بانک ایران زمین بانک دیجیتال
«فرزند کمتر زندگی بهتر» شعار انحرافی و نقشه دشمنان بود
28 می 2022 - 9:28
شناسه : 232929
1
امام جمعه فردیس با بیان اینکه شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» شعار انحرافی و نقشه دشمنان بود، گفت: نباید گذاشت خوابی را که برای این مملکت مسلمان و شیعه دیده‌اند تعبیر شود.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

امام جمعه فردیس با بیان اینکه شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» شعار انحرافی و نقشه دشمنان بود، گفت: نباید گذاشت خوابی را که برای این مملکت مسلمان و شیعه دیده‌اند تعبیر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه فردیس اظهار کرد: ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت بود، نیروی انسانی و جمعیت یکی از عناصر اقتدار و پویندگی سیاسی، اقتصادی و نظامی یک کشور است.
وی ادامه داد: نرخ باروری در کشور ما به ویژه در شیعیان مناسب نیست، بنابراین کشور ما در معرض تهدید است، فکر کنترل جمعیت نقشه دشمنان ما بود.

امام جمعه فردیس تصریح کرد: بیش از ۳۰ سال پیش هنری کسینجر استراتژیست آمریکایی گفت است که در ۱۰ سال آینده افزایش جمعیت مسلمانان بزرگترین خطر برای آمریکا خواهد بود، بنابراین می‌گوید برای جلوگیری از این خطر باید سران کشورهای اسلامی کمک کنند تا ابزارها و داروهای کنترل جمعیت رواج پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: فاجعه عقیم‌سازی زنان و مردان مسلمان کشتار خاموش بود، هم مردم و هم مسئولین برای اقتدار کشور شیعه و اهل بیتی باید فکر غلط کنترل جمعیت را کنار بگذارند.
حسینی با بیان اینکه شعار فرزند کمتر زندگی بهتر، شعار انحرافی و نقشه دشمنان بود، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: تلاش برای افزایش نسل و حمایت از خانواده از ضروری‌ترین فرایض سیاسی و حیاتی است، عزیزان نگذارید خوابی را که برای این مملکت مسلمان و شیعه دیده‌اند تعبیر شود.
وی اظهار کرد: اول ذیقعده روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) دختر امام موسی بن جعفر (ع) و خواهر امام رضا (ع) روز دختر نامیده شده است که آغاز دهه کرامت است.

ارزش‌گذاری‌ها در جامعه اسلامی بر اساس تقوا است نه جنسیت
امام جمعه فردیس بیان کرد: در روایت داریم که دختران بلورهای آسمانی‌اند، در جامعه‌ای که زنان و دختران تکریم نشوند خیر و برکتی نیست، اساساً در جامعه اسلامی ارزش‌گذاری‌ها بر اساس تقوا است نه جنسیت.
وی تصریح کرد: اگر تفاوتی در برخی از حقوق و تکالیف زن و مرد در اسلام وجود دارد، نشانه تبعیض نیست، ناشی از تفاوت نقش اجتماعی زنان و مردان است، سفارش خداوند و اهل بیت (ع) به تکریم و احترام به دختران و زنان است.
حسینی خاطرنشان کرد: عمان یکی از ۶ کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است که در طول چهار دهه پس از انقلاب روابط خوبی با ما داشته است و نقش مثبتی هم در حل بحران‌های منطقه ایفا کرده است.
وی ادامه داد: برعکس امارت و بحرین، عمان و قطر با همکاری بیشتر می‌توانند مانع نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه شوند، سیاست خارجی دولت آیت‌الله رئیسی در همگرایی کشورهای اسلامی و منطقه بسیار خوب، ارزنده و مبارک است.

اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی ناشی از استیصال است
امام جمعه فردیس با بیان اینکه اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی ناشی از استیصال است، گفت: این رژیم هم در کشور سوریه اقدام به حمله موشکی کرده است و هم بزدلانه یکی از مدافعان حرم را در تهران ترور کرد.
وی افزود: این اقدامات هم برای ایجاد جنگ روانی در کشورهای منطقه است و هم برای تحریک آنها و ما به پاسخ عجولانه با عصبانی‌سازی و هماورد طلبی اما رژیم صهیونیستی بداند که ما شتابزده عمل نمی‌کنیم، بی‌برنامه عمل نمی‌کنیم اما پاسخ متقابل ایران قطعی و حتمی است پس در انتظار انتقام ما باشند.
حسینی اظهار کرد: جان باختن عده‌ای از هموطنان آبادانی ما باعث تأثر و تأسف و حزن همه ماست، همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام خود فرمودند: حادثه تأسف بار آبادان علاوه بر نیاز به سرعت عمل و استفاده از ظرفیت‌ها بر کاستن از تلفات که در درجه اول اهمیت است.
وی ادامه داد: وظیفه پیگرد مقصران حادثه و مجازات عبرت‌آموز آنان با همکاری قوه قضائیه و نیز تلاش گسترده برای جلوگیری از تکرار آن در همه نقاط کشور بر عهده همه ما مسئولان کشور است.

جایگاه رفیع مجلس در مدیریت کلان کشور
امام جمعه فردیس با اشاره به جایگاه رفیع مجلس در مدیریت کلان کشور و شاخصه‌های مجلس انقلابی بیان کرد: در دیدار نمایندگان مجلس با رهبر فرزانه و حکیم انقلاب تبیین شد، محورهای مهم بیانات حضرت آقا که لازم به تأمل و توجه بیشتر است.
وی تصریح کرد: اول اینکه الگوی مردم سالاری نظام سلطه را به چالش کشیده و وظیفه دوم مهم مجلس در اصلاح ساختار بودجه است.
حسینی خاطرنشان کرد: سومین محور فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید مجدد بر عدم دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات قوه مجریه، البته سفارش به دولت برای مشورت با نمایندگان مردم بود.

وی با اشاره به چهارمین محور بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: انقلابی بودن مجلس کنونی و البته انقلابی ماندن مهم‌تر از انقلابی بودن، چون بعضی‌ها طاقت نمی‌آورند، به دلایل مختلف از مسیر انقلاب منحرف می‌شوند یا متوقف می‌شوند.
حسینی اظهار کرد: تاکید بعدی رهبری این بود که شعارهای انقلاب باعث دردسر نیست، بلکه باعث افتخار، استقلال، شرف، عزت و نجات کشور است، انقلابی بودن به شعار نیست به سبک رفتار، جهت گیری های افراد و نهادها بستگی دارد.
وی بیان کرد: محور مهم بعدی این فرمایشات شاخصه‌های مجلس و نماینده انقلابی یعنی ساده زیستی، مسئولیت پذیری، مردمی بودن، اجتناب جدی از تبعیض و فساد بود.
امام جمعه فردیس با اشاره به هیئت طراز از نظر امام صادق (ع) تصریح کرد: اول اینکه یاد اهل بیت بودن و زنده کردن یاد و امام و رهبری، بنابراین هیئت سکولار هیئت تراز و شایسته نیست.
وی خاطرنشان کرد: دوم بحث تعلیم معارف دینی است، فقط سینه زدن و گریه کردن نافع نیست، اینها مقدمات است، امام صادق (ع) فرمودند: ایمان خود را قبل ظهور تکمیل کنید، چون در لحظات ظهور ایمان‌ها به سختی مورد امتحان و آزمایش قرار می‌گیرد، بنابراین در هیئت‌های مذهبی باید زمینه‌سازان ظهور برای تشکیل حکومت اسلامی مهدوی تقویت و تربیت شوند.

امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شده است
حسینی با بیان اینکه معروف و نهی از منکر دو شاخصه برجسته تقوی و جامعه دینی است، گفت: وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ ۚ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَیُقِیمُونَ الصَّلَاهَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاهَ وَیُطِیعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ ۚ أُولَٰئِکَ سَیَرْحَمُهُمُ اللَّهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ حَکِیمٌ، مردان و زنان باایمان، ولیّ (و یار و یاور) یکدیگرند؛ امر به معروف، و نهی از منکر می‌کنند؛ نماز را برپا می‌دارند؛ و زکات را می‌پردازند؛ و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند؛ بزودی خدا آنان را مورد رحمت خویش قرارمی‌دهد؛ خداوند توانا و حکیم است، این دو شاخصه را مقدم بر نماز و زکات ذکر می‌کند شاید بدین جهت که اگر این‌طور نشود، نماز و زکات هم به فراموشی سپرده می‌شود.
وی متذکر شد: این فریضه مهم الهی به فراموشی سپرده شده است، بنابراین شاهد گسترش فساد، فحشاء و کارهای ناو را و زشت و آسیب‌های اجتماعی هستیم، از اعتیاد، طلاق، بزهکاری، بداخلاقی و آلودگی‌های اخلاقی گرفته تا بدحجابی، روابط نادرست میان نامحرمان تا احتکار، گران فروشی، رشوه، خیانت در امانت، ربا و نزول‌خواری.
منبع مهر

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.