بانک ایران زمین بانک دیجیتال
حدود ۳۰ هزار نفر در البرز شغل خانگی دارند
04 اکتبر 2021 - 9:56
شناسه : 10204
1

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: بر اساس برآوردهایی که از فعالان مشاغل خانگی کشور موجود است حدود ۲۷ الی ۳۰ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی در البرز فعال هستند.ابراهیم شادمهردر حاشیه افتتاحیه مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز در گفت و گو با ایسنا، گفت: […]

ارسال توسط :
پ
پ

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: بر اساس برآوردهایی که از فعالان مشاغل خانگی کشور موجود است حدود ۲۷ الی ۳۰ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی در البرز فعال هستند.
ابراهیم شادمهردر حاشیه افتتاحیه مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز در گفت و گو با ایسنا، گفت: ذیل سیاست‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و ادارات مرتبط در استان‌ها، اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی در البرز ایجاد شد که امیدوارم تامین مواد اولیه و اتصال فعالان به بازار را تسهیل کند. وی با اشاره به اینکه از سال ۹۶ تاکنون حدود ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان مشاغل خانگی البرز پرداخت شده است، گفت: سال گذشته مبلغ پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام پرداخت شده و از همین طریق نزدیک به ۶۸۰ نفر مجوز مشاغل خانگی دریافت کردند. امسال میزان اعتبارات به استان‌ها اختصاص داده شده افزایش یافته و شرایط بهتری است. شادمهر توجه به مشاغل خانگی و اشتغال خرد را در شکوفایی اقتصادی کشور موثر دانست و تصریح کرد: در حوزه اشتغال در پروژه‌های بزرگ میزان سرمایه اولیه به حدی زیاد است که هر کسی توانایی تامین آن را ندارد و رسیدن به حوزه اشتغال نیز زمانبر است؛ اما در حوزه اشتغال خرد می‌توان با اندک سرمایه‌ای به اشتغال رسید و تجمیع فعالان این مشاغل اشتغال خوبی را ایجاد می‌کند. در حوزه اشتغال مشاغل خانگی اشتغال بانوان را در حد بسیار زیادی داریم و در حوزه اشتغال خرد امکان دسترسی افراد تحصیلکرده به شغل سریعتر صورت می‌گیرد.

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهها بسته است.