تیتر مهمترین اخبار

ضرورت نظارت و بازنگری اعضای کمیسیون شهرسازی بر طرح تفصیلی دشمنان درصدد تهییج مردم برای احتکار خانگی کالاها هستند طرح تفصیلی باید بر اساس استاندارد سرانه ها،ظرفیت های توسعه بومی و نیاز واقعی شهروندان تهیه شود بافت های فرسوده و ناکار آمد شهری از بزرگ ترین چالش های شهر کرج است اجرای جهاد امیدآفرینی در فردیس بهشت سکینه (س) میزبان اولین همایش ائمه جماعات شهرداری کرج شد صدور اخطار ایمنی به هزار و ۵۵۵ ساختمان در کرج با هدف رفع نواقص ایمنی رزمایش جهاد امیدآفرینی در شرق کرج اجرا شد تشریح گوشه ای از فعالیت های عمرانی منطقه ۵ شهرداری کرج پیگیری پلیس البرز جان ۲ شهروند گرفتار در کوهستان را نجات داد اجرای پروژه اتصال بلوار باغستان به جاده آتشگاه در دستور کار است بازنگری طرح‌های مرتعداری با هدف توسعه گیاهان دارویی اندیشه امام خمینی (ره) در مدارس البرز بازخوانی می شود مردم کرج یاد جانباختگان متروپل آبادان را گرامی داشتند بازدید وزیر صمت از بزرگترین مجتمع خودروسازی بخش خصوصی کشور در البرز

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
بودجه خوبی برای تکمیل بیمارستان دولتی فردیس پیش بینی شده است
09 آوریل 2022 - 9:20
شناسه : 187620
1
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: در سفر رئیس جمهور به استان البرز بودجه خوبی برای تکمیل بیمارستان دولتی فردیس پیش بینی شده است.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: در سفر رئیس جمهور به استان البرز بودجه خوبی برای تکمیل بیمارستان دولتی فردیس پیش بینی شده است.

دکتر «بهرام عین اللهی » در نشست شورای اداری شهرستان فردیس که در سالن همایش شهید بیات پژوهشگاه مواد و انرژی مشکین دشت برگزار شد، افزود: شهرستان فردیس نمایانگر بی عدالتی در کشور است و سعی می کنیم با فعالیت شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی این شهرستان را تکمیل کنیم.
وی گفت: پس از بازدید از بیمارستان فردیس دستور داده شد تا اقدامات لازم برای سرعت بخشیدن به تکیمل این پروژه به عمل آید.
عین اللهی اظهار داشت: سعی می کنیم ظرف مدت کوتاه بیمارستان دولتی فردیس را تکمیل و افتتاح کنیم همانطور که بیمارستان های ملارد و رباط کریم استان تهران را به سرانجام رساندیم.
وزیر بهداشت گفت: شهرستان فردیس نمایانگر یک بی عدالتی در کشور است، چرا ۱۹ سفر استانی با رئیس جمهور انجام دادم و من چنین وضعیتی در مناطق دیگر کشور ندیدم ، وقتی در صحنه حضور می یابیم باید بتوانیم به مردم کمک کنیم .
عین اللهی افزود: شعار وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی امروز عدالت و تعالی نظام سلامت است، برنامه آن نوشته و تدوین شده و زمانبندی آن مشخص است ،مهمترین موارد که مقام معظم رهبری در اولین دیدار هیات دولت مطرح کردند عدالت بود که عدالت در دولت آیت الله رئیسی انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: رفتار،سخن ،اخلاق ،قول ها و فعالیت باعث تقویت نظام می شود؛ فقط با شعار کار انجام نمی شود، حرکت انقلابی باعث رضای خدا می شود باید بتوانیم خدمت به مردم به نحواحسن انجام شود چرا که ما نوکر مردم هستیم.
وزیر بهداشت گفت: نکاتی که در این نشست مطرح شد که پیشنهادم به رئیس جمهور این خواهد بود فردیس احتیاج به یک رسیدگی ویژه دارد ؛در شرایط معمول این مشکلات حل نخواهد شد؛ بسیاری از ادارات فردیس ساختمان ندارند.
عین اللهی افزود: با توجه به جمعیت فردیس و مشکلات درمانی باید فکر ویژه ای کرد و افزون بر افتتاح بیمارستان در بحث توسعه مراکز بهداشتی، خانه های بهداشتی، مراقبت های بهداشتی این شهرستان باید کار ویژه ای انجام بگیرد.
وی اظهار داشت: در بخش واکسیناسیون استان البرز آن طور که انتظار می رود نسبت به شاخص کشوری کمی عقب است و احتیاج به واکسیناسیون فعال دارد به خصوص مدارس هم باز شده است و بهترین روش مقابله با کرونا واکسیناسیون است.
عین اللهی گفت: باید یادمان باشد کشور در چه شرایطی قرار دارد، وظیفه ما در این شرایط چه هست از شروع انقلاب تا به امروز دشمن لحظه ای ما را تنها نگذاشته و با دسیسه های مختلف سعی در ضربه زدن به انقلاب داشته است و تمام این دسیسه ها به لطف الهی شکست خورد و آثار آنها وجود دارد.
وزیر بهداشت و درمان ادامه داد:پس از دفاع مقدس تعداد زیادی شهید شدند چرا که بعد از دفاع مقدس جنگ هنوز تمام نشده ، هیچ وقت به دنبال جنگ نبوده ایم .
عین اللهی افزود: امروز کشور ما در یک جنگ نهان است، بسیاری از مشکلات را برای ما به وجود آوردند که باید به آن توجه شود ؛ ما اکنون در ظاهر نه سنگری و نه خاکریزی و نه تانکی می بینیم ولی در باطن همه اینها وجود دارد، باید بدانیم که دشمن وجود دارد.
وی بیان داشت: دشمن در تمام صحنه ها دنبال ضربه زدن به کشور ما است، وقتی در دفاع مقدس حمله ای انجام می شد باید پاتکی هم در مقابل داشت اما امروزه مهمترین موضوع پاتک به دشمن است باید بدانیم دشمن وجود دارد و ما بایستی در مقابل دشمن پاتکی بزنیم و خود را تجهیز کنیم.
وزیر بهداشت گفت: مهمترین اقدام در جنگ اقتصادی امروز باید خود را مجهز به علم کنیم همانطور که مقام معظم رهبری در پیام امسال موضوع دانش بنیان ها و اشتغال را مهم دانستند ؛ حضور دانشگاهها در صحنه های عملی تولید باید شاهد باشیم؛ پاتک امروز کشور تولید، تلاش بیشتر و حضور دانشمندان در صحنه تولید است .
وی با بیان اینکه افتخار ما در استان البرز بحث دارویی کشور است که این استان توانسته قدم های بسیار اساسی را بردارد، افزود: زمانی در کشور برای کوچکترین کار باید به خارج کشور اعزام می شدیم یا از پزشکان بی کیفیت خارجی برخوردار می شدیم امروز تمام مردم در کشور درمان می شوند و بسیاری از بیماران کشورهای همسایه برای درمان به ایران می آیند ؛ در همه رشته های علوم پزشکی نه در سطح معمولی بلکه در سطح عالی برخوردار هستیم.
عین اللهی با اشاره به اینکه دولت مردمی در محل حضور پیدا می کند تا مشکلات مردم از نزدیک رسیدگی شود، گفت: در مدت هفت ماه ۳۸ سفر غیر رسمی استانی و ۱۹ سفر رسمی استان انجام شد ؛ علت آن حضور در صحنه است ؛اگر پشت میزقرار بگیریم نمی توانیم مشکلات را حل کنیم ؛سعی شد از اول دولت کمتر حرف بزنیم و بیشتر عمل کنیم؛ در کرونا وقتی دولت شروع بکار کرد؛ روزی ۵۰ هزار بیمار مبتلا ،۱۸ هزار نفر بستری، هشت هزار مریض آی سی یو، بیش از ۷۰۰ نفر مرگ و میر داشتیم و فاجعه انسانی بود.
وی با بیان اینکه دولت با قدرت وارد پیشگیری از کرونا شد، اظهار داشت: واکسیناسیون را به مسائل سیاسی گره نزدیم و با قدرت در مرحله اول ورود واکسن را هفته اول شروع کردیم؛ هیچ واکسنی نداشتیم ولی به سرعت و با هماهنگی بین همه وزارتخانه ها این کار عملی شد.
وزیر بهداشت گفت: در آن زمان ما فقط یک تولید داخل واکسن داشتیم و امروز ۶ واحد تولید واکسن داخلی داریم به طوری که امروز می توانیم واکسن به کشورهای دیگر صادر کنیم ؛ به ۱۰ کشور آفریقایی صادرات را انجام خواهیم داد؛ یکی از دلایل موفقیت حضور و کمک مردم در صحنه در امر واکسیناسیون بود همه پای کار آمدند وتا امروز ۱۴۷ میلیون دز واکسن تزریق کرده ایم.
وی به موضوع شرکت های دانش بنیان در استان البرز اشاره کرد و گفت: فعالیت شرکت های دانش بنیان در شهرستان فردیس یکی از ضروریات است؛ شرکت تولیدی و تحقیقاتی سیناژن در فردیس داریم و امکاناتی که می توان از آنها استفاده کرد.
عین اللهی افزود: با توجه به نیروهای انسانی بسیار قوی و دانشمند در دانشگاههای کشور، می توانیم تولید دارو را مانند واکسن به اندازه ای انجام دهیم ، کمبودها برطرف شود و به صادرات دارو در منطقه بپردازیم که احتیاج به یک حمایت و کمک مردمی داریم تا بتوانیم این معضل را هر بار داروهای خاصی کمبود پیدا می کند برطرف کنیم.
وزیر بهداشت گفت: امروز در بخش داروهای بایوتکنولوژی در دنیا بی نظیر هستیم داروهایی که سیناژن تولید می کند جدید است که از هزینه مالی و واردات بی رویه و ارزی که در کشور خارج می شد جلوگیری کرد.
عین اللهی بیان داشت: این قول را می دهیم به همه دانشمندان و علاقمند در این زمینه ها کمک کنندحتما این فرصت را می دهیم و سعی می کنیم موانع را برطرف کنیم این در حوزه معاونت پژوهشی وزارت بهداشت است.
وی با بیان اینکه نکته ای که باید جزو کار اصلی قرار بگیرد همه مردم باید بیمه شوند ،اشاره کرد و افزود: این مهم در بودجه امسال دیده شده چیزی حدود شش میلیون نفر در کشور بیمه نیستند بعضی ها هشت و نه میلیون نفر هم می گویند به خصوص این مشکل در استان بیشتر دیده می شود همه باید بیمه شوند.
عین اللهی گفت: وزارت بهداشت با سرمایه ها و نیروهای توانمندی که در منطقه وجود دارد به سمت تولید برنامه محور پیش خواهد رفت ضمن آنکه داشتن پیوست فرهنگی از برنامه های ویژه این وزارتخانه است.
استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر خرداد ماه سال ۸۹ با هفت شهرستان تابعه از استان تهران منفک و به عنوان استان سی و یکم کشور شناخته شد.
رئیس جمهور در قالب نوزدهمین سفر استانی هیات دولت و در سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات مردم امروز پنجشنبه ۱۸ فروردین ماه میهمان استان البرز است.
آیت الله سیدابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۸ استان شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان، مازندران و مشهد سفر کرده است منبع ایرنا

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.