بانک ایران زمین بانک دیجیتال
راجع به مسائل استان توصیه می‌کنم همه خطبه ۲۷ نهج‌البلاغه را بخوانید
25 دسامبر 2021 - 8:33
شناسه : 87928
1
نماز عبادی سیاسی جمعه سوم دی‌ماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج اقامه شد.
ارسال توسط :
پ
پ

نماز عبادی سیاسی جمعه سوم دی‌ماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج اقامه شد.

آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه سوم دی‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج با اشاره به چهارم دی‌ماه ولادت پیامبر اولوالعزم، صاحب‌شریعت، صاحب کتاب و دارای امامت، حضرت عیسی مسیح علیه‌السلام، بیان داشت: حضرت مسیح تقریباً ۶۰۰ سال قبل از رسول خدا به رسالت رسید و بشارت به ظهور حضرت پیغمبر را داد؛ که در قرآن کریم به همین نکته اشاره فرمود که: «وَ مُبَشِّراً بِرَسُولٍ یَأْتی‏ مِنْ بَعْدِی اسْمُهُ أَحْمَدُ».

حضرت مسیح سلام‌الله‌علیه مثل بقیه انبیاء مبارز و ضد طاغوت و ضد استکبار بود
وی بابیان اینکه حضرت مسیح سلام‌الله‌علیه مثل بقیه انبیاء مبارز و ضد طاغوت و ضد استکبار بود، گرچه این ویژگی مهم او را مثل کتابش انجیل تحریف کردند، گفت: حتی به دستورات اخلاقی و مواعظ او هم عمل نمی‌کنند.
در مواعظ او هست که دنباله‌روی از شیطان نکنید؛ اما امروز می‌بینیم که بیشتر تولید و توزیع مواد مخدر و سلاح‌های کشتارجمعی و تجارت فحشا را کشورهایی دنبال می‌کنند که خود را پیرو تعالیم مسیح می‌دانند.

تمام وجود حضرت مسیح سلام‌الله‌علیه معجزه است
امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه تمام وجود حضرت مسیح سلام‌الله‌علیه معجزه است از نحوه ولادت و در گهواره سخن گفتن بگیرید تا زمان عروج و وفات آن حضرت، گفت: مادرش مانند صدیقه طاهره سلام‌الله علیها بتول بود، معصومه و مطهره و عَذراء و محدثه بود؛ یعنی ملائکه با او سخن می‌گفتند.
آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه در قرآن کریم آیاتی راداریم که نشان می‌دهد که ملائکه خدمت حضرت مریم می‌رسیدند، اظهار داشت: در آیه ۴۲ سوره مبارکه آل‌عمران فرمود: وَ إِذْ قالَتِ الْمَلائِکَهُ یا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ اصْطَفاکِ وَ طَهَّرَکِ وَ اصْطَفاکِ عَلى‏ نِساءِ الْعالَمینَ؛ و (به یادآورید) هنگامى را که فرشتگان گفتند: اى مریم! خدا تو را برگزیده و پاک ساخته و بر تمام زنان جهان، برترى داده است.

وی بابیان اینکه اصطفی یعنی برگزیدن و انتخاب کردن، گفت: خداوند هم او را برگزیده و هم معصوم قرار داده است.
اصطفی اگر با کلمه «على» متعدى شود، معناى تقدم را مى‏دهد؛ یعنی این بانوی بزرگوار را خداوند بر تمام زنان عالمیان مقدم داشته است و این عبارت برای صدیقه طاهره هم هست که او بر همه زنان عالم برتری دارد و اگر حضرت زهرا برتری داشته باشد حضرت مریم نمی‌تواند برتری داشته باشد.
لذا آمدند ترجمه‌های مختلفی برای این عالمین کردند درصورتی‌که با توجه به آیات قرآن کریم معنای این تقدم بهتر روشن می‌شود لذا باید توجه داشته باشید این تقدم به خاطر طهارت و معصوم بودن و یا صفاتی که درآیات دیگر گفته‌شده نیست بلکه تقدم حضرت مریم عَذراء بر تمام زنان عالم به خاطر نحوه ولادت فرزندش عیسی مسیح است که هیچ زنی در عالم مثل حضرت مریم دیگر وجود ندارد و ازاین‌جهت بر همه‌ی زنان عالم مقدم است و الا آنکه به‌طور مطلق بر تمام زنان عالم تقدم دارد حضرت صدیقه طاهره زهرای اطهر سلام‌الله علیها و صلوات الله علیها است.

فرزندانمان را خوب تربیت کنیم
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه افزود: از مواعظ گفتم یک مورد از قول رسول خدا اشاره‌کنم که فرمود: «عیسی بن مریم بر گوری گذشت که صاحب آن عذاب می‌کشید.
سال بعد نیز بر همان گور گذشت و دید دیگر عذاب نمی‌شود.
عرض کرد: پروردگارا، پارسال از این گور عبور کردم و صاحبش عذاب می‌شد و امسال که از آن می‌گذرم دیگر عذاب نمی‌کشد؟ خداوند جل‌جلاله به او وحی فرمود: ای روح‌الله، فرزند صالحی از او بزرگ شد و راهی را درست کرد و یتیمی‌ را سرپرستی نمود و من به خاطر این‌کاره‌ای فرزندش، او را آمرزیدم» لذا در تربیت فرزندان عزیزان تلاش کنید و کوشش داشته و بی‌توجه نباشید و رها نکنید.

حماسه ۹ دی نشان داد مردم از مواضع انقلابی خود کوتاه نمی‌آیند
آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به نهم دی‌ماه روز بصیرت و میثاق با ولایت، عنوان کرد: به این واقعه باید از منظرهای مختلف نگاه کرد چون یک بعد ندارد.
جریانات به وجود آورنده، جریان مردمی که مقابله کرد، خواص آگاه، خواص بی‌بصیرت، خواص مطرود، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، سرویس‌های جاسوسی، ضدانقلاب، کشورهای استکباری، سفارت‌خانه‌های داخل کشور، جریان سکولار و سست ایمان داخلی، پیامدها و آثار فتنه؛ عوامل خنثی‌کننده و از همه مهم‌تر نقش رهبر معظم انقلاب در کور کردن فتنه که پرداختن به هرکدام وقت مفصل می‌خواهد.
وی ادامه داد: راجع به مردم همین کلام امام گویاست که فرمودند: «من باجرئت مدعى هستم که ملت ایران در عصر حاضر بهتر از ملت عصر حجاز در عهد رسول‏الله و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین ‏بن على علیهم‌السلام مى‏باشند».
دشمنان انقلاب چون شناخت کافی از عرق دینی و ملی مردم ایران ندارند و همچنین توجه به نقش و حضور مردم در همه عرصه‌ها ندارند هرازگاهی تحرکاتی برعلیه مردم و نظام مردمی آنان و ستون اصلی انقلابشان یعنی ولایت‌فقیه دارند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه فکر کردند ۳۰ سال از انقلاب گذشته و همه‌چیز تغییر کرده و مردم از همه‌چیز دست کشیده‌اند و دیگر از ولایت هم حرف‌شنوی ندارند لذا وارد عرصه براندازى نظام با استفاده از سه تاکتیک شدند، گفت: اول اگر بتوانند جلوی گسترش و صدور دامنه انقلاب اسلامی را بگیرند.
دوم نگذارند حاکمیت سیاسی که بر اساس آموزه‌های دینی به وجود آمده ثبات داشته باشد تا الگوی کشورهای دیگر اعم از مسلمان و غیرمسلمان نباشد.
سوم تلاش برای براندازی با استفاده از عناصر معلوم‌الحال داخل و خارج.
چهره‌هایی که مطرود انقلاب بودند را مقدس جلوه دادند و دشمنان قسم‌خورده نظام هم باکار رسانه‌ای و تزریق پول و با حربه انتخابات به‌نظام تاختند؛ اما ایمان به خدا و توکل بر او در مردم بصیرتی روزافزون به وجود آورد که منشأ حضور کم‌نظیرشان در عرصه حمایت از ولایت و هدف‏هاى انقلاب شد.
آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: فتنه پیچیده‌ی سنگین هرروز نقش جدیدی بازی می‌کرد تا اینکه به ساحت قدسی اهل‌بیت و به‌خصوص حسین علیه‌السلام و عاشورا اهانت کردند و گور خود را به دست مردمی که عاشق امام حسین علیه‌السلام هستند، کندند.
در حقیقت امام حسین علیه‌السلام به کمک مردم آمد و مقدمات حضور به‌موقع و میلیونی مردم با بصیرت و باغیرت همراه با انسجام و وحدت ملی فراهم شد و حماسه بزرگ و ماندگار ۹ دی سال ۸۸ را در تاریخ ایران ثبت کردند و به جهانیان نشان دادند که هرگز حاضر به عقب‏نشینى از ارزش‌های دینى و انقلابى خود نیستند و در برابر هر چیزی که مغایر با این ارزش‏ها باشد، ایستادگى خواهند کرد.

جامعه ایران با سلایق و علایق مختلف در اصول و محکمات خود مستحکم است
وی با تأکید بر اینکه حماسه ۹ دی در بحبوحه تبلیغات گسترده رسانه‌های بیگانه و فضاسازی‌های سران فتنه به دنیا نشان داد که جامعه ایران با سلایق و علایق مختلف در اصول و محکمات خود یعنی اسلام، انقلاب، ولایت‌فقیه، استکبارستیزی یک‏صدا و مستحکم است، گفت: آقا فرمودند: این حضور تجلّى بارزى از هویت و ماهیت انقلاب یعنى روح دیانت حاکم بر دل‏هاى مردم بود.
باید همه توجه داشته باشیم که فتنه ۸۸ به‌دقت تمام و چندلایه و برای اجرا، گام‌به‌گام برنامه‌ریزی‌شده بود که حیثیت نظام و عزت مردم را از بین ببرد و نفوذ ایران را در معادلات بین‌المللی کم کند.
به جبهه استکبار امیدواری بدهد؛ و از طرف دیگر بعضی یاران کم‌عمق و بی‌بصیرت انقلاب را در مقابل نظام قرار بدهد.
لذا همان‌طور که حضرت آقا فرمودند: فتنه ۸۸ یک رزمایش عظیم براى نظام جمهورى اسلامى بود.
(در رزمایش تمرین می‌کنند که اگر روزی اتفاقی افتاد آمادگی لازم را داشته باشند.
) اما خیلی زود این رزمایش به عملیات واقعی تبدیل شد.
میدان نبردی که مهم‌ترین و سخت‌ترین تصمیم‌ها در کمترین زمان گرفته می‌شد و همه صحنه تحت مدیریت حضرت آقا و توصیه‌های ایشان هدایت می‌شد و الا نتیجه جور دیگر بود.

۹ دی مثل فرقان، خط امام را از غیر امام جدا کرد
خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه یکی از مهم‏ترین درس‌ها از فتنه ۸۸، این است که تشتت و تفرقه و پراکنده شدن از آرمان‌های امام و شهیدان و منویات ولایت و رهبرى، آسیب‌های جدى به‌نظام و مردم مى‏زند، خاطرنشان ساخت: ۹ دی مثل فرقان عمل کرد و خط امام را از غیر امام جدا کرد.
سران فتنه نه توانستند خط امامی باشند و نه در بین مردم جا داشتند و این‌یکی از دستاوردهای کمتر دیده‌شده ۹ دى‏ است.

شاخص‌های خط امام مشخص است
آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه شاخص‌های خط امام مشخص است، گفت: تأکید امام بر قانون یا امام هر اقدامى که موجب خوشحالى دشمنان مى‏شد را سرزنش مى‏کرد.
یا ورود لیبرال‏ها به قدرت را به‌شدت مانع مى‏شد.
مثلاً امام مى‏فرمود: تا من هستم نخواهم گذاشت حکومت به‏ دست لیبرال‏ها بیفتد.
بعد دیدیم ۸ ماه تمام لیبرال‏ها در تأیید مواضع فتنه گران بیانیه دادند یعنی می‌خواستند آن‌ها را سرکار نگه‌دارند و بیاورند.
یا مثلاً امام خاندان پهلوى را براى همیشه به زباله‏دان تاریخ فرستاد.
بعد دیدیم فرزند پهلوى با صراحت اعلام کرد که با سرنگون کنندگان پدرم به یک تقاطع مشترک رسیدیم.

امام بهترین شاخص برای رسوا کردن خط فتنه است
وی با تأکید بر اینکه خط امام را باید خوب یاد گرفت و امام بهترین شاخص برای رسوا کردن خط فتنه است، گفت: کسی می‌خواهد راجع به فتنه تحقیق کند خط امام را جلوی خود بگذارد و عملکرد آن‌ها را خوب ببیند.
خط امام را خوب بشناسید و جلوی تحریف و انحراف آن را هم بگیرید که دست‌هایی در مسیر تحریف آن در حال حرکت است این جهاد تبیینی که حضرت آقا تأکید می‌کنند اینجا کمک‌حال خواهد بود.

پیام رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ اقدام سخت علیه کوچک‌ترین تحرک دشمن است
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به رزمایش پیامبر اعظم ۱۷، گفت: در این روزهایی که کشور را تهدید به حمله نظامی و انهدام مراکز هسته‌ای و امثال‌ذلک می‌کنند، رزمایش بزرگ و تهاجمی نه‌فقط تمرینی و دفاعیِ، پیامبر اعظم انجام شد که با توجه به زمان برگزاری، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید به همه رزمندگان و دلیرمردان عرصه دفاع از کیان نظام اسلامی و حافظ امنیت کشور تقدیر و تشکر کرد و خدا قوت گفت.
آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه از ویژگی‌های این رزمایش این است که از نیروهای بسیج برای آمادگی بیشتر این نیرو استفاده شد، گفت: یعنی این‌طور نبود که در این رزمایش فقط از کادرهای رسمی نیروهای مسلح استفاده شود؛ و این یعنی گستردگی و بزرگی این عملیات تهاجمی و این رزمایش می‌خواهد بگوید وقتی استکبار و دشمنان، ایران انقلابی را تهدید می‌کنند، بدانند چون نظام اسلامی، متعلق به مردم است، این مردم از نیروهای مسلحش می‌خواهد که نسبت به کوچک‌ترین اقدام دشمن سخت‌ترین و سهمگین‌ترین واکنش را نشان دهند به‌طوری‌که در این نوبت اگر بهانه‌ای به دست دادند، واکنش محدود نباشد بلکه طوری عملیات کنید که کار دشمن یکسره شود.
البته این را هم دشمنان ما باید بدانند که در این نوبت اگر خطا بکنند فقط با ایران مواجه نیستند بلکه محور مقاومت که دنبال بهانه است یکپارچه در مقابل آن‌ها خواهند بود و تمام منافع استکبار را در منطقه بلکه جهان مورد هدف قرار خواهند داد.

راجع به مسائل استان توصیه می‌کنم همه خطبه ۲۷ نهج‌البلاغه را بخوانید
وی در بخش پایانی بیانات خود با اشاره به نکته استانی گفت: باید تشکر کنم از مجموعه برادرانمان در هلال‌احمر که امداد و نجات خوبی را در هفته گذشته انجام دادند و همچنین از مردم خوب و باوفای منطقه دیزین و ولایت رود و اطراف آن و دیگر عزیزان که به‌موقع کمک‌رسانی و عمل کردند و نگذاشتند که فاجعه‌ای به وجود بیاید که جای تشکر دارد.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به بیانات امیرالمؤمنین در نکوهش اصحاب از نرفتن به جهاد، گفت: راجع به بقیه مسائل استان هم توصیه می‌کنم همه خطبه ۲۷ نهج‌البلاغه را بخوانید.
آیت‌الله حسینی همدانی در خاتمه گفت: یاد برادر دو شهید و مجروح شیمیایی و جسمی شهید حسن ایرلو سفیر ایران در یمن که از دلیران دوران دفاع مقدس بود را گرامی می‌داریم.
شهیدی که چند شب قبل از شهادتش قاسم سلیمانی به او خبر شهادتش را داده بود.
خدای تعالی با اولیاء خودش ویاران شهیدش محشور بگرداند.

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.