تیتر مهمترین اخبار

تکریم ارباب رجوع در راس امور مدیریت شهری کمالشهر مدال برنز جهان برگردن کشتی‌گیر البرزی تقدیر از کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری کل و سازمان های تابعه قوه قضائیه در استان البرز اهدای ۱۵۰ سری لوازم ضروری به مددجویان فردیس توسط خیرین اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات اداره کل استاندارد استان البرز منصوب شدند اولین نشست هم‌اندیشی و مدیریت دانش در مدیریت ترافیک شهری و حمل‌ونقل عمومی برگزار شد سرانه مطالعه در این استان ۶ ساعت و ۳۶ دقیقه است خانه صمت البرز دنبال آرامش برای صاحبان صنعت است آرامش و امنیت این روزها مدیون فداکاری و از خود گذشتگی شهدای مدافع حرم می باشد آزادگان اسطوره صبر و استقامت و الگو جامعه هستند تبیین اهمیت استراتژیک موسسه رازی بین عموم مردم یک ضرورت است اربعین تبلور وحدت و همدلی است رعایت قوانین توسط اتحادیه های صنفی ضرورت دارد ملاقات مردمی مهندس جعفری فرماندار چهارباغ جهاد امروز خبرنگاران مقابله با تحریف واقعیت های جامعه توسط دشمنان است

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
تلاش برای توسعه متوازن شهری در کرج
29 ژوئن 2022 - 15:56
شناسه : 263189
0
سرپرست شهرداری کرج گفت: کرج طی دهه‌های اخیر به واسطه مهاجرپذیری، تنوع جمعیتی، نزدیکی به پایتخت و رشد سریع شهر و حواشی آن با مشکلات زیادی مواجه شده که عدم توسعه متوازن زیرساخت‌ها از مهمترین آنها است.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

سرپرست شهرداری کرج گفت: کرج طی دهه‌های اخیر به واسطه مهاجرپذیری، تنوع جمعیتی، نزدیکی به پایتخت و رشد سریع شهر و حواشی آن با مشکلات زیادی مواجه شده که عدم توسعه متوازن زیرساخت‌ها از مهمترین آنها است.

، منوچهر غفاری با حضور در برنامه رادیویی «البرز من سلام» با اشاره به اساسی‌ترین مشکلات کرج اظهار کرد: کرج طی دهه‌های اخیر به واسطه مهاجرپذیری، تنوع جمعیتی، نزدیکی به پایتخت و رشد سریع شهر و حواشی آن با مشکلات زیادی مواجه شده که عدم توسعه متوازن زیرساخت‌ها از مهمترین آنها است.

ضرورت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی
وی با اشاره به دیگر چالش‌های کرج ادامه داد: ناوگان حمل و نقل عمومی در این کلانشهر متناسب با نیازهای جمعیتی توسعه نیافته و همین امر معضلاتی مثل ترافیک در برخی نقاط از جمله هسته مرکزی شهر را به دنبال داشته است.
وی افزود: متاسفانه در گذشته آن طور که باد و شاید به خواسته و نیازهای واقعی شهروندان توجه نشده و بیشتر تمرکز مدیران بر توسعه فیزیکی شهر معطوف بوده است.
این مسئول اضافه کرد: البته ناگفته نماند، طی سال‌های گذشته پروژه‌های عمرانی زیادی در کرج به سرانجام رسیده ولی باید در کنار اجرای این پروژه‌ها به توسعه سایر زیرساخت‌های شهرهم توجه می‌شد.
غفاری ابراز کرد: ایجاد خطوط ویژه اتوبوس و مترو، تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس از جمله مواردی است که می تواند به کاهش ترافیک کرج کمک کند.

سرپرست شهرداری کرج با اشاره به اینکه فاز مطالعاتی ایجاد خطوط ویژه اتوبوس در کرج تقریبا به پایان رسیده، توضیح داد: با حمایت شورا می‌توان این پروژه را در بازه زمانی کوتاهی به بهره برداری رساند.
وی ابراز کرد: در صورت رفع نواقص طرح، این امکان وجود دارد که فاز اول این پروژه از میدان حصارک تا میدان امام خمینی (ره) اجرا شود.

احتمال مسافرگیری آزمایشی مترو در نیمه دوم امسال
وی با اشاره به اخرین وضعیت قطار شهری کرج افزود: اعضای شورا با جدیت تمام پیگیر تکمیل این پروژه هستند و پا به پای همکاران اجرایی شهرداری، در جلسات مرتبط شرکت می‌کنند و با این روند امیدواریم در شش ماهه دوم امسال خط دو قطار شهری ( ایستگاه F تا k) وارد مرحله مسافرگیری آزمایشی شود.
وی ادامه داد: کرج نیازمند توسعه کالبدی و زیرساختی است و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از اصلی ترین مطالبات شهروندان است که تحقق آن در امور جاری شهر کاملا مشهود خواهد بود.

طرح تفصیلی، سند توسعه آتی کرج است
غفاری با اشاره به اینکه یکی دیگر از مهمترین موضوعاتی که در حال پیگیری هستیم، طرح تفصیلی کرج است، گفت: تهیه این طرح که سندی است برای توسعه آتی شهر، در مراحل پایانی قرار دارد و امیدواریم هر چه سریع تر تصویب و ابلاغ شود.
این مسئول با بیان اینکه ساخت وساز غیر مجاز یکی دیگر از معضلات کلانشهر کرج است، افزود: ساخت و ساز غیر مجاز طی یک دهه گذشته بیشترین مشکل را برای شهرداری‌ها ایجاد کرده‌است.

ساخت و ساز غیرمجاز در بسیاری از مناطق کرج به صفر رسیده است
وی ابراز کرد: کرج در گذشته به صورت چندین شهرک بوده که این شهرک‌ها در کنار هم تجمیع شده و در قالب کلانشهر درآمده اند و همین باعث شده ساخت و ساز غیرمجاز در این شهر در مقایسه با سایر کلانشهرها بیشتر نمود پیدا کند.
وی با بیان اینکه ادامه روند ساخت و سازهای غیرمجاز تبعات بدی خواهد داشت، افزود: منکر این نیستیم که شهرداری در مقابله با این ساخت و سازها کوتاهی کرده ولی واقعیت این است در قانون این نوع ساخت و سازها جرم تلقی نشده است.
بنابراین کسی که ساخت و ساز غیر مجاز انجام می‌دهد، به قانون پاسخگو نیست و همین خلاء ها باعث شده شهرداری هم نتواند در مقابل این معضل برخورد مقتضی داشته باشد.
سرپرست شهرداری کرج با تاکید بر اینکه البته با اقدامات صورت گرفته ساخت و ساز غیرمجاز در برخی از مناطق کرج تقریبا به صفر رسیده، توضیح داد: مشکل اصلی شهرداری در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، مواجه با املاک قولنامه‌ای است که امکان صدور مجوز ساخت برای آنها وجود ندارد.

عمر مفید بسیاری از ساختمان‌های ناپایدار شهر تمام شده است
وی با بیان اینکه تعداد ساختمان‌های ناپایدار کرج بسیار زیاد است، ابراز کرد: بعد از حادثه متروپل هم حساسیت‌ها نسبت به این موضوع افزایش یافته است.
اغلب ساختمان‌های ناپایدار عمری بیش از دو دهه دارند و تقریبا عمر مفید آنها به پایان رسیده است.
غفاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تلاش برای توسعه بازار روزهای سطح شهر اشاره کرد و گفت: در شرایط اقتصادی امروز توسعه مراکزی که مردم بتوانند با مایحتاج خود را با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنند اهمیت به سزایی دارد.
این مسئول تاکید کرد: به دنبال ایجاد بازار روزهای محله ای با استفاده از سازه های سبک هستیم و به زودی دو مورد از این بازارها در منطقه ۸ و ۶ به بهره برداری می رسد.
به گفته سرپرست شهرداری کرج بهبود وضعیت آسفالت معابر و خیابان‌ها از دیگر مطالبات جدی شهروندان مناطق دهگانه است.
وی در این خصوص توضیح داد: کیفیت آسفالت کارخانه شهرداری کرج بد نیست ولی نیاز است تا در زیرسازی قبل از آسفالت ریزی توجه بیشتری صورت بگیرد.
این مسئول تاکید کرد: بهسازی و مرمت آسفالت معابر امسال با توجه به اعتبار مناسبی که برای این حوزه لحاظ شده با جدیت پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های این دوره از مدیریت شهری تکمیل معابری است که در گذشته شکل گرفته‌اند، گفت: در تلاش هستیم که موضوع اتصال معابر اصلی کرج به سرانجام برسد تا شاهد کاهش ترافیک باشیم.

چرخه مدیریت پسماند معیوب است
سرپرست شهرداری کرج با اشاره به دغدغه شهروندان در خصوص مدیریت پسماند گفت: مدیریت پسماند باید از درب منزل تا زمان انتقال به مرکز دفن زباله حلقه دره انجام شود.
وی ابراز کرد: چرخه حمل ، تفکیک و بازیافت و .
.
.
پسماند در کلانشهر کرج معیوب است و بنا شده با اجرای طرح‌های ویژه این دغدغه برطرف شود.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.