تیتر مهمترین اخبار

شورای اندیشه ورز اقتصادی استان با هدف تحول اقتصادی البرز تشکیل شد شرور خطرناک چهارباغ در تور اطلاعاتی پلیس گرفتار شد کشف ۲۱ فقره سرقت در اجرای طرح پاکسازی بخش چندار ساوجبلاغ دومین جشنواره ملی باعنوان “بهائیت محفل خیانت” به کار خود پایان داد راهکارهای برون رفت از مشکلات تولیدکنندگان البرز بررسی شد انهدام باند سارقان خودرو در البرز سوء استفاده کلاهبرداران واتساپی از نا آگاهی شهروندان موفقیت‌های برجسته پژوهشگران در حوزه فناوری و نرم افزاری مایه افتخاراستان است احداث زمین ورزشی «پارک دلاوران» در ایستگاه پایانی این ساعت هر چه خواستید غذا بخورید تا دو برابر لاغر شوید! برگزاری دوره های آموزشی شهرداری چهارباغ برای ادارات،کارخانجات و شهروندان پاک سازی بوستان الغدیر مهدی آباد طرح جهادی «علمداران خدمت» فردا در منطقه یک اجرا می‌شود بدرقه باشکوه دو شهید گمنام در شهرداری کرج بهائیت برای مقابله با حقوق بشر به وجود آمده است

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
همه ما وظیفه داریم در جهت بزرگداشت سردار دل ها  هر آنچه که در توان داریم را به کار گیریم
03 ژانویه 2022 - 14:02
شناسه : 97072
0
سردار بهرام حسینی مطلق، رئیس اداره عملیات ستادکل نیروهای مسلح پیز در اجتماع سلیمانی ها که در حسینیه عاشقان ثارالله کانون شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم در جهت بزرگداشت سردار دل ها و زنده نگهداشتن مکتب او هر آنچه که در توان داریم را به کار گیریم.
ارسال توسط :
پ
پ

سردار بهرام حسینی مطلق، رئیس اداره عملیات ستادکل نیروهای مسلح پیز در اجتماع سلیمانی ها که در حسینیه عاشقان ثارالله کانون شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم در جهت بزرگداشت سردار دل ها و زنده نگهداشتن مکتب او هر آنچه که در توان داریم را به کار گیریم.

وی گفت: زحمات سردار سلیمانی در طول حدود سه دهه پس از دفاع مقدس در امتداد دفاع مقدس بود و عملا در دفاع از جمهوری اسلامی ایران و آرمان های امام خمینی (ره) و رهبر معطم انقلاب اسلامی تلاش مضاعف کرد.
شاید اشتباه باشد که بگوییم دفاع مقدس هشت سال بود؛ جنگ تحمیلی هشت سال بود اما دفاع مقدس، پیش از جنگ نیز وجود داشته و تا پس از آن نیز ادامه داشت اما با جغرافیا، منطقه و روش متفاوت.
رئیس اداره عملیات ستادکل نیروهای مسلح مطرح کرد: می توان گفت مهم ترین قسمت دفاع مقدس، دوره فرماندهی سردار قاسم سلیمانی بر محور مقاومت بود.
وی در آن مسیر اهدافی را دنبال می کرد که توانست به خوبی به آن ها جامه عمل بپوشاند.
دشمن ما را رها نکرده بود اما سردار سلیمانی، تهدیدها را از مرزهای کشور دور و محور مقاومت را تقویت کرد.
وی به عنوان نماینده و بازوی توانمند جمهوری اسلامی در منطقه اقدامات مهمی را انجام داد.

سردار حسینی مطلق نتیجه زحمات و اقدامات حاج قاسم را حاکم شدن امنیت و آرامش بر کشور و برقرار شدن ثبات و امنیت در منطقه دانست و با اشاره به اینکه جغرافیای منطقه، صحنه رویارویی رژیم صهیونیستی و جبهه مقاومت بود، خاطرنشان کرد: به همت سردار سلیمانی و یارانش، خاورمیانه متمایل به جمهوری اسلامی ایران و علاقه مند به محور مقاومت شکل گرفت و نقشه های استکبار، نقش بر آب شد.
حاج قاسم در جبهه مقاومت میدان داری می کرد.
به گفته وی، یکی از ویژگی های سردار سلیمانی، ظرفیت سازی بود.
وی از هیچ همه چیز می ساخت و با تعداد انگشت شماری از یارانش به یاری جبهه مقاومت می شتافت.
جبهه مقاومت پیش از حاج قاسم نیز وجود داشت اما در زمان فرماندهی او متحول و ظرفیت های جدیدی به ظرفیت های اسلام و انقلاب و نظام افزوده شد.
زمانی که سردار دل ها وارد معرکه سوریه شد، با یک برآورد نظامی دریافت که مقابله با اقدامات دشمنان و خنثی سازی آن ها نیازمند توان و امکانات و تجهیزات بسیار است.
رئیس اداره عملیات ستادکل نیروهای مسلح افزود: در چنین شرایطی، حاج قاسم به ظرفیت های پنهان منطقه روی آورد و جوانان علاقه مند را سازماندهی کرد، بخشی از ظرفیت های کشورهای منطقه را نیز به کار گرفت و مدل جدیدی از عملیات مرکب را سازماندهی کرد و الگوی جدیدی را ابداع کرد.
وی به گونه ای ظرفیت ها را سازماندهی کرد که هر جا نیاز باشد، همه با یک هدف واحد که اعتلای ارزش های نظام و انقلاب است، پای کار می آیند.
سردار حسینی مطلق بیان داشت: در دوران کنونی، شهید مدافع حرم به یک برند و ارزش تبدیل شده است و کشورهای مختلف احساس می کنند مدافع حرم هستند.
حرم اصلی جمهوری اسلامی است که اگر آسیب ببیند، همه حرم ها آسیب خواهند دید.
سردار سرافراز سپاه اسلام با ظرفیت آفرینی و فرماندهی مقتدرانه، تهدید را از جمهوری اسلامی دور کرد، طراحی دشمنان را بهم زد و اجازه نداد شرایط به گونه ای رقم بخورد که هدف آن ها بود، بلکه آنطور شد که جمهوری اسلامی می خواست.
وی بازگشت ثبات و امنیت به کشورهای هم پیمان با ما را یکی از دیگر از اهداف حاج قاسم برشمرد و اذعان داشت: با توجه به مردم پایه بودن امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران مدام تاکید می شد که برای برقراری امنیت در سوریه باید از ظرفیت های مردمی استفاده شود.
سردار دل ها و یارانش از طریق قبایل، عشایر و بزرگانی که در سوریه بودند، مردم را مسلح کردند و آموزش های لازم را به آنان ارائه دادند و موفق شدند سوریه را از دهان گرگ بیرون بکشند.

رئیس اداره عملیات ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه اکنون سوریه به یک کشور باثبات تبدیل شده است، عنوان کرد: حاج قاسم همیشه می گفت باید قدردان حکیمی باشیم که سکان هدایت جمهوری اسلامی را در دست دارد.
تدبیر اصلی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت می گرفت اما سردار سلیمانی بسیار مبتکرانه و خلاقانه و به شیوه های مناسب و مطلوب آن را اجرا می کرد.
سردار حسینی مطلق خاطرنشان کرد: ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اذعان می کرد که قبلی ها رسیدن به اهدافشان در رابطه با ایران، هفت تریلیون دلار، احمقانه هزینه کردند و الان مجبورم با چراغ خاموش و در نهایت احتیاط وارد عراق شوم؛ در تمام طول عمرم به این اندازه نترسیدم.
البته ترسم برای خودم نبود بلکه نگران ریاست جمهوری و ملانیا بودم.
با همه این اوصاف، سردار سلیمانی با بهره گیری از ظرفیت های ایجاد شده در منطقه تمام زحمات و هزینه های دشمن را به باد داد و شرایط به گونه ای رقم خورد که جمهوری اسلامی می خواست.
وی با بیان اینکه حاج قاسم قاعده ای را پیاده کرد و به اثبات رساند که پیروزی ارتش های کوچک و مردمی بر ارتش های مدرن و پرهزینه بود، اظهار داشت: شهادت سردار سلیمانی بسیار موثرتر از حیات او بود تا جایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند: شهادت او زنده بودن انقلاب ما را به رخ دنیا کشید.
با شهادت این سرباز بی ادعای وطن، دیدید که چه شور و هیجانی در کشور و منطقه ایجاد شد و ده ها میلیون نفر از طیف های مختلفی اعم از پیر و جوان، با حجاب و کم حجاب، شیعه، سنی، ایرانی و خارج از سراسر دنیا در مراسم تشییع پیکر او شرکت و به وی ادای دین کردند.
رئیس اداره عملیات ستادکل نیروهای مسلح افزود: اگر پیکر سردار دل ها را در ۳۱ استان کشور تشییع می کردند، تاریخ سازترین و انبوه ترین جمعیت را در هر استان شاهد بودیم.
پس از مراسم چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی، بلای آسمانی کرونا نازل و تجمعات تعطیل شد.
اگر دشمنان ذره ای تفکر کرده بودند که پس از شهادت حاج قاسم ممکن است چه تحولاتی ایجاد شود، دست به این عمل نمی زنند زیرا همه معتقد هستند که شهید سلیمانی از سردار سلیمانی برای دشمن خطرناک تر است.

سردار حسینی مطلق با اشاره به اینکه حاج قاسم مزد سال ها مجاهدت و رشادت خود را با شهادت گرفت و به یک مکتب تبدیل شد، بیان داشت: به گفته دوستان نزدیک سردار سلیمانی، او دوست داشت در عراق شهید شود زیرا معتقد بود حتما حکمتی وجود داشته که حضرت علی (ع)، امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و برخی دیگر از ائمه در این کشور به شهادت رسیده اند.
سرانجام نیز به آرزوی خود رسید و نحوه شهادتش تداعی گر شهادت حضرت ابوالفضل (ع) بود.
وی ادامه داد: این سردار سرافراز سپاه اسلام در نیمه های شب و به دستور پلیدترین فرد روی زمین به شهادت رسید و برای همیشه ماندگار شد.
هم حیات و هم شهادت سردار دل ها مایه خیر و برکت بوده و هست و تلفیق این دو با یکدیگر موجب شد رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان مکتب سلیمانی را مطرح کنند.
منحصر به فرد بودن زندگی برجسته و اعمال و حرکات وی موجب تبدیل شدن او به یک مکتب شد.
این عنوان به راحتی به هر کس داده نمی شود و باید مقدمات آن فراهم شود.
رفتار ۴۰ ساله سردار دل ها و اعتقادات محکم، وی را شایسته نامگذاری مکتب حاج قاسم کرد.

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.