خانه / مسئولین استان / پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فضای همدلی و هم افزایی همگانی محقق می شود
پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فضای همدلی و هم افزایی همگانی محقق می شود
پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فضای همدلی و هم افزایی همگانی محقق می شود

پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فضای همدلی و هم افزایی همگانی محقق می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: در مباحث اجتماعی به ویژه موضوعات مربوط به جوانان باید به دور از اقدامات جزیره ای و موازی با مدیریت واحد نسبت به برنامه ریزی و بستر سازی مناسب اقدام کرد.

به گزارش سمن البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، فتح الله حقیقی در جلسه هم اندیشی نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان “طرح نماد” که بعد از ظهر یکشنبه در کانون امام علی (ع) آموزش و پرورش تشکیل شد پیشاپیش ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و لزوم برنامه ریزی دقیق برای اجرای برنامه های این هفته افزود: در این رابطه باید اهتمام ویژه ای از سوی مدیران وجود داشته باشد تا نسبت به تبیین و تشریح آرمان های دفاع مقدس به خصوص برای نسل جوان اقدام شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته همایشی به همت آموزش و پرورش با حضور جمع کثیری از دانش آموزان برگزار شد ادامه داد: بر این اساس برخلاف روال همیشگی چنین مراسم هایی، از دانش آموزان خواسته شد که مسائل، مشکلات و دغدغه های خود را در موضوعات مختلف بیان کنند که نفرات داوطلب به مباحث با اهمیتی اشاره کرده و پیگیری های لازم در این رابطه با مطالبات آنها صورت گرفت.
حقیقی دامنه مباحث و موضوعات اجتماعی را بسیار گسترده دانست و گفت: در این حوزه باید نگاه اجتماعی داشته و برنامه ریزی های لازم را بر این محور طراحی کرد که البته با پرهیز از موازی کاری و اقدامات جزیره ای شاهد دستاوردهای موثری خواهیم بود.
وی افزود: تمامی آحاد جامعه و مسئولان در موضوع پیشگیری از معضلات اجتماعی دخیل هستند و نمی توان با فرافکنی و سلب مسئولیت های بی اساس این امر مهم را انکار کرد.
معاون استاندار گفت: ابتدا باید واقعیت ها را پذیرفت و بر اساس آنچه که در جامعه وجود دارد برنامه ریزی و اقدام کرد همچنین آموزش و لزوم اعمال آن در حوزه های مختلف به ویژه فضای مجازی بسیار حائز اهمیت بوده و باید در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گیرد.
حقیقی افزود: در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی به دور از موازی کاری و اقدامات بی نتیجه باید با یک مدیریت واحد نسبت به تدوین برنامه های کاربردی و عملیاتی اقدام کرد.
وی با بیان اینکه موضوعات مرتبط با جوانان به عنوان ثروت های ملی دارای اهمیت بسزایی است خاطرنشان کرد: بر این اساس اهتمام ویژه ای در خصوص بستر سازی صحیح برای رشد، ارتقا، سلامت و پیشرفت جوانان در استان وجود دارد و خانه جوان یکی از اقداماتی بود که در این رابطه محقق شد.
معاون استاندار گفت: سال گذشته برای نخستین بار یک درصد اعتبار جاری دستگاه های اجرایی استان به صورت صد در صدی به امر ورزش جوانان البرزی اختصاص پیدا کرد و امسال نیز سهم ارزش افزوده به میزان ۱۲ میلیارد تومان برای جوانان تخصیص داده می شود.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فضای همدلی و هم افزایی همگانی محقق می شود
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

پنجمین گردهمایی مسئولان امور جوانان سراسر کشور در سنندج

نشستهای تخصصی در حوزه جوانان منجر به برنامه ریزی اصولی و تبادل تجربه می شود

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان البرز در پنجمین گردهمایی مسئولان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *