بانک ایران زمین بانک دیجیتال
روز قدس تریبون جهانی برای انعکاس مظلومیت فلسطین
30 آوریل 2022 - 11:43
شناسه : 206678
0
فرهنگیان البرز اظهارداشتند: روز قدس تریبون جهانی برای انعکاس مظلومیت فلسطین است تا در این روز فریاد مقاومت و آزادی در جهان طنین انداز شود.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

فرهنگیان البرز اظهارداشتند: روز قدس تریبون جهانی برای انعکاس مظلومیت فلسطین است تا در این روز فریاد مقاومت و آزادی در جهان طنین انداز شود.

ابتکار تاریخی و هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان "روز جهانی قدس"، بازتاب خشم فروخورده ملت مظلوم و ستمدیده‌ای بود که بیش از ۷۰ سال است در چنگال اشغال‌گران گرفتار شده‌اند.
روز جهانی قدس، امروز به حلقه‌ وصل مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان برای همصدایی با مردم مظلوم فلسطین تبدیل شده و آرمان آزادی قدس شریف به عنوان سیاست برگشت‌ناپذیر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت، محور انسجام و وحدت ملت‌های آزاده جهان در برابر تجاوز و اشغال‌گری شده است.
ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی همواره در مسیر حمایت از مظلومان فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، پیشگام حرکت‌های روشن‌گرانه بوده و ملت فلسطین را در مبارزه مقدس خود یاری کرده‌اند.
به فرموده امام خمینی(ره) روز قدس روزی است که باید جامعه مسلمین‌ همه اظهار وجود بکنند و هشدار بدهند به ابرقدرت ها و به این تفاله‌هایی که مانده است از آنها، چه در ایران و چه در سایر جاها.
روز قدس، روزی است که باید به این روشنفکرانی که در زیر پرده با آمریکا و عمال امریکا روابط دارند هشدار داد، هشدار به اینکه اگر از فضولی دست برندارید، سرکوب خواهید شد.
روز قدس حلقه‌ وصل مسلمانان برای همصدایی با ملت فلسطین است به همین دلیل هرسال درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان همه می آییند تا فریاد مرگ بر ظالمان را سردهند.
در این روز نقاب از چهره جنایتکار رژیم اشغالگر قدس بر با حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر برداشته می شود.
روز جهانی قدس امروز به حلقه‌ وصل مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان برای همصدایی با مردم مظلوم فلسطین تبدیل شده و آرمان آزادی قدس شریف به عنوان سیاست برگشت‌ناپذیر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت، محور انسجام و وحدت ملت‌های آزاده جهان در برابر تجاوز و اشغالگری شده است.
امروز فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای آنان همگام و همصدا با ملت بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس در استان البرز حضور پیدا کردند تا اعلام کنند؛ راه شهدای مقاومت بویژه شهید قاسم سلیمانی که درس آموز مکتب آن شهید والامقام هستیم همچنان ادامه دارد.
خانواده بزرگ آموزش و پرورش البرز آمده اند تا ضمن ادای احترام به ارواح پاک شهدای انتفاضه و جبهه مقاومت، همراه با مردم مومن و روزه‌دار استان با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تجدید میثاق کرده و وحدت و یکدلی مردم را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و تحقق آرمان آزادی قدس به نمایش بگذارند.

شهید سلیمانی نماد منافع ایران و اسلام
« شهربانو حیدری » فرهنگی بازنشسته و فعال سیاسی البرز گفت: روز قدس از چند جهت دارای اهمیت است و اهمیت اول، از آن جهت است که به رهبری یک رهبر الهی خلق شد.
وی اظهارداشت: ویژگی دوم روز قدس این است که یک روز جهانی برای همه مسلمانان عالم است چون روز قدس عامل همبستگی بین‌المللی مسلمان‌های جهان در حمایت از حقوق قانونی مردم مظلوم فلسطین است.

وی اهمیت دیگر این روز را پیام جهانی روز قدس برای مسلمانان عالم دانست که زیر بار ظلم نمی‌روند، ستم نمی‌کنند و نه ستم می‌پذیرند که این مهم را امام خمینی (ره) با ابتکار خودش جبهه‌بندی جهانی برای دفاع از امت مظلوم فلسطین ایجاد کرد.
حیدری یادآورشد: قدس هنوز دارای اولویت اصلی جهان اسلام و ایران است و درهر شرایطی که باشیم از این همبستگی دفاع خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی نماد عقلانیت و حافظ منافع ایران و اسلام در غرب آسیا بود که امیدوار هستیم لشکر حاج قاسم آزادسازی روز قدس را ببیند و با امامت امام عصر(عج) در مسجد الاقصی نماز را برپا کند.
وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران؛ آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند تا مرحله جدیدی در همبستگی با مساله فلسطین و مبارزه ملت فلسطین در سایه بیداری ملت‌های مسلمان و آزادیخواه در منطقه و دنیا در برابر صهیونیست‌ها و استکبار جهانی آغاز شود.
این بانوی فرهنگی افزود: روز قدس، سال هاست که به نماد مبارزه علیه اشغالگری، زورگویی،تجاوز،زیاده خواهی در میان مسلمانان و تمامی آزادی خواهان جهان تبدیل شده و این روز نقشی بی بدیل و انکار ناپذیر در شکست نقشه های شوم و ضد بشری استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم فلسطین دارد.

آزاد سازی قدس و نابودی استکبار
« حسین سلیمیان » از دیگر فرهنگیان شرکت کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس در کرج اظهارداشت : در صورت موفقیت مسلمانان برای آزادسازی قدس و بیرون راندن صهیونیست‌ها از سرزمین اشتغالی فلسطین، باعث آسیب به پایه‌های استکبار و نابودی مستکبران خواهد شد.
وی با اشاره به مطرح بودن فلسطین به‌عنوان یک کشور اسلامی و مردم فلسطین به‌عنوان یک مجموعه مسلمان و لزوم تقویت فلسطینی‌ها، یادآور شد: بحث فلسطین باید به یک مساله انسانی تبدیل شود و وجدان جهان بشری نسبت به این معنا مخدوش شده است.
سلیمیان با بیان این که شکل‌گیری روز جهانی قدس بر مبنای شعار محوری قرآن است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با قرار دادن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌ عنوان روز قدس، این روز را دائمی کردند تا به اشغال و تجاوز اسرائیل در فلسطین پایان داده شود.

قدس مبنای وحدت
حجت الاسلام «حسین خالق پرست» از فرهنگیان کرج که با شاگردان مدرسه و مسجد در این راهپیمایی شرکت کرده نیز گفت: قدس مبنایی برای اتحاد مسلمانان و نقطه اتصال قدرت اسلام است و اولویت بیت‌المقدس درهیچ حالی نباید تحت شعاع قرار گیرد.
وی افزود: امروز اسرائیل از همیشه شکننده‌تر و مسلمانان به‌خصوص فلسطینی‌ها و لبنان‌ها قوی‌تر شده‌اند و صهیونیست‌ها می‌دانند هر عمل آنان با مقاومت و پاسخ محکم مسلمانان روبه‌رو خواهد شد.
خالق پرست با اشاره به اینکه در طول هفته ایرانی ها با هجوم به شبکه های اجتماعی، خشم خود را نسبت به اسرائیل اعلام کردند، خاطرنشان کرد: امروز مردم ولایت مدار به رغم بارش باران درراهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده اند تا اعتراض خود را به اشغال اراضی فلسطین توسط اسرائیل نشان دهند.
وی تصریح کرد: اسرائیل باید به سیاست اشغالگری خود پایان دهد چون جمهوری اسلامی ایران معتقد است که برقراری صلح پایدار در فلسطین تنها از طریق حل و فصل مشکلات اساسی فلسطین محقق خواهد شد.

رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط
«آتوسا متقی» دیگر فرهنگی شرکت کننده در راهپیمایی روز قدس افزود: رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار دارد، گفت: روز آزادی فلسطین فرا رسیده و هر روز شاهد تزلزل بیشتر رژیم صهونیستی هستیم و امید می‌رود در آینده نزدیک نابودی آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که همه می دانیم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را امام خمینی(ره) به عنوان روز قدس نامگذاری کرده و این روز نماد حمایت از ملت مظلوم فلسطین است و همه وظیفه داریم به حمایت از آن ها به پا خیزیم.
متقی یادآورشد: صهیونیست ها نه نتها به ملت مظلوم فلسطین بلکه به همه ملت های جهان ظلم کرده اند و این ظلم آن ها ادامه دارد.

حمایت جهانی
« فاطمه حسن زاده» دیگر فرهنگی شرکت کننده در راهپیمایی روز قدس کرج گفت: امروز ملت مظلوم فلسطین نیاز به حمایت جوامع جهانی دارند.
وی بیان داشت: امروز ملت مظلوم فلسطین نیاز به حمایت جوامع جهانی دارند و باید همه جهانیان از آن ها دفاع کنند تا پیروزی نهایی برای آن ها رقم بخورد.
وی با بیان این که قدس شریف به قدری ریشه در اعتقادات مسلمانان دارد که هیچ کس نمی تواند مانع عظمت و عزت آن شود، یادآورشد: دشمنان با برخی توطئه ها و جریان ها تلاش می‌کنند که اقداماتی را علیه قدس شریف انجام دهند، اما موفقیت چندانی به دست نیاورده اند.

قدس سرزمین جهاد
« عباس قربانی » دیگر فرهنگی شرکت کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: فشارهای اقتصادی و سیاسی در جوامع اسلامی هرگز مانع حمایت مسلمانان از قدس شریف نشده است و نخواهد شد و با وجود این که همچنان این فشارها ادامه دارد، اما دشمنان باید بدانند که این نقشه آن ها هم نابود خواهد شد.
وی افزود: قدس شریف، قلب همه آزادگان است و آزادی آن سبب خوشنودی و خوشحالی همه مسلمانان جهان می‌شود، گرچه اسرائیل غاصب به وسیله فشار به فلسطین، می‌خواهد امنیت را در این کشور متزلزل کنند، اما این خودشان هستند که به سقوط نزدیک می‌شوند.

وی بیان داشت: قدس، سرزمین مقدس و سرزمین جهاد است لذا ایستادگی ملت مظلوم فلسطین در جهان برای همگان ستودنی است و امروزه تنها راه اثرگذاری و نجات قدس مقاومت میدانی در برابر مستکبران است.

روز قدس، روز بیداری
« علی رحمانی » از فرهنگیان استان البرزهم گفت: روز قدس، روز بیداری و ایستادگی مسلمانان جهان در مقابل ظلم و استکبار است.
وی با اشاره به اهمیت روز قدس به‌عنوان آرمان جهان اسلام، افزود: از دیدگاه امام راحل، روز قدس مسأله‌ای فراتر از یک موضوع ملی است و تنها به فلسطین و یا جهان عرب محدود نمی‌شود بلکه دفاع از قدس نمادی از بصیرت و بیداری مسلمانان است.
وی بیان داشت: رژیم صهیونیستی برای انحراف افکار عمومی با صحنه سازی‌های مصنوعی درصدد ضربه زدن و عقب راندن انقلاب اسلامی است و این ما هستیم که باید با بصیرت و هوشیاری راه خود را ادامه دهیم و مراقب نقشه ها و فتنه‌های دشمنان باشیم.

روز قدس نماد همبستگی
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز اظهارداشت: روز قدس نماد همبستگی مسلمانان جهان با آرمان‌های قدس شریف، مردم فلسطین و یادآور حماسه‌ای مانا و ماندگار است و هیچگاه از جمله در دوران شیوع ویروس کرونا فراموش نخواهد شد.
« سید مسلم رئیسی » خاطرنشان کرد: این روز، روز نمایش وحدت، یکپارچگی، همدلی و همراهی جهان اسلام به ویژه ملت مسلمان ایران از آرمان‌های قدس شریف می باشد و همانگونه که امام راحل(ره) فرمودند " روز قدس، روز عظمت اسلام است".
وی بیان داشت: ملت ایران و مسلمانان جهان در این روز فریاد دادخواهی حمایت از فلسطین و خشم و انزجار از رژیم جعلی و غاصب اسراییل را در فضای حضوری و از طریق شبکه‌های اجتماعی به نمایش می‌گذارند.

روز قدس ندای استکبارستیزی
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: روز جهانی قدس ندای وحدت، یکپارچگی و استکبارستیزی جهان اسلام در حمایت از ملت مظلوم فلسطین است.
« سردار فتح اللهی » افزود: روز قدس نماد عینی و آرمانی از جریان انسانیت در مقابله با استکبار است که هر ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان هدف متعالی خود را با حضور در آیین این روز اعلام می‌کنند.
وی بیان داشت: اعلام روز قدس از سوی حضرت امام خمینی (ره) یک حرکت‌ حساب شده، سیاسی و عاقلانه بود که در تاریخ نقش آفرین شد چراکه فرصت حمایت از ملت مظلوم فلسطین و محکومیت رژیم غاصب اسرائیل به مساله‌ای بین‌المللی تبدیل شده است.
وی ادامه داد: مسلمانان جهان به دور از نژاد، رنگ، زبان، منطقه و جغرافیا در این راهپیمایی شرکت می کنند تا دفاع از آرمان‌های فلسطین مشمول زمان و فراموشی نشود.
فتح اللهی تصریح کرد: روز جهانی قدس روز فریاد و مقاومت امت اسلامی در مقابل سیاست‌های تفرقه‌انگیز است و به فرموده رهبر معظم انقلاب «ما در جمهوری اسلامی مساله فلسطین برایمان یک مساله تاکتیکی نیست، یک استراتژی سیاسی هم نیست، مساله عقیده است، مساله دل است، مساله ایمان است.
»وی با بیان این که روز قدس روز اتحاد و وحدت جهان اسلام و تجلی همدلی و فریاد برائت از ظلم و ستم امت واحده اسلامی علیه رژیم غاصب صهیونیست است خاطرنشان کرد: در این روز حمایت ملت های آزاده و مستقل جهان از قیام ملت مظلوم و قهرمان فلسطین تبلور عینی می یابد.

استان البرز حدود ۵۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته دارد.
منبع ایرنا

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.