خانه / اخبار استان / باند مسافری فرودگاه بین المللی پیام برای بهمن ماه آماده می شود
باند مسافری فرودگاه بین المللی پیام برای بهمن ماه آماده می شود
باند مسافری فرودگاه بین المللی پیام برای بهمن ماه آماده می شود

باند مسافری فرودگاه بین المللی پیام برای بهمن ماه آماده می شود

سمن البرز: مدیرعامل شرکت خدمات هواپیمایی پیام گفت: بسترها برای راه اندازی بخش مسافری فرودگاه پیام البرز مهیا شده و تا بهمن ماه بخش مسافری فرودگاه آماده بهره برداری خواهد بود.

به گزارش سمن البرز، صبح سه شنبه با بازدید سرزده «دکترمحمدعلی نجفی» از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام گفت: علاوه بر ایجاد زیرساخت ها،تنگناها و موانع موجود بر سر راه مسافری شدن فرودگاه پیام از مجرای قانونی باید ایجاد و برطرف شود.

استاندار البرز گفت: اقدامات خوبی برای راه اندازی شرکت خدمات هواپیمایی پیام انجام شده و این منطقه یکی از فرصت های بزرگ در کشور و این استان بشمار می رود.
وی با بیان اینکه در دو بخش باید پیگیر توسعه این منطقه باشیم،افزود: علاوه بر اقدامات انجام شده،باید برنامه های محوله از سوی وزارت ارتباطات با رویکرد برنامه های جدید پیگیری شود.
وی در خصوص راه اندازی خط مسافری فرودگاه پیام نیز گفت: زیرساخت های مسافر بری باید ایجاد شود و به موازات آن تنگناهای اطراف نظیر دغدغه های مسائل شهری و.. نیز باید برطرف شود.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ظرفیت های فرودگاه پیام گفت: آثار و برکات خدمات فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام برای مردم نیز باید مشهود باشد.
وی افزود: تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا از مجاری قانونی مجوزهای مورد نیاز اتخاذ شود.

سعید زرندی در ادامه گفت: حضور استاندار البرز نوید گر نگاه جدید به حوزه صنعت،بازرگانی و تجارت استان خواهد بود و در ادامه گزارشی از روند شکل گیری فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی و مزیت های این مرکز بلحاظ دسترسی به مسیرهای ترددی و خطوط راهی داشت.

وی بیان کرد: فرودگاه پیام تنها فرودگاه باری در کشور بشمار می رود.
زرندی با اشاره به مجوزهای اخذ شده برای راه اندازی بخش مسافری فرودگاه پیام،تسهیل در مسیرها و رفع معارضان و ایجاد هاب را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد.
زرندی عنوان کرد:در حال حاضر ۴۵ واحد در این مرکز فعال و ۸۵ واحد نیز،در حال راه اندازی می باشد.
وی افزود: حمل بار و جایگزینی فرودگاه مهرآباد، دو رویکرد اصلی در فعالیت های این مرکز بشمار می رود.
زرندی گفت: بر این اساس نیز ترمیم و بازسازی باند فرودگاه پیام برای راه اندازی بخش مسافری فرودگاه پیام از برنامه های اولویت دار این مرکز بشمار می رود.
وی افزود: پیش بینی می شود روزانه ۴ پرواز از فرودگاه پیام انجام شود که این امر نیز زمینه ساز رونق منطقه خواهد بود.
زرندی ضمن اشاره به برنامه ریزی ها برای استقرار شرکت های دانش بنیان در این مرکز افزود: احداث بندر خشک و شهر لجستیک نیز در دستور کار قرار خواهد داشت.
زرندی با اشاره به برنامه ریزی ها برای استقرار ۳۰ شرکت در حوزه فناوری اطلاعات گفت: عمده سرمایه گذاری ها در حوزه ICT بوده است که پیش بینی می شود تا پایان سال ۳۰شرکت نیز در این مرکز مستقر شود.

وی بیان کرد: این سرمایه گذاری ها زمینه ساز ایجاد هزار و ۱۷ فرصت شغلی خواهد شد.
زرندی گفت: احداث هاب صادرات و واردات در این مرکز نیز از جمله برنامه ریزی های انجام شده در این بخش است.
وی ایجاد شهرک ای.سی تی پیام و شهر رسانه از جمله برنامه هایی بود که زرندی به آن اشاره داشت.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
باند مسافری فرودگاه پیام برای بهمن ماه آماده می شود
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

نقش رسانه ها در عمومي سازي پژوهش موثر است

اکبر حیدری: نقش رسانه ها در عمومی سازی پژوهش موثر است

سمن البرز: مدیر خانه مطبوعات البرز در نمایشگاه هفته پژوهش البرز گفت :  رسانه های جمعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *