تیتر مهمترین اخبار

آیین پاسداشت قیام تاریخی ۱۵ خرداد در البرز برگزار می شود دومین جلسه کارگروه ستاد توسعه کشت گلخانه ای شهرستان طالقان جلسه ستاد بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در فرمانداری طالقان بافت های فرسوده بدون بسته های تشویقی و مشارکت مردم رخت «نوسازی» به تن نمی کنند عزم شورای ششم کرج احداث پارک های موضوعی در مناطق کم برخوردار است شهرداری بر بازگرداندن هویت باغشهری به کرج تمرکز کرده است فصل جدیدی از تعاملات مدیریت شهری کرج و پلیس راهور رقم خورده است تشکیل «شورای حل اختلاف ویژه امور مدیریت شهری»، چهار روز پس از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه ضرورت ارتقاء وضعیت خدمات رسانی به بیماران خاص مشاوره و آموزش برای زندانیان، معتادان بهبود یافته و خانواده های در معرض آسیب ضرورت دارد نگاه دولت سیزدهم به ارتقا سرانه های بهداشتی و درمانی البرز معطوف شده است جابجایی ۴۰ رکورد ملی و باشگاهی توسط دختران دو و میدانی شهرداری کرج لایحه حمایت از شرکت های دانش بنیان را به شورای شهر ارسال نماید کسب دو مدال نقره توسط ورزشکاران ناشنوای البرزی در المپیک برزیل سخنگوی شورای شهر کرج به شهرداری برای پیشگیری از حوادث ساختمانی هشدار داد

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
آنچه در سفر نماینده رئیس جمهور به شهرستان کرج گذشت
09 آوریل 2022 - 8:26
شناسه : 187534
0
دکتر احمد وحیدی وزیر محترم کشور که بعنوان نماینده رئیس جمهور به شهرستان کرج سفر کرد؛ 5 ساعت از نقاط مختلف کلانشهر کرج در مرکزیت استان البرز بازدید میدانی داشت و به بررسی و ارزیابی مسائل شهری،اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی پرداخت.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

دکتر احمد وحیدی وزیر محترم کشور که بعنوان نماینده رئیس جمهور به شهرستان کرج سفر کرد؛ ۵ ساعت از نقاط مختلف کلانشهر کرج در مرکزیت استان البرز بازدید میدانی داشت و به بررسی و ارزیابی مسائل شهری،اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی پرداخت.

وزیر کشور پس از استقبال رسمی از سوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، مقامات نظامی و امنیتی، سفر میدانی خود را از محور گردشگری کرج – چالوس و حضور با در جمع مردم روستاهای جاده چالوس آغاز کرد.
نماینده رئیس جمهور ابتدا در گلزار شهدای بیلقان حضور پیدا نمود و با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی شاخه های گلهای سپید را نثار راه قهرمانان انقلاب نمود.
دکتر وحیدی در ادامه پس از طی راه های صعب العبور به روستای کٌندر رسید و در استقبال از مردم خونگرم این منطقه در ۶ کیلومتری شمال شرقی کرج، با حضور در جمع شماری از روستاییان جاده چالوس، از میهمان نوازی مردم قدردانی نمود و اولویت های طرح شده از سوی اهالی کُندر را از زبان مردم شنید.
وزیر کشور شهید پروری را شاخصه ای بارز از مقاومت و پایداری اهالی این روستا دانست و گفت: این روستا با سه هزار نفر جمعیت دغدغه گاز رسانی در این روستا مرتفع شده اما طرح هادی روستایی و تعیین حریم روستا یکی از موضوعاتی است که باید بصورت دقیق تر مورد بررسی قرار بگیرد.

طرح های بوم گردی در محور کرج – چالوس، اقتصاد روستایی را رونق می بخشد
وی با بیان اینکه شغل اصلی مردم کُندر و حدود ۷۰ درصد از فعالیت روستاییان به کشاورزی و باغداری اختصاص دارد می توان طرح های بوم گردی را در این منطقه برای رونق اقتصاد روستا توسعه بخشید.
وزیر کشور در ادامه دقایقی را هم در جمع مردم این روستا مطالبات مردمی را شنید.
دکتر وحیدی سپس راهی منطقه ای در نقاط صعب العبور محور کرج – چالوس شد و از یک طرح بوم گردی بازدید بعمل آورد.
وی در ادامه با حضور در منطقه عظیمیه کرج، پروژه های کلیدی که بطور مستقیم بر مدیریت ترافیک کلانشهر کرج تاثیرگذار است و عملیات عمرانی آن نیز ادامه دارد را مورد بررسی قرار داد.
آزادراه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مقصد این بازدید بشمار می رود.
آزاد راه شهید سلیمانی با گذر از ارتفاعات شمالی کرج ، آزاد راه شهید همت در شرق به آزاد راه تهران – کرج – قزوین در غرب کرج متصل می کند.
وزیر کشور بصورت میدانی و با تشریح روند اجرای طرح از روی نقشه های مهندسی روند اجرای این طرح عمرانی را ارزیابی کرد.
دکتر وحیدی مزایای تکمیل این طرح را برای تسهیل در ترددها و مدیریت ترافیک از سه محور تهران – کرج – قزوین ویژه خواند و تصریح کرد: تکمیل این بزرگراه بیش از ۵ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که با تقسیم آن بین شهرداری و وزارت راه و شهرسازی به نتیجه خواهد رسید و نقش موثری در تسهیل ترددهای مردم و مسافران از محورهای مذکور خواهد داشت.
وحیدی گفت: این پروژه از توان مالی شهرداری خارج بود و مبلغی هم در گذشته وزارت راه قبول کرده بود که کفایت نمی کند و اکنون وزارت راه و شهرسازی آمادگی مشارکت ۵۰ درصدی در احداث این اتوبان را دارد.
وی در ادامه به موضوع تملکات اشاره کرد و گفت: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز تملک دارد که از عهده شهرداری کرج به تنهایی خارج است لذا باید وزارت راه در این خصوص کمک کند که البته مصوبه هیات دولت برای مشارکت وزارت راه و شهرسازی در این پروژه ضروری است.
وزیر کشور در ادامه نیز راهی کارگاه عمرانی خط ۲ قطار شهری کرج شد و آخرین وضعیت تکمیل این پروژه را در حوزه مدیریت شهری مورد بررسی قرار داد و گفت: ۱۴٫
۹ کیلومتر در ۱۰ ایستگاه در حوزه کرج پیش بینی شده که در مجموع ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما در کل خط نیز ۵ کیلومتر آماده شده است که برای کاهش ترافیک کافی نیست.
وی افزود: موضوعات پیمانکار و کارفرما و شهرداری باید حل شود و تامین مالی لازم نیز با مشارکت سرمایه گذار در دستور کار قرار بگیرد.
نماینده رئیس جمهور پس از بازدیدهای حوزه مدیریت شهری، در زمینه مسائل اجتماعی نیز با حضور در ندامتگاه مرکزی کرج روند فعالیت انجام شده در این بخش را مورد پایش و ارزیابی میدانی قرار داد.
وزیر کشور در نیز با حضور در منزل خانواده شهیدان غلامرضا و محمد حسین ترکیان شهدا را موجب افتخار ملت خواند و پایداری کشور و نظام اسلامی را مرهون نثار خون پاک شهدا دانست.
نماینده رئیس جمهور پس از ۵ ساعت حضور در سطح شهر کرج به فرمانداری کرج رفت و در حوزه اقتصادی نیز با بررسی دغدغه های های مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی دستورهای لازم را جهت رونق تولید و اقتصاد در بررسی مسائل تولیدکنندگان صادر نمود.
در جریان این دیدار بیش از ۲۰ نفر از فعالان اقتصادی و شهروندان کرج در دیدار چهره به چهره، دغدغه های حوزه ی صنعت و تولید را با وزیر و معاونان ایشان در میان گذاشتند.
در این دیدار، معاون اقتصادی، معاون عمرانی وزارت کشور،مشاور وزیر، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور و معاون عمرانی استاندار البرز، مشاور ویژه استاندار البرز در امور زندان ها نیز ایشان را در فرمانداری کرج همراهی نمودند.

رئیس جمهور پنجشنبه هجدهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در قالب نوزدهمین سفر استانی هیات دولت و در سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات مردم به استان البرز سفر داشتند.
تعدادی از معاونان رئیس جمهور و وزرا به نمایندگی از آیت الله رئیسی دیروز به شهرستان های تابعه استان البرز سفر کردند و ۶ وزیر نیز بعد از از ظهر این روز در شهرستان های تابعه استان به عنوان نماینده رئیس جمهور حضور یافتند.
دکتر احمد وحیدی وزیر محترم کشور در جریان سفر هیات دولت به استان البرز در شهرستان کرج مرکز استان البرز حضور داشتند.
دیدار با خانواده های معظم شهدا،روحانیون و نخبگان و بازدید از پروژه قطارشهری کرج، حضور در خوابگاه دانشجویان دانشگاه خوارزمی و صرف افطاری در جمع دانشجویان پسر این دانشگاه، حضور در نشست شورای اداری استان و حضور در جمع خبرنگاران از برنامه های سفر رئیس جمهور به استان البرز بود.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.