تیتر مهمترین اخبار

بیت المال را فدای تدابیر سیاسی نکنیم اهتمام جدی کلیه همکاران در تحقق اولویتهای ۱۲ گانه سازمان زندانها در راس امور قرار گیرد مدیریت شهری از برگزاری جشنواره تئاتر حمایت می‌کند امحای حدود ۵ تن مواد مخدر و روان‌گردان در کرج فروش و عرضه روغن موتور تنها به عاملان و خریداران دارای کدنقش مجاز است شایسته و زیبنده کلانشهر کرج نیست که در آن معابر خاکی وجود دارد انتخابات اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل-مرحله دوم شهرستان ساوجبلاغ برگزار و نتایج اعلام شد اجرای عملیات آسفالت مکانیزه بلوار اسکندری در شهرک جهان نما اجرای طرح اهدای کتاب به مناطق عشایری احیاء بصری کالبدی «بن بست محبت» با مشارکت اهالی محله حسین آباد برگزاری آزمون کانون کارشناسان رسمی دادگستری در استان البرز زیبا سازی دیوارهای دانشگاه آزاد با تکنیک «سند بلاست» کرونا در البرز| ثبت ۴ فوتی و بستری ۹۱ بیمار بدحال خطر لخته‌ شدن خون در کمین بیماران قلبی مبتلا به کرونا پیش بینی افزایش آلاینده‌ها برای آسمان البرز

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
کمتر از ۲ درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به مشاغل خانگی است
04 اکتبر 2021 - 9:23
شناسه : 10222
1

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از مسائل اصلی مشاغل خانگی را اتصال و حضور در بازار دانست و گفت: این مزیت در مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز وجود دارد.عیسی منصوری در حاشیه بازدید از اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز گفت: براساس قوانین پایه یکی از […]

ارسال توسط :
پ
پ

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از مسائل اصلی مشاغل خانگی را اتصال و حضور در بازار دانست و گفت: این مزیت در مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز وجود دارد.
عیسی منصوری در حاشیه بازدید از اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی البرز گفت: براساس قوانین پایه یکی از تعهدات شهرداری‌ها تسهیل ایجاد بازارها در حوزه مشاغل خانگی است که این موضوع کمتر اتفاق افتاده است. از این نظر ایجاد این مرکز گامی مثبت است.به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: از طرفی این مرکز برای ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی است و قرار نیست فقط مرکز فروش باشد بلکه به شناسایی فعالان این حوزه و قابلیت‌های آنان می‌پردازد و نیازهای آموزشی و تخصصی شان ارزیابی می‌شود و افراد برای مشاوره و کمک به اتصال به بازار مستقر هستند. این اقدام بخشی از فرآیند ملی است که در تمام استان‌ها و مراکز شهرستان‌ها بناست انجام شود و نقش جهاد دانشگاهی در این امر قابل تقدیر است.
سهم ۲.۶ درصدی مشاغل خانگی از اشتغال کشور
منصوری سهم اشتغال خانگی از کل اشتغال کشور را حدود ۲.۶ درصد عنوان کرد و گفت: این سهم در تولید ناخالص داخلی کمتر از دو درصد است. این عدد در شرایطی که بیشتر تمرکز توجه بر کارخانجات و مشاغل کلان است عدد بزرگی است.وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونا، تحریم‌ها و غیره ارزیابی این است که توجه ما به مشاغل خانگی بیشتر است. بنابراین دولت سیزدهم این موضوع را در اولویت خود قرار داده است.معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل ستاد ملی مشاغل خانگی در نزدیکترین فرصت ممکن خبر داد و تاکید کرد: برنامه‌های اجرا شده در این زمینه با قوت ادامه می‌یابد و بنا داریم در تمام استان‌ها نیز الگوی ایجاد مراکز توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی را اجرا کنیم.وی از افزایش تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال تسهیلات مشاغل خانگی را از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲۰۰۰ میلیارد رسانده‌ایم که امیدواریم بانک‌ها نیز همکاری لازم را داشته باشند تا فعالان مشاغل خانگی از این تسهیلات استفاده کنند. البته مشاغل خانگی نیازمند کمک‌های دیگری هم هستند و فقط تسهیلات نیست. باید بین نهادهای مختلف فعال در این حوزه هم افزایی ایجاد شود و اتفاقات بهتری در این عرصه رقم بخورد.

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهها بسته است.