تیتر مهمترین اخبار

ثبت نام زائران چهار باغ برای حضور در کاروان اعزام به مرقد امام خمینی(ره) آغاز شد کلنگ ساخت مدرسه خیر ساز در شهر گلسار به زمین خورد برگزاری مراسم آغاز رزمایش جهاد امید آفرینی در حاشیه شهر گلسار گلباران گلزار شهدای شهر گلسار همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر فرآورده نمک با نام تجاری «آوا»، عغیر استاندارد است بازدید فرماندار شهرستان چهارباغ از مناطق مختلف روستای لشگرآباد افتخارآفرینی یکی از کارشناسان شهرداری چهارباغ مردم ولی نعمتان ما و تکریم آنها وظیفه ذاتی پرسنل شهرداری می باشد آغاز به کار رزمایش جهاد امیدآفرینی در چهارباغ دیدار استاندار البرز با ۶۰ تن از مردم شریف البرز افتتاح پروژه های محمد شهر همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز عملیات اجرایی ساخت دو مدرسه خیرساز در شهر گلسار و روستای رضاآباد مراسم تحلیف ۳ عضو‌ جدید شورای شهر فردیس برگزار شد وحدت لازمه پویایی در مدیریت شهری کرج است کمالشهر میزبان مراسمات اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی در سطح بین المللی خواهد شد

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
استان البرز، ایران کوچک، شکوهمند، باعزت، انقلابی در افق ۱۴۰۴
11 آوریل 2022 - 9:05
شناسه : 189620
1
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با شعار استان البرز، ایران کوچک، شکوهمند، با عزت، انقلابی در افق ۱۴۰۴ در راستای آبادانی و توسعه این استان تلاش خواهم کرد.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با شعار استان البرز، ایران کوچک، شکوهمند، با عزت، انقلابی در افق ۱۴۰۴ در راستای آبادانی و توسعه این استان تلاش خواهم کرد.

مجتبی عبداللهی در برنامه رادیویی در جستجوی فردا، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در روزهای ماه مبارک رمضان، افزود: با آگاهی کامل از شرایط البرز، مسئولیت خطیر استانداری این استان را پذیرفتم و برای توسعه و آبادانی این استان برنامه های متعددی را در دستور کار داشته و اکنون به صورت گام به گام در حال اجرای آنها هستیم.
وی ادامه داد: بر این باور هستم که البرز سرشار از ظرفیت های فراوان است که می توان با همدلی و انسجام مسئولان و حمایت و همراهی مردم ولایتمدار و شهید پرور استان، برای شکوفایی این فرصت های بالقوه، اقدام کنیم.
عبداللهی گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر و البته تازه تاسیس است و حضور اقوام مختلف در این استان سبب شد تا رهبر معظم انقلاب این استان را ایران کوچک لقب دهند.
وی افزود: رشد جمعیت استان با روند توسعه زیرساخت ها تناسبی ندارد چراکه در بسیاری از سرانه ها همچون آموزشی و پرورشی، بهداشتی و درمانی، ورزشی و.
.
.
با ضعف جدی مواجه هستیم.
استاندار البرز گفت: اکنون بسیاری از روستاها و شهرهای استان البرز بدلیل ضعف در زیرساخت ها در زمره مناطق محروم کشور قرار می گیرند ولی در ابتدای تأسیس این استان، چنین رویکردی وجود نداشت بنابراین اعتبارات ویژه ای برای استقلال البرز اختصاص نیافته.
وی با اشاره به سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان، افزود: خدا را شاکریم که با تلاش شبانه روزی در جهت تشریح شرایط استان بویژه بلحاظ زیرساختی و نگاه ویژه و عنایت رییس جمهور محترم توفیق یافتیم که اعتبارات ویژه ای را برای تسریع در مسیر توسعه و آبادانی استان دریافت کنیم.
عبداللهی با بیان اینکه از رییس جمهور محترم تقاضا کردیم که در آینده نزدیک بار دیگر البرز را مقصد سفر خود قرار دهند، گفت: حدود ۲ ماه در نهاد ریاست جمهوری در خصوص مصوبات این سفر بررسی های لازم را داشتیم.
وی افزود: در این سفر پر خیر و برکت ریاست محترم جمهور و هیات محترم دولت به استان البرز ۱۷۲ طرح و برنامه توسعه ای با اعتباری حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان برای استان مورد تصویب قرار گرفت.
عبداللهی افزود: مبلغ ۲۳ هزار و ۲۴۴ میلیارد تومان موافقت جهت تخصیص تسهیلات و ۶۱ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و بانک ها برای پیشبرد پروژه ها مورد موافقت قرار گرفت.
وی گفت: نامه دیگری نیز تنظیم کرده ایم تا موافقت ریاست جمهور محترم را برای تعداد دیگری پروژه داشته باشیم.
استاندار البرز افزود: این اعتبارات باید در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ جذب شود و این ظرفیت و پتانسیل نیز در استان وجود دارد.

وی گفت: البرز با ضعف جدی در زیرساخت های آموزشی و پرورشی مواجه است بنابراین با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته، نهضت مدرسه سازی را در البرز راه اندازی خواهیم کرد تا در آینده نزدیک با کمک های دولتی و خیرین احداث ۱۰۰ مدرسه در استان را در دستور کار قرار دادیم.
عبداللهی افزود: این استان در سرانه های بهداشتی و درمانی نیز با کمبودهای جدی روبه رو است بنابراین باید به میانگین کشوری برسیم و برای این منظور حدود ۲ هزار تخت بیمارستانی کم داریم.
وی گفت: در سفر رییس جمهور محترم توفیق یافتیم اعتبارات خوبی را برای این منظور جذب کنیم.

استاندار البرز افزود: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این سفر طی بازدید رییس جمهور محترم برای تکمیل پروژه بیمارستان کمالشهر تخصیص یافت همچنین بیمارستان فردیس نیز با سرعت در حال پیشرفت است.
وی گفت: ۲ بیمارستان بخش خصوصی در فردیس و بیمارستان ۲۶۰ تختی سید الشهدا در کرج نیز با پیگیری های جدی و رفع موانع در حال تکمیل هستند.
عبداللهی افزود: یک بیمارستان ۵۰۰ تختی جنرال نیز در برنامه های البرز قرار گرفت، همچنین ارتقا زیرساخت های بیمارستانی در البرز مورد توجه قرار گرفت.
وی گفت: در سفر رییس جمهور محترم مقرر شد کارگروهی شکل گیرد تا برای انتقال دو تا از زندان های البرز که در بافت شهر قرار دارند، برنامه ریزی و اقدام شود.
استاندار البرز با اشاره به تشکیل قرارگاه اجتماعی در استان، افزود: این قرارگاه ماموریت های فراوانی دارد که ساماندهی مناطق حاشیه نشین از جمله آنها است.
این مسئول گفت: نهضت توسعه کشت های گلخانه ای در استان راه اندازی شده و در این مدت کوتاه مجوزهای بسیاری داده شده چراکه این نوع کشت علاوه بر جلوگیری از تغییر کاربری اراضی، اشتغالزایی، افزایش تولید و صرفه جویی در مصرف آب را همراه دارد.
عبداللهی افزود: چندی پیش سهمیه ۵۵ میلیون متر مکعبی آب از محل سدهای استان به البرز تخصیص یافته بود ولی بدلیل ضعف در زیرساخت هایی همچون تصفیه خانه، تحقق کامل آن صورت نگرفت.
وی گفت: اگر این سهمیه محقق شود میزان برداشت از سدها به ۳۵ درصد و برداشت از منابع زیرزمینی به ۶۵ درصد می رسد.
استاندار البرز افزود: درخواست ۶۰ میلیون متر مکعب آب از سد طالقان را نیز ارائه داده این که با تحقق آن میزان برداشت از سد و منابع زیرزمینی به ۵۰ درصد می رسد.
وی گفت: در سفر رییس جمهور محترم پیشنهاد ارتقا ۳ شهر کمالشهر، محمدشهر و ماهدشت به شهرستان مطرح شد تا با توجه به جمعیت مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

عبداللهی افزود: اکنون با توجه به مصوبات سفر رییس جمهور محترم به استان، انگیزه مضاعفی یافتیم و برای ارتقا زیرساخت ها و بهبود شرایط و تقویت رفاه مردم بی وقفه برنامه ریزی و اقدام خواهیم کرد.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.