تیتر مهمترین اخبار

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
اقدام شجاعانه رییس جمهور مردمی در عادلانه سازی نظام یارانه ها قابل تقدیر است
14 می 2022 - 15:25
شناسه : 220048
0
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: اقدام شجاعانه رییس جمهور مردمی در اجرای قانون عادلانه سازی نظام یارانه ها قابل تقدیر است .
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: اقدام شجاعانه رییس جمهور مردمی در اجرای قانون عادلانه سازی نظام یارانه ها قابل تقدیر است .

سردار سرتیپ دوم پاسدار علیرضا حیدرنیا روز شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه مقاومت امام حسین (ع) شهرستان کرج که در کانون جوانان شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد، با اشاره به فضای ایجاد شده در کشور در خصوص اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، افزود:موضوع اینکه بایستی پرداخت یارانه ها به صورت هدفمند و عدالت محور بشود بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی محتواهایی را بر علیه این برنامه می بینیم، گفت: مقام معظم رهبری دائم بر جهاد تبیین تاکید دارند که یکی از زمان های اجرای این جهاد واقعی این روزها می باشد.

حیدرنیا در خصوص عادلانه کردن نظام یارانه ها، افزود: تکلیفی مجلس شورای اسلامی از چندین سال پیش بر عهده دولت مبنی بر پرداخت عادلانه و مردمی یارانه ها گذاشت که بنا به دلایلی دولت قبل از اجرای این دستور قانونی خودداری کرد و فقط بخشی از این قانون را اجرا کرد.
وی اظهار داشت: در صورتیکه تکلیف قانونی است و موضوعی است که قریب به اتفاق اقتصاددانان از هر جناحی بر اجرای آن قاطعانه نظر قالب دارند ولی در شیوه اجرا ممکن است ابهامات و اختلاف نظرهایی باشد که در اصل اجرا تمام اقتصاد دانان از تمام جوانح بر اجرای این قانون اعتماد کامل دارند.

فرمانده سپاه استان البرز ادامه داد: ورود به این مقوله به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با سفره مردم و معیشت مردم دارد بسیار پیچیده، ظریف و حساس و مهم است زیرا نان قوت لایموت و مرغ و گوشت جزو سفره مردم است ولی ورود به آن هیچ راه و اجتنابی ندارد و همه باید ورود کنند.

دولت تمام توان خود را برای کاهش فشار از دوش مردم گذاشته
حیدرنیا با بیان اینکه به همین منظور دولت مردمی وارد عمل شد واقدامات خوبی داشته و دولت این ریسک را قبول کرده، اضافه کرد: نگاه باید بلند مدت باشد ودر حالیکه یک فشاری بر سفره مردم می آید، دولت تمام توان خود را گذاشته تا این فشار را از روی دوش مردم و به خصوص طبقات محروم کم کند که دادن یارانه به جامعه و دهک ها یکی از برنامه ها است.
وی با اشاره به اینکه در اجرا و روند آن مشکلاتی وجود دارد که تمام مسوولان در تلاش هستند این روند اصلاح شود، گفت: در اصل قضیه کسی شک و شبهه ای ندارد و در اجرای هدفمندی و نظام پرداخت یارانه ها هیچ کس از جمله دوست و دشمن نمی تواند آن را انکار کند ولی در شیوه ها ممکن است اختلاف سلیقه هایی باشد.
وی افزود: این شیوه را دولت شروع کرده است و زحمات زیادی می کشد و همه باید کمک کنیم تا این موضوع را به خوبی پیش ببریم.
وی اظهار داشت: تاخیر در اجرای این قانون با ضرر و زیانش به خود مردم برمی گردد در حالیکه روز به روز جیب تعدادی رانت خوار و دلال فاسد پرتر شود و روز به روز سفره مردم کوچک شود که برخی از افرادی بر این شیوه گلایه دارند که خودشان بانیان وضع موجود هستند و کسانی بودند که این شرایط اقتصادی را به وجود آورده اند و دولتی آمده تا کمک به مردم کند که مشکل سازی برای این دولت کمال بی انصافی است.
فرمانده سپاه استان البرز گفت: دولت این ریسک را قبول کرده و شروع کرده و تحت سنگین ترین فشارها دولت قرار گرفته ولی قانون را اجرا می کند و این تبعات هر چه بگذرد بیشتر می شود.
وی با بیان اینکه دولت می توانست اجرای این قانون را برای دو یا سه سال دیگر بگذرد بعد آن را شروع کند، افزود: ولی دولت قبول دارد که هر سالی که بگذرد سفره مردم روز به روز کوچکتر می شود و دولت این سختی را در شرایط سخت خشکسالی، جنگ منطقه ای، تحریم های ظالمانه و جنگ روسیه و اوکراین و کرونا با اعتقاد راسخ قبول و شروع کرد.
حیدرنیا بیان داشت: در این میان مسوولان، وزرا و رییس جمهور در بین مردم حضور یافتند و صحبت می کنند و به میان بازار می روند و این رییس جمهور فرق می کند با رییس جمهوری که از پشت شیشه ها و اتاق ها صحبت هایی می کند که خون مردم را به جوش می آورد در حالیکه این رییس جمهور در بین مردم است و پای کار است .
وی ادامه داد: در دوران کرونا و ایستادن پای این موضوع و آوردن واکسن و واکسیناسیون نتیجه اش این شده که امروز در این جلسه بدون دغدغه می نشینیم و اینکه کشته ها از ۷۰۰ نفر با تلاش دولت به سه نفر رسیده است.
وی گفت: دولت به خودش این ریسک را داد و با تمام مخالفت ها، مدارس و دانشگاه ها را باز کرد که برای آن مقاومت هایی هم شد ولی دو سال آموزش و پرورش و نسل ما مشکل داشت که این اقدام با کمک و همراهی مردم و اراده قاطع دولت صورت گرفت.
فرمانده سپاه استان البرز اضافه کرد: این هم پروژه ای است که دولت شروع کرده و مردم باید قاطعانه پشت سردولت بیایند تا از این سربزنگاه نیز عبور کنیم و من مطمئن هستم و امید دارم اگر همه به کمک دولت بیایند و اگر همه کمک کنند از این بحران اولیه عبور می کنیم.

مشکلات طرح نظام عادلانه پرداخت یارانه ها قابل قیاس با عظمت طرح نیست
حیدرنیا افزود: مشکلات این طرح در مقابل با عظمت طرح قابل مقایسه نیست؛ طرح بزرگی است که تمام دولت و حاکمیت پشت آن آمده اند و باید کمک کنیم تا طرح به خوبی پیش برود و می طلبد تمام نخبگان، مسوولان، اصحاب رسانه، بسیجیان، آحاد مردم و تولید کنندگان همه کنار دولت قرار گیرند تا این مشکل حل شود.
وی با یان اینکه در اجرای این قانون مشکلات کمی هست که دولت در تلاش برای رفع آن است، اظهار داشت: در این چند روز که فضای مجازی را رصد می کنید دشمن هر چه در توان داشته به کار گرفته تا ذهن و فکر و اندیشه و روان جامعه را مغشوش کند.

تمرکز دشمن بر روی طرح نشان از خوبی آن دارد
وی گفت: در فضای مجازی حوادثی را از چند سال گذشته بارگذاری می کند که فروشگاه ها را غارت می کنند که رسانه های معاند هم آن را بازتاب می دهند و مردم هم آن را دست به دست می کنند ولی باید بدانید وقتی دشمن بر روی این طرح متمرکز می شود حتما طرح خوبی است و وقتی دشمن تلاش می کند که این طرح با شکست مواجه شود آشکارتر از آن نیست که این طرح حتما خوب است.
حیدرنیا افزود: اینکه دشمن مقاومت و سیاه نمایی می کند به واسطه این است که طرح خوبی است که باید برای به سرانجام رسیدن آن همه کمک کنیم .

سپاه و بسیج ستون خیمه این نظام هستند
فرمانده سپاه استان البرز گفت: به عنوان سربازان واقعی رهبر بر خود تکلیف می دانیم از دولت حمایت کرده و کمک کنیم و بسیج هم ثابت کرده که هر کجا مشکلی باشد و گره ای به ظاهر ناگشودنی باشد وارد می شود و آن مشکل را به نحو احسن حل می کند که نمونه آن مشکل همه گیری ویروس منحوس کرونا است.
وی افزود: دشمنان باید بدانند که جریان حزب اللهی و انقلابی جریان بزرگی است که هر کجا نیاز باشد وارد صحنه می شود و گره گشایی از کار مردم می کند.
حیدرنیا در ادامه در خصوص تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان کرج گفت: البرز استانی بزرگ و پرظرفیت است و استان ظرفیت های بالقوه وناشناخته ای است که بسیار زیاد است و باید هنر کنیم این ظرفیت ها را به فعلیت برسانیم.
وی با بیان اینکه البرز مردم و بسیجیان و خیران و صنعتگران خوبی دارد که از برکات این استان است که باید تلاش کنیم ظرفیت ها به فعلیت برسد و مشکلات مردم حل شود.
حیدرنیا با بیان اینکه سرهنگ پاسدار زنجانی مسلط به ماموریت های بسیج بود و در هر عرصه ای که نیاز بود به خوبی وارد می شد و یکی از فرماندهان موفق استان بود، گفت: ناحیه امام حسین (ع) آینه سپاه استان است و نگاه ویژه ای به آن داریم و برادر بزرگ سایر نواحی است و خیلی از جاها از ظرفیت این ناحیه در استان استفاده می کنیم.
وی یکی از اقدامات موثر این ناحیه را در مقابله با ویروس کرونا و واکسیناسیون و راه اندازی پایگاه های واکسیناسیون و رزمایش کمک های مومنانه دانست که کارنامه موفقی دارد.
فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه این جابه جایی ها طبیعی است و باید از ظرفیت سرهنگ زنجانی در جایی دیگر استفاده کنیم، گفت: سرهنگ زنجانی قرار است از این پس به عنوان معاون عملیات استان مشغول به کار شوند.
وی افزود: برای فرماندهی سپاه ناحیه امام حسین (ع) نیز از ظرفیتهای درونی استان بهره می گیریم که سرهنگ رشید کبودوندی با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در سپاه در این حوزه انجام وظیفه خواهند کرد.
وی تصریح کرد: سپاه امام حسین (ع) که مزین به نام آقا عبدالله الحسین (ع) است آینه تمام قد سپاه استان است که باید گفت ناحیه کرج بود که سپاه استان تشکیل شد و نگاه ویژه به این ناحیه است و بسیاری از پیشکسوتان سپاه استان روزی در این ناحیه بودند.

اقدام شجاعانه رییس جمهور مردمی در عادلانه سازی نظام یارانه ها قابل تقدیر است
حیدرنیا به فرمانده جدید سپاه ناحیه امام حسین (ع) کرج، تاکید کرد: نگاه ویژه به سمت تقویت صف است و در حالیکه حوزه ها و پایگاه های خوبی در این ناحیه وجود دارد، نگاه، نگاه تقویت صف است و استفاده از تمام ظرفیت های در اختیار و غیر اختیار است و تعامل هماهنگی با شورای تامین و شورای اداری شهرستان و دیگر سازمان ها است.
وی یکی از طرح های جدی در این ناحیه را پیگیری طرح محله اسلامی با قدرت و قوت دانست و گفت: چتر بسیج فرای از این ها است ضمن اینکه باید نگاهی ویژه به خانواده شهدا، پیشکسوتان و بسیحیان باشد و تعامل با سپاه استان برای پیشبرد ماموریت ها باشد.
آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان کرج با حضور بسیجیان، جهادگران، اصناف، خانواده شهدا و مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

پس از این آیین فرماندهان و مسوولان با حضور در کنار گلزار شهدای گمنام، با این شهدا تجدید عهد و میثاق کردند.
منبع ایرنا

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.