خانه / اخبار استان / موج خانه مهربانی در کرج در راستای خدمات رسانی به محرومان
موج خانه مهربانی در كرج
خانه مهربانی در كرج

موج خانه مهربانی در کرج در راستای خدمات رسانی به محرومان

سمن البرز: خانه مهربانی در کرج در بهمن ۹۴ در راستای خدمات رسانی به محرومان و نیازمندان و قشر ضعیف جامعه در بوستان نبوت کرج و با استقبال شهروندان افتتاح شد.


خانه مهربانی در کرج ابتدا هدف تنها تأمین پوشاک شب عید نوروز برای نیازمندان بود. نحوه فعالیت نیز بدین گونه بود که مردم و خیرین لباس‌ های بلا استفاده خود را به خانه مهربانی تحویل می‌دادند و این مرکز پس از شستشو، البسه را به طور رایگان در اختیار نیازمندان قرار می‌داد. پس از پشت سر گذاشتن عید نوروز و شب عید، خانه مهربانی در کرج با استقبال شدید مردم خیر و نوع دوست کرج، موسسه‌های خیریه، هلال احمر، انجمن حمایت از خانواده زندانیان بی بضاعت و سایر نهادهای خیریه مواجه و این میزان از استقبال باعث شد که خانه مهربانی اهداف وسیع‌تری را دنبال کرده و به کار خود بعنوان یک مرکز خیریه و فرهنگی ادامه دهد.

درباره خانه مهربانی در کرج:

با تلاش و اطلاع رسانی و آگاه سازی بی وقفه مسئولان و پرسنل خانه مهربانی و توضیح اینکه مردم و خیرین چگونه و چه لباسهایی را باید تحویل خانه مهربانی دهند، موج مهربانی در شهر آغاز شد. در خانه مهربانی البسه اهدایی خیرین شستشو و با چوب رختی بر روی رگالهای موجود آویزان می‌شود و مشابه مغازه‌های لباس فروشی، در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد. هم اکنون دامنه فعالیت خانه مهربانی گسترش یافته و مردم علاوه بر البسه تمیز، سالم و بلااستفاده خود، کیف، کفش، اسباب بازی و … را نیز به خانه مهربانی اهدا می‌کنند.

سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با بودجه‌ای که از طرف خیرین اهدا شد، البسه، کفش کار، پیراهن و شلوار مردانه و کفش‌های زنانه را خریداری و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد.

تاکنون حدود ۸۰۰ دست لباس و ۱۵۰ جفت کفش از شهروندان و خیران در خانه مهربانی دریافت و به نیازمندان اهدا شده است که این روند کماکان ادامه دارد. هدف خانه مهربانی در وهله اول حمایت و خدمات رسانی به قشر آسیب پذیر و نیازمندان است. ثانیاً این حمایت به گونه‌ای است کهشان، شخصیت و عزت نفس افراد نیازمند حفظ شود.

به تازگی خانه مهربانی جنبه‌های فرهنگی نیز به خود گرفته، شهروندان و مردم خیر کرج کتابهایی را که مطالعه کرده‌اند و یا نمی‌توانند در منزل نگهداری کنند به این مرکز اهدا کرده‌اند. با کتب اهدایی، کتابخانه‌ای در خانه مهربانی راه اندازی شده که کتاب را به صورت امانیخانه مهربانی در بهمن ۹۴ در راستای خدمات رسانی به محرومان و نیازمندان و قشر ضعیف جامعه در بوستان نبوت کرج افتتاح شد.

در ابتدا هدف خانه مهربانی در کرج تنها تأمین پوشاک شب عید نوروز برای نیازمندان بود. نحوه فعالیت نیز بدین گونه بود که مردم و خیرین لباس‌های بلا استفاده خود را به خانه مهربانی تحویل می‌دادند و این مرکز پس از شستشو، البسه را به طور رایگان در اختیار نیازمندان قرار می‌داد. پس از پشت سر گذاشتن عید نوروز و شب عید، خانه مهربانی با استقبال شدید مردم خیر و نوع دوست کرج، موسسه‌های خیریه، هلال احمر، انجمن حمایت از خانواده زندانیان بی بضاعت و سایر نهادهای خیریه مواجه و این میزان از استقبال باعث شد که خانه مهربانی اهداف وسیع‌تری را دنبال کرده و به کار خود بعنوان یک مرکز خیریه و فرهنگی ادامه دهد.

با تلاش، اطلاع رسانی و آگاه سازی بی وقفه مسئولان و پرسنل خانه مهربانی در کرج و توضیح اینکه مردم و خیرین چگونه و چه لباسهایی را باید تحویل خانه مهربانی دهند، موج مهربانی در شهر آغاز شد. در خانه مهربانی البسه اهدایی خیرین شستشو و با چوب رختی بر روی رگالهای موجود آویزان می‌شود و مشابه مغازه‌های لباس فروشی، در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد. هم اکنون دامنه فعالیت خانه مهربانی گسترش یافته و مردم علاوه بر البسه تمیز، سالم و بلااستفاده خود، کیف، کفش، اسباب بازی و … را نیز به خانه مهربانی اهدا می‌کنند. سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با بودجه‌ای که از طرف خیرین اهدا شد، البسه، کفش کار، پیراهن و شلوار مردانه و کفش‌های زنانه را خریداری و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد. خوشتیپ ها

تاکنون حدود ۸۰۰ دست لباس و ۱۵۰ جفت کفش از شهروندان و خیران در خانه مهربانی دریافت و به نیازمندان اهدا شده است که این روند کماکان ادامه دارد. هدف خانه مهربانی در وهله اول حمایت و خدمات رسانی به قشر آسیب پذیر و نیازمندان است. ثانیاً این حمایت به گونه‌ای است کهشان، شخصیت و عزت نفس افراد نیازمند حفظ شود.

به تازگی خانه مهربانی در کرج جنبه‌های فرهنگی نیز به خود گرفته، شهروندان و مردم خیر کرج کتابهایی را که مطالعه کرده‌اند و یا نمی‌توانند در منزل نگهداری کنند به این مرکز اهدا کرده‌اند. با کتب اهدایی، کتابخانه‌ای در خانه مهربانی راه اندازی شده که کتاب را به صورت امانی در اختیار افرادی که جهت تفریح به پارک نبوت مراجعه می‌کنند قرار داده و پس از مطالعه به کتابخانه بازگردانده می‌شود. روزانه با معرفی انجمنهای خیریه و سازمانهای مختلف به طور متوسط حدود ۲۰ خانوار به خانه مهربانی کرج مراجعه و خدمات دریافت می‌کنند که ظرفیت این خانه مهربانی می‌تواند بیش از این ارتقا یابد.

امید می‌رود با اهدا البسه توسط شهروندان به این مرکز همچون گذشته، شاهد استمرار در این حرکت معنوی باشیم.

درباره ی ahmadi

همچنین ببینید

نقش رسانه ها در عمومي سازي پژوهش موثر است

اکبر حیدری: نقش رسانه ها در عمومی سازی پژوهش موثر است

سمن البرز: مدیر خانه مطبوعات البرز در نمایشگاه هفته پژوهش البرز گفت :  رسانه های جمعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *