خانه / اصناف و تشکل های صنعتی / صنعت و معدن البرز رتبه نخست کشوری را در کشف کالای قاچاق کسب کرد
صنعت و معدن البرز رتبه نخست کشوری را در کشف کالای قاچاق
صنعت و معدن البرز رتبه نخست کشوری را در کشف کالای قاچاق

صنعت و معدن البرز رتبه نخست کشوری را در کشف کالای قاچاق کسب کرد

دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرزگفت: اداره کل صنعت ومعدن و تجارت این استان رتبه نخست کشوری را در کشف کالای قاچاق کسب کرد.


 

علی اکبر زارعی نژاد افزود: این اداره کل صدرنشین نظارت بر سطح عرضه با کشف چهار میلیارد ریال کالای قاچاق درماه گذشته شد .

وی ادامه داد: یکی از رسالت های اصلی و محوری ادارات کل صنعت و معدن استانهای کشور مقابله با فروش کالای قاچاق در سطح عرضه برای حمایت از تولید داخلی و کالاهای ساخت ایران است .

زارعی نژاد گفت: با تشکیل ۱۶۴ پرونده تخلف که نشانگر هر پنج بازرسی یک تخلف است حاکی از بازرسی های هدفمند و دقیق در سطح عرضه بوده است.

وی اضافه کرد: اگرچه در دید از زاویه منفی و البته واقع بینانه آن می شود این هشدار را به متولیان اصناف استان داد که ضریب تخلف در استان البرز رو به افزایش است و راهکار مقابله با آن افزایش نظارت ها و دقت و تقویت بازرسی ها و مهم تر از آن تغییر ذائقه و الگوی انتخاب جامعه مصرف با افزایش کیفیت کالاهای ایرانی است.

این مسئول گفت: ازسوی دیگر اطلاع رسانی بیشتر به مردم در خصوص کیفیت عالی بعضی از کالاهای ایرانی که حتی تولید کننده ایرانی را مجبور به معرفی کالای صد در صد ایرانی خود بعنوان کالای ساخت خارج با برند سازی کذائی می کند.

وی خاطرنشان کرد: در مصداق دیگر باید گفت که تکیه صد در صدی بر اقدامات مقابله ای بدون بالا بردن کیفیت کالای ساخت داخل و تشویق و تحریک مردم و جامعه مصرف به خرید کالاهای ساخت ایران همانند صاف و زلال کردن آبی است که در سرچشمه گل آلود است و استمرار وضعیت فقط روز به روز به افزایش هزینه های مقابله ای و کاهش بازدهی و حاصل کار منجر خواهد شد.

درباره ی ahmadi

همچنین ببینید

ثبت سمن در وزارت کشور

معرفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان البرز + آدرس

مراکز مشاوره کارآفرینی استان البرز مراکز مشاوره کارآفرینی استان البرز ردیف نام مرکز مدیر مرکز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *