تیتر مهمترین اخبار

بررسی مشکل آب شهرک گلخانه‌ای مهستان توسط مدیرعامل آبفای البرز پلمب یک واحد توزیع روغن و فیلتر هوای تقلبی خودرو در فردیس سرمایه‌گذاران طرح‌های خود در خصوص پروژه شهید ایرانی را ارائه دهند آیین اختتامیه بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در البرز برگزار شد آثار به جامانده تاریخی بستری مساعد برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری است توقیف خودرو حامل مواد مخدر در”نظرآباد” حمایت شهرداری از پایان نامه ها خروجی محور شود سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) فرصتی برای ترویج تفکر و اندیشه‌های عرفانی و اسلامی امام (ره) است مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در منطقه ۹ کرج شدت می‌گیرد شکوفه‌های درخت مگنولیا در شهر کرج شکوفا شدند حرکت انقلابی امام خمینی(ره) جهان را با اسلام و عدالت گستری آشنا کرد نهضت ملی مسکن البرز با سبد متنوعی از خانه های ویلایی تا آپارتمانی امام خمینی (ره) تلاش غرب برای تحقیر ایران را زمین گیر کرد آثار بی‌حجابی دامن جامعه را می‌گیرد آماده‌باش البرز برای مراسم ارتحال امام(ره)

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
روز قدس روز همبستگی بین المللی و اقتدار امت اسلامی است
30 آوریل 2022 - 11:31
شناسه : 206686
0
امام جمعه فردیس گفت: روز قدس روز انزجار از کشورهای بی غیرت و خائن به ظاهر اسلامی است که با عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیست از پشت به دنیای اسلام خنجر می زنند.
ارسال توسط :
پ
پ

امام جمعه فردیس گفت: روز قدس روز انزجار از کشورهای بی غیرت و خائن به ظاهر اسلامی است که با عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیست از پشت به دنیای اسلام خنجر می زنند.

حجت الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم حسینی » در خطبه های این هفته نماز جمعه فردیس ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم این شهرستان در راهپیمایی روز قدس افزود: روزنامه نیویورک پست سال گذشته نوشت: "ایرانی ها روز به روز در حال گسترش نفوذ خود در نقاط مختلف جهان هستند ، ایران نشان داد که دوران ابرقدرتی و سلطه آمریکا به پایان رسیده است ، ایران نشان داد در منطقه هیچ چیز تغییر نخواهد کرد مگر به خواست ایران، هیچ کشور و هیچ ارتشی در دنیا وجود ندارد که به دنبال درگیری نظامی با ایران باشد چرا که می داند شروع هر جنگی باعث می شود ایران به اهداف خود برسد و به متجاوز پاسخ کوبنده بدهد.
"وی اظهار داشت: سران برخی کشورهای اسلامی مصداق بارز هرزه سیاسی، یاران شیطان، منافق و خائن به ملت اسلامی هستند؛ همان کشورهای که از یک طرف دم از اسلام و فلسطین می زنند و هم با آمریکا رابطه دوستی و مزدوری دارند.
وی اضافه کرد: همان کشورهایی که هم با به رسمیت شناختن رژیم غاصب صهیونیستی، رژیم اسرائیل را به رسمیت می شناسند، همانند کشورهایی چون ترکیه، عربستان، امارات و بحرین.
وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند دولت های اسلامی در زمینه فلسطین خیلی بد عمل می کنند و بعضی از آنها حاضر نیستند در این زمینه حرف درست و حسابی بزنند.
امام جمعه فردیس معتقد است که اشتباه بزرگ این است که فکر می کنند راه کمک به فلسطین، ارتباط با صهیونیست هاست؛ مصر و اردن چهل سال پیش این خطا را نمودند، آیا جنایات صهیونیست ها کم شد؟ خیر بلکه دهها برابر شد، عده ای می خواهند تجربه انور سادات را دوباره تکرار کنند، این هم برای خودشان و هم برای فلسطین ها مضر است البته به درد رژیم صهیونسیتی هم نمی خورد.
خطیب نمازجمعه فردیس گفت: از همین رو عده ای از جریانات سیاسی داخلی کشور نیز می گویند ریشه مشکلات داخلی کشور بین المللی است و راه حل آن رابطه با آمریکا و اسرائیل است و می گویند به جای وقت تلف کردن، پیام صلح و دوستی به جهان بدهیم که مقصودشان آمریکا و اسرائیل است.

وی تاکید کرد: در حالی که همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: "اسرائیل کشور نیست، پادگان تروریست هاست و مباره با آن وظیفه همگانی است،" از نظر ملت ما ، رهبر ما و دولت ما ، اسرائیل دشمن درجه یک اسلام و مسلمین و کشورهای منطقه است و سازش با آن مشکلی را حل نمی کند.
وی خاطرنشان کرد: ما پیمان صلح و دوستی به جهان دادیم و می دهیم اما نه به دشمن؛ جز یک احمق چه کسی به دشمن اعتماد می کند و پیام صلح و دوستی به او می دهد؟امام جمعه فردیس در بخش دیگر به چرایی برگزاری روز قدس و حمایت از فلسطین علیه رژیم صهیونسیتی اشاره کرد و گفت: ما به سه دلیل ، انسانی، اسلامی و ایرانی از فلسطین و جنبش انتفاضه فلسطین حمایت می کنیم.
حجت الاسلام حسینی گفت: دلیل اول اینکه چون انسان هستیم ، به حکم فطرت انسانی از مظلومان عالم دفاع می کنیم.
وی اقزود: دلیل دوم حمایت از فلسطین، مسلمان بودن ماست ، هر مسلمانی باید به حکم اسلام از امت اسلامی دفاع کند ، تولی و تبری و دفاع از مستضعفین در آیان قرآنی سوره نساء آیه ۷۵ می فرماید، توبیخ می کند کسانی را که در برابر ظلم به زن و مرد مسلمان و مظلوم سکوت می کنند و برای کمک بپا نمی‌خیزند.
حسینی افزود: دلیل سوم چون ایرانی هستیم و برای حمایت از فلسطین باید بپاخیزیم؛ منافع ملی در آن است که ما مرزهای کشورمان را گسترش دهیم ، خاکریز را دورتر ببریم و در واقع فلسطین و حزب الله لبنان در خط مقدم از ما دفاع کنند.

وی اظهار داشت: اسرائیل همانند یک سگ هار است که اگر آن را آزاد و رها بگذارند، به همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی به ویژه در منطقه تجاوز می کند، لذا تنها راه آرامش خاورمیانه و کل جهان تحقق فرمایش رهبر کبیر انقلاب است که فرمودند اسرائیل این غده سرطانی و رژیم صهیونسیتی از صفحه روزگار باید محو شود.
وی در بخش دیگری نهم اردیبهشت روز شوراهای اسلامی را نماد مردم سالاری دینی برشمرد و افزود: منتخبان مردم را به اتحاد و همدلی برای خدمتگزاری صادقانه و پاکدستی سفارش می کنم.
امام جمعه فردیس در بخش دیگر خطبه ها به روز کار و کارگر نیز اشاره کرد و گفت: روز کارگر نماد تجلیل از معیشت حلال و جهاد اقتصادی در برابر دشمنان است هم باید از کارگران تجلیل کرد و هم باید به فکر معیشت این قشر زحمتکش و هم کارفرمایان بود.

وی تاکید کرد: راه مقابله با تحریم ، تولید بیشتر مبتنی بر دانش بنیان و اشتغال زاست ، همانطور که پیامبر اکرم(ص) فرمود : ظلم در پرداخت مزد کارگر از گناهان بزرگ است و همچنین از دولت مردمی و انقلابی آیت الله رییسی می خواهیم فکری هم به حال زنان سرپرست خانوار نمایند.
وی در بخش دیگر سخنان خود به هفته گرامیداشت معلم اشاره کرد و افزود: معلمان مظهر قدرت نرم جمهوری اسلامی هستند شغل معلمین نیز تعلیم و تربیت است، کرامت معلمین هم در میان مردم و هم در میان مسئولان باید حفظ گردد.
خطیب جمعه فردیس معتقد است که معلمان مرییان بشریت هستند و هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ معنوی ،به معلمین باید احترام گذاشت، تامین معیشت معلمان حداقل وظیفه دولت است و معلمان عزیز نیز باید شهید مطهری را الگوی خود قرار دهند ، متعهد و دغدغه مند باشند، در تربیت نسل جوان و نوجوان اهتمام کنند ، بچه های این ملت در مدارس امانت هستند، امانتداری کنند.
حسینی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با دانشجویان که فرمودند لازم است مردم با مسئولان گفت و شنود داشته باشند تاکید کردند، بیان داشت: بعضی ها متاسفانه اهمیت این مسئله را متوجه نیستند، بنده به سهم خودم عرض می کنم بنده فقط امام جمعه در محراب نیستم، بلکه امام ایستاده در میدان برای خدمت به مردم هستم، امام جمعه باید در صف مقدم خدمت به مردم باشد ، امام جمعه فقط سخنران خوب نیست ، باید مرد میدان خدمت باشد ، هم دیگران را برای خدمتگزاری به میدان جهاد دعوت کند ، بعضی ها نگران نباشند توقع مردم را بالا نمی بریم بلکه مسئولان را برای خدمت تهییج و تحریک می کنیم.

منبع ایرنا

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.