: رئیس مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان بیان کرد: رسانه های  مردمی می توانند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *