تیتر مهمترین اخبار

استان البرز پیشرو در طرح کاداستر اراضی ملی تثبیت و صدور سند ۱۰۰ درصد اراضی ملی استان البرز ۵۷۰ هزار ازدواج در مقابل ۲۰۰ هزار طلاق طی سال گذشته تقاطع غیرهمسطح ماهان – آزادی همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر افتتاح می شود هوشمندسازی برای مقابله با متعرضان به حقوق بیت‌المال ضروری است تقاطع غیرهمسطح «ماهان_آزادی» سوم خرداد افتتاح می‌شود دومین رویداد پوشش ایرانی – اسلامی همزمان با روز عفاف و حجاب در شهر کرج برگزار می شود آغاز طرح نظارت و بازرسی داروخانه های استان البرز شهرداری از دستگاهی خدمت رسان به دستگاهی اجتماعی تبدیل‌ شده است اراضی تپه الله‌اکبر حصار ایمن شد وزارت خارجه به دنبال صدور محصولات و دانش است فرآورده های پزشکی موسسه رازی در خارج از کشور طرفداران زیادی دارند حادثه انفجارسلیندر اکسیژن در بیمارستان های البرز رخ نداده است بسترهای انتقال زندان‌ها با راه اندازی کارگروه ویژه، مهیا می‌شود حضور سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در جشن الفبا مدارسه دخترانه نرجس خاتون شهر هشتگرد

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
احتکار خیانت به مردم و گناه نابخشودنی است
14 می 2022 - 10:35
شناسه : 219881
0
امام جمعه فردیس با بیان اینکه احتکار، خیانت به دولت و ملت و گناه نابخشودنی است، گفت: امروز دولت دست به یک اقدام خیرخواهانه و البته دردآور یعنی جراحی اقتصادی زده است.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

امام جمعه فردیس با بیان اینکه احتکار، خیانت به دولت و ملت و گناه نابخشودنی است، گفت: امروز دولت دست به یک اقدام خیرخواهانه و البته دردآور یعنی جراحی اقتصادی زده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه فردیس با بیان اینکه احتکار، خیانت به دولت و ملت و گناه نابخشودنی است، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند؛ لا یحتکر الا خاطی، جز خطاکاران کسی احتکار نمی‌کند، لا یحتکر الا خوانون، جز خیانتکاران کسی احتکار نمی‌کند، لذا امیرالمومنین علی (ع) می‌فرماید که المحتکر محروم، احتکار کننده محروم است هم از خیر دنیا و هم از رحمت الهی، المحتکر ملعون، احتکار کننده مورد لعن خداوند است.
وی بیان کرد: ایشان در روایتی فرمودند: المُحتَکِرُ فی سُوقِنا کالمُلْحِدِ فی کِتابِ اللّه ِ، کسی که در بازار ما دست به احتکار زند به منزله کسی است که کتاب خدا را انکار کند، تعبیر الملحد در کتاب الله، تعبیر خیلی سنگینی برای محتکر است، در روایت دیگری از ایشان نقل شده است: یَقومُ المُحتَکِرُ مَکْتوبٌ بَینَ عَیْنَیهِ: یا کافِرُ، تَبَوّأْ مَقْعدَکَ مِن النّارِ، در قیامت بر پیشانی محتکر نوشته شده است: ای کافر! جایگاهت دوزخ باد، و در آتش جهنم بسوز، اینها آتشی است که در دوران سختی معیشت مردم، به جای همدلی، خیانت کرد و احتکار کرد، گران‌فروشی رذیلتی است مانند احتکار، چون اصلاً فلسفه احتکار برای گران‌فروشی است.
امام جمعه فردیس تصریح کرد: در روایتی هم از پیامبر اکرم (ص) و هم از امیرالمومنین (ع) نقل شده است که احتکار کننده و گران فروشی به خاطر ضرر و خسارتی که به مردم می‌زنند، بنده بدی هستند که خیری در زندگی آنها نیست.
وی خاطرنشان کرد: امروز دولت دست به یک اقدام شجاعانه، خیرخواهانه و البته خیلی سخت و دردآور زده است، به اصطلاح یک جراحی اقتصادی کرده است.
حسینی ادامه داد: این کار با یک اقتصاد بیمار که در طول ۵۰ سال یعنی حتی از ۱۰ سال قبل انقلاب هم این وضعیت وجود داشت، این عیب و بیماری میراث به جا مانده از دهه ۵۰ تاکنون است، اصلاح ساختار اقتصادی کشور با هوشمند کردن و مردمی کردن یارانه‌ها در گام نخست شوک آور است به ویژه برای طبقات کم درآمد، خدا می‌داند وقتی که این وضعیت را می‌بینیم و مردم را در تنگنا مشاهده می‌کنیم چقدر ناراحت می‌شویم.
وی گفت: مسئله فقط چند قلم مطرح شده نیست، آزاد کردن قیمت لبنیات و پروتئین بر اجاره منازل، کرایه‌های حمل و نقل و… تأثیر می‌گذارد و همه اینها باعث فشار به مردم می‌شود و این خیلی ناراحت کننده است و خواب را از چشمان ما می‌گیرد، اما خب چه باید کرد؟ چاره‌ای جز این نیست.
امام جمعه فردیس اظهار کرد: آیت الله رئیسی از آبروی خود گذشت، تا وضع اقتصادی سامان یابد، بله چون به مردم فشار می‌آورد خیلی ناراحت کننده است، هیچ کجای دنیا یارانه را به وارد کننده نمی‌دهند، بلکه به تولید کننده یا مصرف کننده می‌دهند، یا در طول زنجیره تولید و توزیع برای حمایت از مصرف کننده تقسیم می‌شود، اما در کشور ما به وارد کننده پرداخت می‌شود که البته خیلی‌ها وارداتی ندارند اما یارانه را می‌گرفتند و این بی عدالتی بود.

وظیفه دولت و مردم در این دوران فشار اقتصادی
وی بیان کرد: فقط یک پولدار بی انصاف می‌تواند بی توجه به این گرفتاری‌های مردم باشد، همه ما مسئول هستیم، دولت هم باید تاب‌آوری مردم را لحاظ کند، هم نظارت کند.
حسینی تصریح کرد: این گرانی‌ها، بهانه‌ای نشود برای گران شدن همه کالاها و خدمات و در شناسایی و مجازات اخلال گران بازار و اقتصاد شعار ندهند، باید اقدام انقلابی کنند و قوه قضائیه و مجلس هم حمایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر فرزانه و دوراندیش فرمودند؛ دولت برنامه‌های مهمی دارد که همه دستگاه‌ها و همه آحاد مردم دست به دست هم بدهند تا به نتیجه برسد.

گران‌فروشی زالوصفتی است
امام جمعه فردیس با بیان اینکه کمک به هم، همدلی، همراهی و کمک مومنانه، انصاف در اجاره منزل، انصاف در قیمت‌گذاری خدمات و کالاها، فرصت طلبی و احتکار و گران فروشی، خیانت به ملت، همراهی با دشمن و بی شرافتی است، گفت: الان وقت همدلی است، نه فرصت‌طلبی، بعضی‌ها مثل مگس روی زخم مردم می‌نشینند، گران‌فروشی زالو صفتی است.
وی اظهار کرد: فریب رسانه‌ای دشمنان اسلام، انقلاب و کشور را نخوریم، آمریکا، انگلیس و اسرائیل دشمن درجه یک ما هستند، آنان از این آب گل آلود فرصت طلبی می‌کنند، قصد دارند با لشکر رسانه‌ای خود فکر و ذهن مردم را به هم بریزند، مجدداً اغتشاش و آشوب به پا کنند، همه باید بیدار باشند.

در شناسایی و مجازات اخلال‌گران اقتصادی لحظه‌ای تعلل نشود
امام جمعه فردیس بیان کرد: دولت و دستگاه‌های حکومتی در شناسایی و مجازات اخلال‌گران اقتصادی، محتکران و گران فروشان، لحظه‌ای تعلل و تسامح نکنند.
وی تصریح کرد: احتکار و گران فروشی باید با برچسب خیانت کاری به همه مردم معرفی شوند و شدیداً و سریعاً مجازات انقلابی شوند، اتاق اصناف، بسیج اصناف، تعزیرات و نیروی انتظامی و همه مردم و مسئولان همه برای ثبات بازار بسیج شوند.
حسینی خاطرنشان کرد: ما به برخی ناکارآمدی‌ها و بی تدبیری‌ها از جمله برخورد با مافیای خودرو اعتراض داریم، به ناتوانی غلبه بر شکستن انحصار گرایی در صنعت خودرو اعتراض داریم.

وی با بیان اینکه به برخی مدیران ناکار آمد و عدم تحول بانیان وضع موجود و احیاناً تجلیل از مدیرانی با پرونده اقتصادی اعتراض داریم، به گران فروشی‌ها و احتکار اعتراض داریم، گفت: اگر دشمنان ما، آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها صهیونیست‌ها و ضد انقلاب، تصور می‌کنند ما انقلاب، اسلام و رهبر عزیز مان، نظام اسلامی و شرافت حسینی خود را با نان و ماکارونی و روغن عوض می‌کنیم، سخت در اشتباه هستند.
امام جمعه فردیس اظهار کرد: دشمنان ما بدانند اگر یکایک ما را شهید کنند، فرزندان ما را سر ببرند و از سرهای ما کوه درست کنند، هرگز ما از علی و آل علی، اسلام، و انقلاب و نظامی اسلامی و رهبر عزیز و مقتدرمان سید علی دست بر نخواهیم داشت.
وی بیان کرد: دشمنان ما برای تسلیم کردن ما راهبردهایی دارند، ایران اسلامی ما یک امپراتوری قدرتمند است، دشمنان هم به آن اعتراف دارند.
حسینی تصریح کرد: ترامپ چند سال پیش در پاسخ حکام نفهم آل سعود گفته بود، اگر ما و حمایت ما نباشد، شما ظرف دو هفته باید ایرانی حرف بزنید، یعنی اسیر و تسلیم این کشور قدرتمند شوید.
وی خاطرنشان کرد: یکی از استراتژی‌های مهم آنها معروف به آنفولانزای نیویورکی است، که شاخصه‌هایی دارد، کاری باید با ابزار رسانه‌ای و شبکه‌های ماهواره‌ای انجام دهیم تا ایرانی‌ها از کشورشان بدشان بیاید و دچار خودتحقیری شوند، خودشان همیشه مأیوس باشند و کلمات نمی‌توانیم و عرضه نداریم بگویند، همچنین از دینشان متنفر باشند، دین را کهنه پرستی بدانند، متعلق به عرب‌ها بدانند، بگویند دنیا عوض شده و دین برای ۱۴۰۰ سال پیش است، اعتراض به رفتارهای دینی نمایند، تظاهر کنند به بی حجابی و رفتارهای نادرست و نامشروع و از مسئولین شأن متنفر باشند، به همه القا کنیم که همه مسئولین فاسد هستند.
وی متذکر شد: همچنین دشمنان در این استراتژی می‌گویند باید غرور ملی آنها را نابود کنیم و نمونه برای آن صنعت خودروسازی ملی را بیاوریم اما نمی‌گویند که ۶۳ نوع موشک داریم.
نمی‌گویند آن چنان افسران نیروی دریایی آمریکا را اسیر کردیم که شلوار خود را خیس نمودند و گفتند: apologize ، همه باید بصیرت داشته باشید، مواظب باشید، رسانه‌های داخلی هم که این خط را دنبال کنند یا جاهل اند یا خائن.
منبع مهر

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.