خانه / اخبار استان / خبر‌های خوب در رابطه با کاهش حاشیه نشینی البرز
کاهش حاشیه نشینی البرز
کاهش حاشیه نشینی البرز

خبر‌های خوب در رابطه با کاهش حاشیه نشینی البرز

سمن البرز: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده دستاورد‌های مفیدی در کاهش حاشیه نشینی البرز بدست آمده است.

به گزارش سمن البرز، آسیب‌های اجتماعی یکی از موضوعات مورد توجه جامعه بشری است و بخشی از برنامه‌های هر کشوری به پیشگیری از انواع این آسیب‌ها اختصاص دارد.

در کشور ما نیز مسئولان و دستگاه‌های مختلف تلاش‌های زیادی را با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام داده و می‌دهند که پس از تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این زمینه سرعت بیشتری به خود گرفت.

در این رابطه مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اطلاع رسانی، افکارسنجی و ارتقاء آگاهی های عمومی، به اقدامات انجام شده این معاونت در راستای مبارزه و کاهش حاشیه نشینی البرز اشاره کرده و می‌گوید: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های انجام شده نتایج و دستاورد‌های مفیدی در این خصوص به دست آمده است.

وی اظهار می‌کند: به عنوان مثال مناطقی از شهر کرج که مستعد شکل گیری منطقه جدید حاشیه نشین یا گسترش مناطق موجود بود احصاء و اولویت بندی شد. همچنین اراضی حاشیه کمربندی شمالی در حال احداث کرج (ادامه اتوبان شهید همت) بعنوان اولویت استان البرز در این خصوص برگزیده شد.

این مقام قضایی بیان می‌کند: پس از بازدید‌های میدانی، نقشه‌های این اراضی تهیه و مالکین پلاک‌های دولتی و مستثنیات مشخص و نقشه‌ها کدگذاری شد. همچنین پس از بررسی‌های به عمل آمده، اختلافات بین دستگاه‌های دولتی با اراضی کشاورزی مربوط به اصلاحات اراضی و تداخلات با اراضی ملی کشف و مقرر شد موضوع در شورای اصلاحات اراضی طرح و حداکثر تا پایان سال تعیین تکلیف شود.

جوهری ادامه می‌دهد: احداث کمربند سبز در ضلع شمالی کرج در دستور کار قرار گرفت و بخش عظیمی از این اراضی، درخت کاری شده و مقرر شد تا اتمام مسیر اتوبان شهرداری نسبت به اخذ و درخت کاری این اراضی بصورت قطعات صد هکتاری از راه و شهرسازی اقدام کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز تصریح می‌کند: همچنین تعدادی از اراضی که توسط افرادی مورد ساخت و ساز و تصرف قرار گرفته بود و راه و شهرسازی نسبت به تشکیل پرونده اقدام کرده، لیکن بعلت نداشتن اسناد مالکیت این اراضی، موضوع منجر به منع تعقیب شد؛ لذا مقرر شد اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز با تشکیل کمیته ای از اعضاء، نسبت به سنددار کردن این اراضی و دیگر اراضی ملی استان البرز در طرح حدنگار اقدام کند.

معاون اجتماعی دادگستری البرز ادامه می‌دهد: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد همانند بسیج مهندسین و تشکیل کارگروه ویژه مهندسین معتمد استان البرز و همچنین عضویت کارشناسان خبره و رسمی دادگستری و اساتید دانشگاه در کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت ناکارآمد از جمله اقدامات مؤثر و شاخص کارگروه بوده که بطور دائمی رصد و پیگیری می‌گردد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
خبر‌های خوب در رابطه با کاهش حاشیه نشینی البرز
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

درباره ی معصومه مویدی

معصومه مویدی هستم یک فعال اجتماعی که در حوزه زنان و خانواده و حقوق شهروندی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان البرز فعالیت میکنم. با اشتراک گذاری یک مقاله یا تهیه یک گزارش، خبر و مصاحبه در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد و NGO ها در سمن البرز به عنوان مدیرمسئول و خبرنگار فعالیت دارم.

همچنین ببینید

نقش رسانه ها در عمومي سازي پژوهش موثر است

اکبر حیدری: نقش رسانه ها در عمومی سازی پژوهش موثر است

سمن البرز: مدیر خانه مطبوعات البرز در نمایشگاه هفته پژوهش البرز گفت :  رسانه های جمعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *