تیتر مهمترین اخبار

تقاطع ماهان به پاسِ تکریم بصیرت و روحیه انقلابی مردم کرج «زیرگذر ۹ دی» نامگذاری شد توزیع انواع کودهای شیمیایی در استان البرز دستگاه های اجرایی، مدارس و بانک های استان به جز شعب مرکزی فردا چهارشنبه تعطیل شدند رفع مشکلات ترافیکی خیابان شهید بهشتی با افتتاح زیرگذر ماهان -آزادی کتاب «ما هم جنگیدیم» در البرز رونمایی شد زیرگذر ماهان- آزادی محصول روحیه جهادی شورا و شهرداری کرج در جهت آبادانی شهری است زمینه همکاری‌های مشترک در سازمان ایمیدرو بررسی شد تداوم وزش باد و گرد و خاک در البرز برگزاری مراسم شب شعر به مناسبت سوم خرداد، در ساوجبلاغ دعوت از رسانه ها برای پوشش اخبار طرح های محرومیت زدایی استان البرز دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۵۱ فقره سرقت در ” نظرآباد” چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه و عکس البرز به پایان رسید تصادف اتوبوس با ۲۰ خودرو سواری در میدان حصارک کرج برگزاری مراسم حکیم عمر خیام و افتتاح موسسه فرهنگی هنری استاد شهریار آذربایجان دیدار مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای البرز با رییس سازمان مدیریت ‌و برنامه‌ریزی استان

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
حل مسائل البرز نیاز به عزم و بودجه ملی دارد
09 آوریل 2022 - 8:30
شناسه : 187553
1
آیت‌الله حسینی همدانی در شورای اداری استان البرز که با حضور آیت‌الله دکتر ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور محترم در سالن همایش‌های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج برگزار شد، بابیان اینکه سفر رئیس‌جمهور محترم هم کار و هم تمهید و مقدمه کارهای آینده است، بیان داشت: هر سفر سه بخش مهم «ماقبل سفر»، «ما فی سفر» و «مابعد سفر» دارد.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

آیت‌الله حسینی همدانی در شورای اداری استان البرز که با حضور آیت‌الله دکتر ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور محترم در سالن همایش‌های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج برگزار شد، بابیان اینکه سفر رئیس‌جمهور محترم هم کار و هم تمهید و مقدمه کارهای آینده است، بیان داشت: هر سفر سه بخش مهم «ماقبل سفر»، «ما فی سفر» و «مابعد سفر» دارد.

وی در ادامه بابیان اینکه در «ماقبل سفر» نیازسنجی‌های مقدماتی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: در «ما فی سفر» آشنایی با واقعیت‌های میدان و صحت‌سنجی‌های لازم صورت می‌گیرد.
امام‌جمعه کرج در ادامه افزود: در «ما فی سفر» با حضور در میدان، چگونگی زندگی مردم و ارزیابی کارایی و توانایی مدیران سنجیده می‌شود.
آیت‌الله حسینی همدانی تصریح کرد: در «مابعد سفر» برنامه‌ریزی، هدایت، راهبری و اجرای مصوبات مورد مداقه قرار می‌گیرد و مجریان باید وارد عمل شوند.
وی ادامه داد: اگر در سفری با واقعیات زندگی مردم و واقعیت میدانی مدیریت مدیران آشنا نشویم آن سفر نتیجه مطلوب را ندارد و به نتیجه نرسیده است و از طرف دیگر اگر فقط در حد سفر باقی بماند و «مابعد سفر» نداشته باشد و یا احیاناً ضعیف باشد فقط مسکن خوبی است اما درمان خوبی نیست و به‌مرور موجب یاس در مردم و رخوت در مدیران می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با سفرهای استانی، گفت: ان‌شاءالله همان‌طوری که رهبر معظم انقلاب تأکید فرمودند محتوای سفرها هم دیدار از زندگی واقعی مردم باشد و هم در «مابعد سفر» پیگیری مصوبات و برنامه‌ها تا اصابت به هدف صورت پذیرد که به حمدالله این مسئله نیز انجام می‌شود.

آیت‌الله حسینی در ادامه با اشاره بازدیدهای امروز عصر رئیس‌جمهور محترم از قسمت‌هایی از استان البرز، گفت: بنده که امروز همراه رئیس‌جمهور محترم بودم، قسمت‌های زیادی را دیدم که همین‌گونه انجام می‌شود و در میدان خوب بررسی می‌شود و دستوراتی هم که داده می‌شود خیلی دستورات به‌موقع به و به‌جاست که ان‌شاءالله دوستان شما در ادامه «مابعد سفر» آن‌ها را جدی و عملیاتی کنند.

وی در بخش دیگری بابیان اینکه ما از دولت جوان حزب الهی و انقلابی توقع داریم که سرعت و دقت را در امور فدای یکدیگر نکند، گفت: نباید آن‌چنان گزینش مدیران و انجام طرح‌ها را طولانی کرد که شیرینی او کام به کام تلخ بیاید و نه آن‌چنان در بعضی امور عجله کنیم که فرصت کار کارشناسی نداشته باشیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه خطاب به رئیس‌جمهور محترم تصریح کرد: مردم فهیم و بصیر و صبور و سختی‌کشیده ما به خاطر سهل‌انگاری‌ها و سوء مدیریت‌ها و به شعارها و پیام‌ها و ارزش‌ها و روش‌های شما رأی دادند اما بعضاً رد پای افکار و روش‌های رقبای شما و عده دیگری که قبلاً مشغول بودند در انتخاب مدیران و اجرای امور دیده می‌شود لذا باید خیلی مراقب باشید که این امر باعث سرخوردگی نسل جوان به‌خصوص حزب‌الله که مدافع شماست، نشود.
آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه مسائل و دغدغه‌های فرهنگی اجتماعی کلان کشور فراوان است، گفت: حرف و طرح کلی ما و آنچه از منابع دینی و روایی ما به دست می‌آید این است که حضور بانوان در اجتماع باید کریمانه باشد چه در ورزشگاه و چه در محیط‌های تفریحی و هر اجتماع دیگری که باشد.
وی در ادامه افزود: وضعیت موجود امکان تفریحی و ورزشی کشور برای پسران و نوجوانان نیز مناسب نیست چه برسد به بانوان کریمه و نوامیس ایران اسلامی لذا قویاً از دولت انقلابی و حزب الهی حضرت آیت‌الله رئیسی مطالبه می‌کنیم که سریعاً و عاجلا امکانات و تجهیزات مناسب صیانتی، امنیتی و حتی بهداشتی و تدابیر فرهنگی را برای حضور امن و کریمانه بانوان در امکانی که جمعی و اجتماعی است فراهم کنند تا شاهد سوءاستفاده خناسان نباشیم.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری به بیان برخی مسائل استان البرز پرداخت و گفت: استان البرز به‌عنوان متراکم‌ترین کانون جمعیتی کشور و معجونی از آسیب‌های درهم‌پیچیده اجتماعی و مسائل مختلفی که امروز به گوش و سمع رئیس‌جمهور محترم رسید، رنج می‌برد که باید عاجلا اقدام شود.
آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه حل مسائل البرز نیاز به عزم و بودجه ملی دارد، گفت: هیچ دولتی چنین عزم و بودجه‌ای را برای استان لحاظ نکرده اما توقع ما از دولت انقلابی و جهادی حضرت آیت‌الله دکتر رئیسی که به دنبال ایران قوی هستند و هستیم، توقع دیگری است.
وی بابیان اینکه ما در مسئله آب، خاک و برق مشکلاتی داریم، گفت: در استان البرز دو سد بزرگ داریم که آب آن‌ها به قزوین و تهران منتقل می‌شود البته مقدماتی برای بهبود وضع انجام‌شده و اعتباراتی هم دیده‌شده اما وضعیت موجود با اعتبارات هماهنگی ندارد.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز بابیان اینکه سرانه تخت در استان از استاندارهای لازم خیلی پایین‌تر است، در بخش دیگری به مشکلات حوزه آموزش‌وپرورش پرداخت و گفت: هم‌اکنون ما در استان البرز به ۵۰۰ مدرسه برای دانش آموزان احتیاج داریم.
آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه در مسئله جاده و راه باید آلترناتیوهای لازم را برای استان به وجود آورد، گفت: این امر نباید از بودجه استانی باشد بلکه باید با دید ملی انجام شود.
وی در ادامه به مترو و قطار شهری استان البرز و شهر کرج پرداخت و گفت: همان طوری که به مترو مشهد بودجه ملی اختصاص پیدا کرد باید به قطار شهری کرج نیز بودجه ملی اختصاص پیدا کند.
امام‌جمعه کرج در ادامه تصریح کرد: مسئله دیگر محمد شهر، ماهدشت و کمال شهر است که این شهرها احتیاج به فرمانداری دارند تا بتوانند وظایف خودشان را به‌خوبی انجام دهند.
آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری به مسئله اعتبارات فرهنگی که مسئله مهمی است پرداخت و خاطرنشان ساخت: استان البرز آخرین استان کشور است و متأسفانه به لحاظ زیرساخت‌های شهری و امکانات رفاهی فرصتی برای تکمیل مؤلفه‌های این استان را نداشته است.

وی در ادامه افزود: ما در بررسی برای به دست آوردن نظام مسائل فرهنگی اجتماعی یکی از پنج مسئله اصلی «کمبود زیرساخت‌های فرهنگی و گردشگری» بود که مرکز پژوهش‌های مجلس هم به همین موضوع تأکید داشت.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه در اعتبارات سفر استانی رئیس‌جمهور محترم اعتبارات فرهنگی قابل قبولی دیده نشده است، گفت: ما در استان البرز پلاتو، سینما، کتابخانه و ساختمان‌های چندمنظوره کمبود داریم.
آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری به ارائه مواردی که استان می‌تواند نسبت به آن‌ها بهره‌مندتر شود و اشتغال و درآمد در آن بیشتر شود پرداخت و گفت: با توجه به اقلیم و وضعیت آب و هوایی استان باید توجه ویژه به بحث صنایع تبدیلی و بهره‌وری شود.
وی بابیان اینکه فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری در این بخش باید تبلیغ شود و بیشتر توسعه پیدا کند و جدی‌تر به آن توجه شود، گفت: با توجه به اقلیمی که در استان وجود دارد به‌راحتی می‌توانیم غیر از گلخانه‌هایی که موجود هست و گسترش دهیم؛ مسئله گل‌های تخصصی را هم کارکنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه به گردشگری و هتل‌های سلامت، داروهای گیاهی و بوم گردی و گردشگری پرداخت و گفت: بحث گردشگری با پیوست فرهنگی جای فراوان کار در البرز دارد.
آیت‌الله حسینی همدانی در بابیان اینکه دانشگاه کشاورزی و اساتید دانشگاه را نباید فراموش کرد، گفت: در این منطقه باید به بحث کشاورزی اهمیت دارد و دانش‌بنیان کردن کشاورزی در استان قابلیت فراوانی دارد.
وی در ادامه افزود: بااینکه پارک علم و فناوری استان البرز که در کشور چهارمین پارک است اما ازنظر بودجه در آخر لیست قرار دارد.
امام‌جمعه کرج در بخش پایانی بیانات خود بابیان اینکه بعضی وقت‌ها تلاش‌ها و کارهایی را می‌کنیم اما اشتباهاتمان زیاد است، گفت: گاهی هزینه‌های کلانی می‌کنیم اما چون در جای خودش مصرف نی شود نتیجه عکس دارد و علی رقم صرف بودجه‌های کلان معضل حل نمی‌شود چراکه مسیر، مسیر دیگری است.
آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه در پیشنهادی کلان به رئیس‌جمهور محترم، یادآور شد: همه همت خودتان را روی آموزش‌وپرورش بگذارید چراکه اگر بچه‌های ما خوب پرورش پیدا کنند معضلات اجتماعی هم حل و زندان‌ها تعطیل خواهد شد و بخش خدمات توسعه و بحث علم و فناوری گسترش پیدا می‌کند.
وی در خاتمه بابیان اینکه در این امر حتی تهدید نسلی هم نخواهیم داشت، گفت: اگر در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری کنیم برای خودمان سودآوری خواهد داشت چراکه اگر در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری کنیم بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، صنعتی‌ و امثال‌ذلک نیز حل خواهد شد.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.