بانک ایران زمین بانک دیجیتال
متروی مهستان تا ۳ ماه آینده در اختیار بهره‌بردار قرار می‌گیرد
24 می 2022 - 9:30
شناسه : 229392
1
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید مهستان گفت: متروی شهر جدید مهستان تا سه ماه آتی در اختیار شرکت بهره‌بردار راه آهن تهران قرار می گیرد.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید مهستان گفت: متروی شهر جدید مهستان تا سه ماه آتی در اختیار شرکت بهره‌بردار راه آهن تهران قرار می گیرد.

عباس قنبری در نشست خبری با اصحاب رسانه که در شرکت عمران شهر جدید مهستان برگزار شد، در خصوص ایمن‌سازی متروی شهر جدید مهستان، افزایش تعداد سفرهای روزانه مترو و جانمایی ایستگاه اتوبوس برای شهرهای حومه شهر جدید مهستان اظهار کرد: مترو تا به صورت قطعی تحویل شرکت بهره‌بردار راه آهن تهران نشود، به طور کامل به بهره‌برداری نخواهد رسید.

وی ادامه داد: ایجاد تمام زیر ساخت‌ها و موضوعات تخصصی با شرکت بهره بردار است، بر این اساس مترو ظرف دو تا سه ماه آتی تحویل شرکت بهره‌بردار خواهد شد و بعد از آن با توان صد درصدی و تمام ظرفیت بهره‌برداری لازم از آن خواهد شد.

بلیت متروی مهستان ۷,۵۰۰ تومان شد
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید مهستان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه قیمت بلیت تردد مترو شهر جدید مهستان به کرج ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است، در حالی که کرج به تهران ۲ هزار و ۸۵۰ تومان است، چرا با این مسافت کوتاه قیمت متروی شهر جدید مهستان کاهش نمی‌یابد تا استقبال مردمی بیشتر شود، بیان کرد: شرکت بهره برداری راه آهن تهران و حومه اکنون در حال بهره برداری است و قیمت بلیت شهر جدید مهستان را شورای شهر تهران مصوب می‌کند و هزینه‌ای بابت فروش بلیت به شرکت عمران تعلق نمی‌گیرد و بارها برای کاهش قیمت بلیت با شرکت بهره بردار مذاکره کردیم تا این موضوع حل شود.
وی تصریح کرد: برای کاهش قیمت بلیت مترو شهر جدید مهستان به کرج مکاتبات لازم با شورای شهر تهران انجام خواهد شد.

به زودی فاز ۴ و ۷ شهر جدید مهستان به شرکت عمران تحویل داده می‌شود
قنبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تکلیف آن دسته از فازهای شهر جدید مهستان که زیرساخت‌های همچون راه، برق و … تکمیل نشده است چیست، بیان کرد: به زودی فاز ۴ و ۷ به شرکت عمران تحویل داده خواهد شد.
وی ادامه داد: متأسفانه مردم اگر مشکلی در خصوص آب و برق داشته باشند از شرکت عمران و شهرداری انتظار دارند موارد را برطرف کنند، در حالی که ما نیز، از دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند آب، گاز و برق مطالبه داریم که برای رفع مشکل مردم گام بردارند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید مهستان تصریح کرد: همچنین هزینه‌های نصب کنتور نیز، سال‌های قبل پرداخت شده است تا مورد استفاده مردم قرار گیرد، متأسفانه در این زمینه مشکلات حل نشده است.
وی در خصوص رفع مشکلات و موانع ایجاد زیرساخت‌ها خاطرنشان کرد: اخیراً با دستور استاندار کارگروه و ستادی برای رفع موانع زیر ساخت‌ها تشکیل شد که به صورت هفتگی در استان و شهر جدید مهستان برگزار می‌شود که این موضوع به طور جدی مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

قنبری در خصوص تعداد واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر گفت: حدود ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر بلا تکلیف و بدون متقاضی در شهر جدید وجود دارد، براین اساس به طرح تکمیل نهضت ملی پیوستند تا با قانون نهضت ملی پیش ببریم.
وی در خصوص شهرک سینمایی ۵۰ هکتاری هشتگرد که ۱۰ سال گذشته کلنگ زنی شد و همچنان بلاتکلیف است، اظهار کرد: در این خصوص یک دستور ویژه ای جناب وزیر و استاندار دادند تا زمین‌های بلاتکلیف که در سالیان گذشته واگذار شده است سیر مراحل قانونی آنها طی شود و موضوع شهرک سینمایی از این قاعده مستثنی نیست و اکنون فرآیند بازپس‌گیری آن طی می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید مهستان با بیان اینکه وظیفه شرکت عمران شهر جدید مهستان مهیا کردن زیر ساخت‌ها است، تصریح کرد: سایر موارد وظیفه ذاتی دستگاه‌های خدمت‌رسان است تا نیازها احصا و نواقص و کم و کاستی‌ها برطرف شود.

ساخت بیش از ۳۴ هزار واحد مسکونی برعهده شرکت عمران مهستان است
وی با بیان اینکه در دولت جدید روح تازه ای به شهرهای جدید دمیده شد، خاطرنشان کرد: به خصوص بحث نهضت ملی شعار دولت در سال جدید است تا در این چهار سال ۴ میلیون واحد مسکونی در قالب نهضت ملی ساخته شود.
قنبری با بیان اینکه ساخت بیش از ۳۴ هزار واحد مسکونی برعهده شرکت عمران شهر جدید مهستان است، متذکر شد: ما وظیفه داریم زیر ساخت‌ها را فراهم کنیم و مجموعه‌های خدمات رسان را به لحاظ ابنیه ایجاد و بحث بهره برداری و خدمت رسانی مجموعه‌ها بعد از استقرار دنبال می‌کنیم.

فازهای ۳، ۴ و ۷ شهر جدید مهستان از لحاظ سرانه خدماتی فازهای محروم شهر محسوب می‌شوند
محسن آسوبار، شهردار شهر جدی مهستان نیز در این جلسه در خصوص مشکلات فازهای شهر جدید مهستان اظهار کرد: برای تحویل فازهای ۴ و ۷ شهر جدید مهستان نیز، شرکت عمران و شهرداری اعلام آمادگی کردند.
وی با بیان اینکه البته در این خصوص اختلاف نظرهایی هم بین شرکت عمران و شهرداری وجود دارد، تصریح کرد: با همکاری شرکت عمران شهر جدید مهستان و واگذاری زمین از سوی این شرکت و تحویل فاز ۴ و ۷ در راستای رفع موانع ایجاد زیر ساخت‌ها گام‌های مؤثری برداشته می‌شود.
شهردار شهر جدید مهستان با بیان اینکه در فاز یک و ۲ شهر جدید مهستان از لحاظ سرانه خدماتی مشکل قابل توجه‌ای وجود ندارد، خاطرنشان کرد: فازهای ۳، ۴ و ۷ شهر جدید مهستان از لحاظ سرانه خدماتی فازهای محروم شهر محسوب می‌شوند، چرا که در اَدوار گذشته توزیع متوازن بین ساخت و ساز، احداث زیر ساخت‌ها و کارهای روبنایی انجام نشده است.
وی با بیان اینکه مسکن مهر احداث شده است اما سرانه خدماتی برای آن در نظر گرفته نشده است، گفت: مقصر بخشی از این مشکلات شرکت عمران شهر جدید مهستان و شهرداری است و با دستور استاندار البرز سرانه‌های خدماتی در فازهای ۴و۷ ارائه می‌شود.
آسوبار با بیان اینکه بودجه عمرانی شهرداری شهر جدید مهستان در سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: این بودجه برای این شهر بزرگ کافی نیست و بودجه شرکت عمران به مراتب بیشتر از شهرداری است.
وی ادامه داد: در سال جدید بودجه عمرانی شهرداری شهر جدید مهستان به ۵۵ میلیارد تومان افزایش یافت اما این رقم بازهم در مقابل بودجه عمرانی شرکت عمران ناچیز است.
شهردار شهر جدید مهستان با بیان اینکه در سال گذشته یک سالن ورزشی و سه پارک محله‌ای نیمه کاره راه اندازی شد، اظهار کرد: در سال جدید پروژه فرهنگ سرای فاز ۳ کلنگ زنی و زمین تنیس و زمین گلف در اطراف میدان مادر در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه ما در شهر جدید مهستان پتانسیل احداث دریاچه مصنوعی بزرگ را البته با مشارکت بخش خصوصی داریم، بیان کرد: احیای ۲ قنات و برگزاری نمایشگاه گل و گیاه یک هکتاری با مشارکت سرمایه گذاران و احداث سوئیت‌های اقامتی مدرن برای پارک گلستان در دستور کار است.
منبع مهر

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.