خانه / جوانان / شناسه سازمان‌های مردم‌نهاد به زودی ارائه می‌شود
شناسه سازمان‌های مردم‌نهاد به زودی ارائه می‌شود
شناسه سازمان‌های مردم‌نهاد به زودی ارائه می‌شود

شناسه سازمان‌های مردم‌نهاد به زودی ارائه می‌شود

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تفاهم با وزارت کشور به منظور ارائه شناسه به سازمانهای مردم نهاد خبر داد و گفت: با این اقدام، مشکلات حقوقی سمن‌ها به ویژه در موضوع افتتاح حساب بانکی مرتفع می‌شود.

محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به به وجود برخی مشکلات تشکلهای مردم نهاد به دلیل نداشتن شناسه، افزود: از آنجا که این تشکلها شناسه ندارند، نمی توانند در بانک حساب باز کنند. این مشکل تا سال گذشته وجود نداشت اما از انتهای سال ۹۵ این مساله برای تشکلهای مردم نهاد به وجود آمده است.
وی ادامه داد: یک تفاهمنامه بین وزیر کشور و وزیر ورزش و جوانان تنظیم کرده ایم که اگر به امضا برسد مشکل شناسه حل می شود و موضوع ثبت حساب و مسائل حقوقی هم حل خواهد شد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: تاکید ما این است تشکل‌های مردم نهاد زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی باقی بمانند اما شناسه هم داشته باشند چون از نظر ما غیر انتفاعی به معنی غیر اقتصادی نیست.
تندگویان اضافه کرد: جوان باید در حوزه های مختلف وارد شود و تجربه اندوزی کند. تشکل‌ها برای ما نوعی استارت آپ هستند که از مالیات معافند و در بحث بیمه هم معافیت‌هایی دارند. توافقاتی در حوزه های مختلف هم در حال انجام است اگر شناسه هم دریافت کنند مشکلات حقوقی انها برای حساب بانکی هم حل می شود.
Summary
Review Date
Reviewed Item
شناسه سازمان‌های مردم‌نهاد به زودی ارائه می‌شود
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

ربانی مهر معاون فرهنگی و امور جوانان همدان

بازدید معاون فرهنگی و امور جوانان استان همدان از غرفه سمن البرز در نمایشگاه رسانه و مطبوعات

به گزارش سمن البرز در اولین ساعات صبح سومین روز نمایشگاه مطبوعات و رسانه جناب …

یک دیدگاه

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *