تیتر مهمترین اخبار

بیت المال را فدای تدابیر سیاسی نکنیم اهتمام جدی کلیه همکاران در تحقق اولویتهای ۱۲ گانه سازمان زندانها در راس امور قرار گیرد مدیریت شهری از برگزاری جشنواره تئاتر حمایت می‌کند امحای حدود ۵ تن مواد مخدر و روان‌گردان در کرج فروش و عرضه روغن موتور تنها به عاملان و خریداران دارای کدنقش مجاز است شایسته و زیبنده کلانشهر کرج نیست که در آن معابر خاکی وجود دارد انتخابات اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل-مرحله دوم شهرستان ساوجبلاغ برگزار و نتایج اعلام شد اجرای عملیات آسفالت مکانیزه بلوار اسکندری در شهرک جهان نما اجرای طرح اهدای کتاب به مناطق عشایری احیاء بصری کالبدی «بن بست محبت» با مشارکت اهالی محله حسین آباد برگزاری آزمون کانون کارشناسان رسمی دادگستری در استان البرز زیبا سازی دیوارهای دانشگاه آزاد با تکنیک «سند بلاست» کرونا در البرز| ثبت ۴ فوتی و بستری ۹۱ بیمار بدحال خطر لخته‌ شدن خون در کمین بیماران قلبی مبتلا به کرونا پیش بینی افزایش آلاینده‌ها برای آسمان البرز

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
تیم های فوتسال زنان و مردان فردیس در آستانه رفتن از البرز است
14 اکتبر 2021 - 11:34
شناسه : 19701
0
تیم فوتسال نصر فردیس که در بخش بانوان و آقایان به موفقیت های چشمگیری در سطح کشور دست یافته، به دلیل نداشتن حامی مالی در آستانه رفتن از استان البرز است.
ارسال توسط :
پ
پ

تیم فوتسال نصر فردیس که در بخش بانوان و آقایان به موفقیت های چشمگیری در سطح کشور دست یافته، به دلیل نداشتن حامی مالی در آستانه رفتن از استان البرز است.

هر ۲ تیم فوتسال فردیس در استان البرز متعلق به بخش خصوصی است که بانوان آن اکنون در رقابت های لیگ برتر و آقایان نیز در مسابقات دسته یک کشور شرکت دارند، اما با بروز مشکل برای حامی مالی این ۲ تیم، احتمال انتقال آنها به استان تهران را بیش از پیش افزایش داده است.
مجید رمضانی رییس هیات فوتبال این شهرستان از مکاتبه با اداره ورزش و جوانان یکی از شهرستانهای استان تهران برای انتقال این دو تیم خبر داده است.
رمضانی گفت: سال گذشته برای اولین بار در شهرستان فردیس ۲ تیم لیگ دسته یک فوتسال در بخش بانوان و آقایان توسط اسپانسر خریداری شد و کار را شروع کردیم که هر ۲ تیم توانستند به مرحله پلی آف یعنی مرحله نهایی مسابقات کشوری صعود کنند.
وی ادامه داد: همانطور که اطلاع دارید مسابقات لیگ دسته یک و برتر جز سخت ترین رقابت های فوتبال و فوتسال کشور هستند و صعود به لیگ برتر بسیار دشوار است که خانم ها در میان ۳۲ تیم موفق به صعود به لیگ برتر شدند.
وی افزود: در تیم فوتسال آقایان متاسفانه به خاطر مشکلی که برای اسپانسر ایجاد شد، بالطبع تاثیر زیادی در روند کار تیم گذاشت، ولی با حمایت دیگر دوستان توانستیم به سختی تیم را به مرحله نهایی برسانیم و این را باید در نظر بگیریم که تیم آقایان در مرحله پلی آف در گروه تیم هایی با پشتیبانی های مالی میلیاردی به عنوان گروه مرگ قرار گرفت و فوتسال آقایان فردیس به علت نداشتن پشتوانه مالی در لیگ دسته یک باقی ماند.

رییس هیات فوتبال فردیس با اشاره به اینکه در رده بانوان توانستیم قهرمان لیگ یک کشور بشویم و تیم ما با اقتدار کامل صعود کرد، گفت: این درحالی است که تا این مرحله هیچ کمکی از طرف منابع شهر و شهرستان فردیس به تیم نشد.
رمضانی تاکید کرد: با اینکه از طریق فرمانداری و شورای شهر پیگیری و نامه نگاری های زیادی انجام شد، حتی اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس نیز مکاتبه ای با شورای شهر برای حمایت صورت گرفت ولی اصلا معلوم نیست نامه چه شد و کجا ماند؟!وی گفت: علاوه براین نامه ای مجزا به شهردار وقت فردیس نوشتیم، با فعالان در شهرکهای صنعتی صحبت کردیم و خیلی جاهای دیگر، اما کمکی صورت نگرفت، درحالی که هزینه ها بسیار بالاست.

تیم فوتسال بانوان فردیس با هفت ملی پوش
وی با یادآوری اینکه برای قهرمانی تیم فوتسال بانوان فردیس در لیگ برتر برنامه ریزی خاصی صورت گرفته به نحوی که اکنون حدود هفت ملی پوش در این تیم بازی می کنند، افزود: در دوره گذشته حدود ۲ میلیارد تومان هزینه شد و حتی یک ریال هم به ما کمک نشد و در این دوره نیز هزینه تیم بانوان در لیگ برتر بیش از ۲ میلیارد تومان برآورد شده است.
به گفته وی اگر بخواهیم دوباره تیم لیگ دسته یک را فعال کنیم و همین روال ادامه داشته باشد ما تیم را از شهرستان و حتی از استان نیز خارج کنیم و به جایی که به ما کمک و حداقل بخشی از هزینه ها را تامین می کنند، برویم.

رمضانی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در مورد سالن، لباس و کمک های مالی قول هایی وجود دارد که یکی از شهرستان های استان تهران به ما داده و البته کارهای مقدماتی انتقال تیم و مکاتبات لازم با اداره ورزش استان تهران نیز صورت گرفته است و ما به خاطر عدم کمک در فردیس به ناچار آماده ایم که هر ۲ تیم فوتسال بانوان و آقایان را منتقل کنیم.
وی تاکید کرد: باید بپذیریم که حضور تیم فوتسال بانوان فردیس برای نخستین بار در میان ۱۶ تیم لیگ برتر فوتسال کشور کار بسیار بزرگی است، بخصوص که امسال برای اولین بار در تاریخ فوتسال بانوان قرار است قهرمان لیگ برتر به مسابقات آسیایی اعزام شود.
وی گفت: این در حالی است که در صورت صعود این تیم که هدف و اولویت اصلی ماست، فردیس صاحب تیمی در سطح آسیا خواهد شد، ولی این امر بدون کمک به تیم فوتسال بانوان فردیس میسر نخواهد شد.

تیم های فوتسال زنان و مردان فردیس در آستانه رفتن از البرز است
رمضانی گفت: متاسفانه مسوولان نه تنها کوچکترین کمکی انجام نداده اند بلکه از برگزاری یک تقدیر از تیم لیگ برتری نیز دریغ کردند، حتی اداره کل ورزش و جوانان استان هم از اهدا یک تقدیرنامه خشک و خالی خودداری کرد.
وی افزود: بازیکنان بعد از اینکه به سطح و مرحله فنی بالایی می رسند، برای ادامه بازی به تهران می روند؛ ای کاش می شد تیم را در فردیس حفظ کرد.
رییس اداره ورزش و جوانان فردیس نیز گفت: تیم های بخش خصوصی خودشان باید اسپانسر داشته باشند.
داود عزیزی افزود: تیم فوتسال نصر فردیس متعلق به بخش خصوصی است و تیم هایی که در کشور فعالیت می کنند منوط به داشتن حامی مالی و اسپانسر در رقابتها می توانند شرکت کنند.
وی اظهار داشت: در خصوص تیم فوتسال نصر فردیس نشستی با حضور فرماندار و اداره مالیات و رییس هیات فوتبال برای حمایت از این تیم برگزار و همچنین با شهرک صنعتی سیمین دشت صحبت شد، اما متاسفانه با شرایط موجود در کشور، هیچ اسپانسری حاضر نیست برای تیم هزینه کند چون آنها می گویند ما هم مشکلات خاص خودمان را داریم و در تامین خرج و مخارج خود شرکت مانده ایم و نمی توانیم کمک کنیم.
وی تاکید کرد: البته قابل انکار نیست که از زمان تصدی مسوول جدید (مجید رمضانی) در هیات فوتبال این شهرستان، فوتبال فردیس دگرگون شده است که جدا از موفقیت در مسابقات، تنظیم سیستم اداری، نصب سکوهای تنها زمین چمن فردیس از اقداماتی است که انجام داده است.

عزیزی توضیح داد: اداره ورزش و جوانان فردیس هم تا جایی که امکان داشته به هیات فوتبال کمک کرده و هر سالنی را برای تمرین در اختیار قرار داده است.
وی افزود: علاوه براین با اداره کل ورزش و جوانان استان هم مکاتبه شد که اگر بشود از سالن های فردیس بتوان در اختیار تیم فوتسال نصر قرار داد، ولی آنها می گویند که باید در مزایده شرکت کنند، یعنی به عبارت ساده تر در واقع مشکلات یکی و ۲ تا نیست، پس نباید انتظاری داشت!رییس اداره ورزش و جوانان فردیس گفت: این اداره آنچه از نظر امکانات در این شهرستان دارد، می تواند در اختیار تیم قرار دهد، اما اداره ورزش و جوانان فردیس بودجه ای ندارد که به هیات فوتبال شهرستان کمک کند.
با این حال نباید فراموش کنیم، در یک کانون جمعیتی به نام فردیس که از کمترین زیرساخت های ورزشی برخوردار است و درصد بالایی از جمعیت آن را نسل جوان و مستعد تشکیل می دهد، هرچقدر خرج و مخارج صرف تقویت و توسعه ورزش آن شود، در واقع هزینه ای نشده بلکه سرمایه گذاری سودمندی برای آینده است که مانع بسیاری از ناهنجاریهای فرهنگی و اجتماعی چون اعتیاد و دیگر بزه کاری ها خواهد شد، یعنی همان تقدم پیشگیری بر درمان که جوانان و نوجوانان دیار محروم فردیس، بی اندازه به آن نیاز دارند.
شهرستان فردیس با داشتن بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۳ هزار ورزشکار سازماندهی شده در رشته های مختلف ورزشی دارد.
منبع ایرنا

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.