خانه / اخبار استان / تکمیل سند آمایش سرزمینی البرز
تکمیل سند آمایش سرزمینی البرز
تکمیل سند آمایش سرزمینی البرز

تکمیل سند آمایش سرزمینی البرز

استاندار البرز از تکمیل سند آمایش سرزمینی استان و ارسال و ارائه این سند به سازمان برنامه‌وبودجه کشور خبر داد.

به گزارش سمن البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، “سید حمید طهائی”، تکمیل اطلاعات‌پایه‌ای استان و تدوین سند آمایش سرزمینی را نخستین اقدامی دانست که به‌محض ورود به استان درصدد اجرایی شدنش برآمده و گفت: برای تهیه این سند از مشارکت همه بخش‌ها به‌ویژه حوزه‌های علمی و تحقیقاتی استان و پایان‌نامه‌های مرتبط استفاده‌شده است.

استاندار البرز تأکید کرد: تلاش شده تا این نقشه به‌صورت جامع با در نظر گرفتن استعدادها و ظرفیت‌های تمامی شهرستان‌ها با نگاهی آمایشی تکمیل شود.

طهائی اضافه کرد: طی این سه سال اطلاعات و تمامی اسناد استان جمع‌آوری و طرح نهایی سند آمایش سرزمینی استان تکمیل و جهت تأیید نهایی به سازمان برنامه‌وبودجه کشور ارسال‌شده است.

وی گفت: شرایط خاص استان به لحاظ مهاجرپذیری مراحل تدوین سند آمایش سرزمینی را با پیچیدگی همراه کرد.

استاندار البرز با تأکید بر اینکه اطلاعات اولیه استان موجود نبود و با تلاش‌های مستمر مسئولان مراحل جمع‌آوری اطلاعات انجام شد، گفت: بسیاری از اطلاعات استان از وزارتخانه‌ها و همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و خود ادارات استان جمع‌آوری شد.

طهائی به تغییرات جمعیتی استان در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: پدیده مهاجرت بسیاری از ویژگی‌های استان را تحت تأثیر قرار داده است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
تکمیل سند آمایش سرزمینی البرز
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

سهم جوانان ۴۶ میلیارد از بودجه ۱۴۰۰ میلیاردی وزارتخانه

سهم جوانان ۴۶ میلیارد از بودجه ۱۴۰۰ میلیاردی وزارتخانه

 از میان مفاهیمی که برای پاسخ به سوالات انتخاب می‌کند، می‌شود دریافت که فاصله چندانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *