خانه / محیط زیست / راهکارهای عملی مدیریت بحران آب را جدی بگیریم
راهکارهای عملی مدیریت بحران آب را جدی بگیریم
راهکارهای عملی مدیریت بحران آب را جدی بگیریم

راهکارهای عملی مدیریت بحران آب را جدی بگیریم

با پایان یافتن فصل تابستان گویا بحران آب نیز به دست فراموشی سپرده شده است و الگوهای عملی صرفه جویی دیگر معنایی ندارد. در حالی که با این رویه مصرف آب تا سال ۱۴۰۰ با سهمیه بندی آن مواجه خواهیم شد .

آقای نیک پور مدیر کارواش تمام بخار در گفتگو با خبرنگار سمن البرز گفت : هدف اصلی تاسیس این کارواش تمام بخار صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد الگویی کاربردی در این حوزه بود . در حال حاضر ۷۰۰ کارواش در سطح استان البرز فعال می باشند. برای شستوی شوی هر ماشین به طور معمول ۱۰۰ لیتر آب مصرف می شود که با یک حساب سرانگشتی با احتساب میانگین شستشوی روزی ۳۰ ماشین در هر کارواش دو میلیون و صد لیتر آب شرب آشامیدنی روزانه تبدیل به فاضلاب می شود.

وی  افزود : کارواش فوق در حال حاضر تنها کارواش تمام بخار در سطح استان می باشد که حدود ۶ ماه آغاز بکار نموده و  با استفاده از سیستم پیاده سازی شده علاوه بر کیفیت شستشوی فوق العاده بالا برای هر خودرو به جای ۱۰۰ لیتر، تنها ۱۰ لیتر آب مصرف می گردد و به راحتی می توان با پیاده سازی این سیستم با سرمایه ای اندک مصرف آب را تا حدود نه دهم کاهش داد.

آقای نیک پور در ادامه بیان کرد : با تمام تلاش ها و خلاقیت های که جهت پیاده سازی این سیستم انجام دادیم ولی متاسفانه با بی مهری و کم لطفی مسئولین مواجه شدیم. این طرح حدود چندماه پیش در کارگروه مدیریت بحران آب استان مطرح شد ولی متاسفانه تا کنون هیچ دستور و اقدامی صورت نگرفته است. لذا از مسئولین خواهشمندیم بحران آب را جدی گرفته و حداقل طرح های کاربردی اینچنینی را مورد بررسی قرار دهند.

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

جلسه سمن های محیط زیستی

جلسه تخصصی سمن های فعال در حوزه محیط زیست برگزار شد

نشست کمیته تخصصی مشارکت اجتماعی حفاظت از محیط زیست و ستاد ساماندهی امور جوانان استان …

یک دیدگاه

  1. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت مفید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *