تیتر مهمترین اخبار

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
تاکید بر نقش رسانه‌ها در جنگ ترکیبی امروز
24 نوامبر 2022 - 9:17
شناسه : 376893
0
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در راستای شفاف سازی و جهاد تبیین نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: امروز نظام نقش راهبری و هدایت مردم را پیش می‌برد، نمی‌خواهد مقابل مردم بایستد، رسانه‌ها باید مسائل را تمیز دهد و تبیین کند.
ارسال توسط :
پ
پ

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در راستای شفاف سازی و جهاد تبیین نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: امروز نظام نقش راهبری و هدایت مردم را پیش می‌برد، نمی‌خواهد مقابل مردم بایستد، رسانه‌ها باید مسائل را تمیز دهد و تبیین کند.

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان البرز برگزار شد، با اشاره به سابقه فعالیت خود در مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز کشور در شرایط جنگی قرار داریم که ویژه روایت‌هاست، رسانه‌ها فعالین این عرصه هستند، این قشر اگر بتوانند درست و صحیح روایت کنند در این برهه نقش مهمی ایفا خواهد شد.
این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه از رسانه‌ها در خواست داریم مطالبی که منتشر می‌کنند ضریب اعتماد بالایی داشته باشند، اظهار کرد: طی ۲ ماه اخیر با انتقادات و اعتراضات مردم مواجه هستیم، ما هم قبول داریم بخش عمده ای از حاضرین خیابان‌ها به وضعیت موجود معترض هستند، نباید فضا را به سمت و سویی ببریم که مردم با نظام مشکل دارند، اگر مشکل با نظام بود شهدا با این اقتدار و افتخار تشییع نمی‌شدند، برای مثال تشییع پیکر شهید سلیمانی در جهان بی‌بدیل است.
عباسی بیان کرد: باید ایرادات امروز را ببنیم و برای رفع این مشکلات اقدام کنیم، وضعیت موجود با وضعیت مطلوب باید تفکیک شود.
ما موظف هستیم در مسیر رسیدن به وضعیت مطلوب اقدام کنیم.

روایت یک بزرگنمایی در شبکه‌های بیگانه از زبان آقای نماینده
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر رأی گیری نمایندگان برای اجرای اشد مجازات برای اغتشاشگران، اضافه کرد: مسئله مطرح شده در رسانه‌های بیگانه با شیطنت رسانه‌ای همراه بوده است، موضوع بیانیه ای بود که در پی حملات تروریستی شاهچراغ و حادثه اتوبان کرج از سوی نمایندگان مجلس نگارش و امضاء شد، این اقدام تنها موضع گیری بود، مصوبه و یا رای گیری صحت ندارد.
عباسی یادآور شد: چه کسانی حادثه‌های این چنینی را تأیید می‌کنند؟ کجای دنیا این حجم از خشونت بدون مجازات است؟ در این بیانیه افرادی که دچار هیجانات شدند و گروه‌های که صرفا اعتراض داشتند از اغتشاش‌گران جدا دیده شدند.
این مقام مسؤول یا اشاره به اینکه روزانه ۲_۳ مورد تجمع مقابل مجلس اتفاق می‌افتد، ادامه داد: این تجمعات همه رسیدگی می‌شوند، حاضرین در این تجمعات نه جایی را آتش می‌زنند و نه به کسی آسیب می‌رسانند.
این نشان می‌دهد ما با تجمع مشکلی نداریم.

رفع مشکل بیماران اس ام ای
وی در ادامه به تجمع بیماران اس ام ای اشاره کرد و یادآور شد: چند نفر از حاضرین این تجمع اعتراضی در کرج ساکن بودند که بازدید و دیدار با خانواده‌های آن‌ها نیز صورت گرفت و پای در دل آن‌ها نشستیم، در این میان مجلس تاحدودی برای رفع مشکل در سال جاری اقدام کرد، همچنین بودجه ویژه بیماران اس ام ای برای سال ۱۴۰۱ تخصیص یافت.

پاسخ به یک تیتر جنجالی/همین که تلفن همراه دارید خوشبختید
عباسی در بخش دیگری با بیان اینکه بسیج خود مردم است و شکافی بین این دو نیست، افزود: هر زمان که با چالش و حادثه و اتفاقی همراه بودیم این نیروهای بسیجی بودند که پای کار بودند، از سیل و خوادث ناگهانی، تا بیماری کرونا و جنگ‌های بیولوژیک و.
.
.
همیشه بسیج کمک حال کشور بوده است، این یعنی بسیج همراه مردم است‌.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تایید یا تکذیب این تیتر «اگر گوشی همراه دارید خوشبختید»، افزود: این یک شیطنت رسانه‌ای بود، بنده در مصاحبه با یک رسانه از دستاوردهای انقلاب گفتم، از مسئه گازرسانی، آب و برق و گاز و مناطق محروم تا مسئله تلفن و ارتباطات، آن خبرنگار با شیطنت رسانه‌ای آنطور که دوست داشته تیتر را انتخاب کرده است.

استفاده از ظرفیت دانش بنیان‌ها برای بازیافت زباله
عباسی در بخش دیگری در خصوص شیوه دفن زباله‌های عفونی، اضافه کرد: ممکن است به درستی این امر صورت نگیرد، روزهای گذشته با شهردار تهران جلسه‌ای در راستای شعار سال مبنی بر کمک به دانش بنیان‌ها و استفاده از این ظرفیت برگزار شد؛ در این میان یک مجموعه دانش بنیان معرفی شد که دستگاهی تولید کردند برای تبدیل زباله‌های خیس به کمپوست، چرا نباید از این‌ها استفاده شود؟
سالانه ۶۷ هزار مقاله علمی در کشور منتشر می‌شود
این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه دانشجویان فرزندان ما هستند، ادامه داد: سالانه ۶۷ هزار مقاله علمی منتشر می‌کنیم، این یعنی کار علمی صورت می‌گیرد اما باید پیگیری کنیم که چرا اثرات و نتیجه این کارها در زندگی مردم ملموس نیست؟ وی افزود: خارجی از کشور ۱۵_۲۰ درصد از این مقالات علمی به کمک زندگی مردم می‌آید در حالی که این آمار در کشور ما به درصد نرسیده است! در این راستا طرح جهش تولید دانش بنیان از سوی مجلس مصوب و در سال جاری اجرایی شد.
عباسی با بیان اینکه رسانه‌ها باید نخستین کسانی باشند که امر به معروف و نهی از منکر را اجرا می‌کنند، اظهار کرد: دانشجویی داخل دانشگاه بازداشت نشده است، هیچ نروی نظامی و انتظامی وارد دانشگاه نشده است، ممکن است از سوی حراست و نیروهای دانشگاهی برخوردی داشته باشد، اما سعی داریم نقش پدری را برای دانشجویان ایفا کنیم.
اگر ممنوعیت ورودی هم باشد از سوی دانشگاه تصمیم گرفته شده است.

نماینده مردم کرج در مجلس در بخشی دیگری با اشاره به اینکه ۱۳ درصد صنعت کشور در البرز است، اضافه کرد: این درحالی است که جمعیت استان حدود ۳_۴ درصد کشور هستند، از طرفی مجموعه‌های ملی در استان مستقر هستند که توجه به این مسائلی همچون اشتغال، محیط زیست، اقتصادی و.
.
.
پیرامون این حوزه توجه شود.
وی با بیان اینکه حاج قاسم امتی ترین و ملتی ترین کشور بودند، افزود: مردم هم پایه ملت هستند هم پایه مذهب، احترام به ‌پرچم و نماد ملی باید انجام شود.
البته عده ای کارهایی انجام دادند اما بنا ما بر این نیست که تقابل کنیم.

مسئله آب استان البرز برطرف شده است
این مقام مسؤول در پاسخ به این انتقاد که چرا عملکرد نمایندگان در سطح استان ملموس نیست، اضافه کرد: این به واسطه فعالیت رسانه‌ای ضعیف ما است، برای مثال در بحث کمبود آب امروز ۸۰ درصد آب مصرفی البرز از طریق چاه و ۲۰ درصد مابقی از طریق سد تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه مصرف سالانه آب البرز باید ۵۵ میلیون متر مکعب باشد، اظهار کرد: در این راستا رایزنی برای افزایش ۶۰ میلیون مترمکعب دیگر صورت گرفته است، با این تفاسیر میزان مصرف آب سد و آب‌های سطحی به ترتیب ۴۵ و ۵۵ درصد خواهد شد.

افزایش حقوق نمایندگان کذب است
عباسی در واکنش به خبری مبنی بر افزایش غیرمعقول حقوق نمایندگان، گفت: حقوق نمایندگان به اندازه همه افراد جامعه که قرار بود افزایش پیدا کند اتفاق افتاد، این افزایش حقوق طبق قانون حدود ۱۵ الی ۱۷ درصد بود.

افسران جنگ نرم
وی در ادامه در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برای تجهیز افسران جنگ نرم «رسانه‌ها» چه اقدام ملموسی صورت گرفته است، گفت: برای رفع مشکلات رسانه‌های استان البرز در قالب تعاونی مسکن و بیمه عشایری اقدام کردیم، در این میان آماده دریافت طرحی در راستای رفع ریشه ای معضلات قشر رسانه هستیم.
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در راستای شفاف سازی و جهاد تبیین نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: امروز نظام نقش راهبری و هدایت مردم را پیش می‌برد، نمی‌خواهد مقابل مردم بایستد، رسانه‌ها باید مسائل را تمیز دهد و تبیین کند.

منبع فارس برچسب ها: نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در راستای شفاف سازی و جهاد تبیین نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: امروز نظام نقش راهبری و هدایت مردم را پیش می‌برد، نمی‌خواهد مقابل مردم بایستد، رسانه‌ها باید مسائل را تم

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.