تیتر مهمترین اخبار

تقاطع ماهان به پاسِ تکریم بصیرت و روحیه انقلابی مردم کرج «زیرگذر ۹ دی» نامگذاری شد توزیع انواع کودهای شیمیایی در استان البرز دستگاه های اجرایی، مدارس و بانک های استان به جز شعب مرکزی فردا چهارشنبه تعطیل شدند رفع مشکلات ترافیکی خیابان شهید بهشتی با افتتاح زیرگذر ماهان -آزادی کتاب «ما هم جنگیدیم» در البرز رونمایی شد زیرگذر ماهان- آزادی محصول روحیه جهادی شورا و شهرداری کرج در جهت آبادانی شهری است زمینه همکاری‌های مشترک در سازمان ایمیدرو بررسی شد تداوم وزش باد و گرد و خاک در البرز برگزاری مراسم شب شعر به مناسبت سوم خرداد، در ساوجبلاغ دعوت از رسانه ها برای پوشش اخبار طرح های محرومیت زدایی استان البرز دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۵۱ فقره سرقت در ” نظرآباد” چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه و عکس البرز به پایان رسید تصادف اتوبوس با ۲۰ خودرو سواری در میدان حصارک کرج برگزاری مراسم حکیم عمر خیام و افتتاح موسسه فرهنگی هنری استاد شهریار آذربایجان دیدار مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای البرز با رییس سازمان مدیریت ‌و برنامه‌ریزی استان

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
در خواست نمایندگان مردم البرز در مجلس از رئیس جمهور
09 آوریل 2022 - 11:20
شناسه : 187719
1
نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی گفت: استان البرز ظرفیت های خوبی در کشاورزی، صنعتی، گردشگری و امثال آن دارد اما بامشکلات عدیده ای مانند کمبود زیرساخت‌های بهداشتی، آموزشی و ورزشی که به خاطر مهاجرپذیری است رنج می‌برد.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی گفت: استان البرز ظرفیت های خوبی در کشاورزی، صنعتی، گردشگری و امثال آن دارد اما بامشکلات عدیده ای مانند کمبود زیرساخت‌های بهداشتی، آموزشی و ورزشی که به خاطر مهاجرپذیری است رنج می‌برد.

علی حدادی در نشست شورای اداری استان البرز که با حضور رئیس جمهور و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، افزود: امروز شاهد آن هستیم که نیروی انسانی قوی با تلاش مضاعف شبانه‌روزی در راستای حل مشکلات مردم و برای رفع تمدن نوین اسلامی قدم‌های مؤثری را برداشته است.
وی گفت امروز همه ما مدیون خون پاک شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری هستیم که امیدواریم سرباز خوبی برای ولی امر مسلمین باشیم.
حدادی بیان داشت: امروز هم‌افزایی بین دولت و مجلس ضروری است و خدا را شاکریم که دولت در راستای فرامین امام حرکت می‌کند و وحدت بین دولت و مجلس قطعی است.
وی در خصوص بودجه ۱۴۰۱ تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۱ در یک ردیف از ۱۰ هزار میلیارد تومان کشور سهم البرز چهار هزار میلیارد تومان دیده شده است و بازنگری در شاخص‌ها حائز اهمیت است که مشکلات ما به این صورت است که نگاه درست و متقن به مشکلات درون استان نشده است.
حدادی اظهار داشت :۴۵۰ هزار نفر در مناطق حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، طالقان، چهارباغ و نظرآبادزندگی می کنند که مشکلاتی در بحث آب شرب آنانوجود دارد ؛ ۲۵ میلیون مترمکعب پروژه نیمه تمام در زمینه ذخیره آب این منطقه نیازمند تخصیص بودجه است.
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، چهارباغ و طالقان در مجلس تکمیل و تجهیز بیمارستان های طالقان و چهارباغ را از جمله پروژه‌های نیمه تمام مطرح کرد و گفت: در این زمینه سه پروژه بیش از ۲۱ سال طول کشیده اند.

وی در زمینه ورزشی تصریح کرد: استادیوم ورزشی طالقان تنها استادیوم غرب البرز است و خدمات خوبی برای جوانان ورزشکار داشته ؛ ۱۵ میلیارد در این سفر دیده شده درحالیکه نیاز به تأمین اعتبار بیشتر است.
حدادی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد استان البرز را روستاها تشکیل می‌دهندافزود: توجه به روستاها حائز اهمیت است و بودجه‌ای برای تأمین اعتبار باید دیده شود ضمن آنکه به فعالیت کشاورزی و دامداری باید توجه شود.
این نماینده مردم در مجلس در خصوص شرکت‌های دانش بنیان خاطر نشان کرد: شهرک تحقیقاتی کاوش بستر خوبی برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان است و امیدواریم با دستور رئیس جمهور بتوانیم فعالیت خود را گسترده کنیم.
وی متذکرشد: بنگاه‌های صنعتی و لکه‌های صنعتی باید رفع شوند و امیدواریم سرباز خوبی برای ولی امر مسلمین در راستای ایجاد تمدن اسلامی و آینده‌ای درخشان برای نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.
مهدی عسگری نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس ر مجلس شورای اسلامی نیز گفت: کرج بیش از ۹۰۰ هزار حاشیه‌نشین دارد که بیشترین درصد حاشیه‌نشینی را به خود اختصاص داده است .
وی افزود: امروز بیش از ۲۰ برابر توان اکولوژی کرج جمعیت در این شهر بارگذاری شده است.
وی اظهار داشت: از وضعیت تراکم فروشی کرج می‌توان دریافت که طرح‌های توسعه کشور رضایت مردم را جلب نکرده است؛ البرز میزبان ۱۰ درصد زندانیان کشور است که مشکلات زیادی را برای استان ایجاد کرده است.

عسگری گفت: اصلاح پایه‌های اعتباری البرز هیچ تناسبی با نرخ جمعیت و سرانه‌ها ندارد، در اعتبارات نفت سهمی چندانی نداریم و سهم ما از اعتبارات ملی پاسخگو مشکلات نیست.
علیرضا عباسی نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس نیز گفت: البرز جزو آخرین استان‌ها در سنجش سرانه آموزشی است که باید ۵۶۶ کلاس درس احداث شود تا سرانه آموزشی البرز به متوسط کشوری برسد.
وی افزود: انتظار ما از دولت مردمی است که بازسازی مدیریتی در تمام عرصه‌ها به خصوص از جوانان مردمی، پاکدست، جهادی و توانمند استفاده کنید.
وی ادامه داد: البرز با جمعیت بیش از ۳ میلیون نفر، سالانه ۱۰۰ هزار مهاجر دارد و متأسفانه با محدودیت‌های زیادی مواجه است.
وی با اشاره به جمعیت دانش آموزی بیش از ۵۰۰ هزار نفری در البرز بیان داشت: سرانه آموزشی استان به ازای هر نفر برابر ۳.
۲۵ مترمربع است و جزو آخرین استان‌ها در سنجش سرانه آموزشی است، باید ۵۶۶ کلاس درس احداث شود تا سرانه آموزشی البرز به متوسط کشوری برسد.
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: امید است حداقل در قالب رهاورد سفر رئیس جمهور ساخت ۱۰۰ کلاس درس جدید را داشته باشیم، در زمینه کمبود نیروی انسانی هم البرز ۶ هزار معلم کم دارد.
وی با اشاره به پایین بودن سطح سرانه درمانی در البرز خاطرنشان کرد: در استان به ازای هر یکهزار و ۴۰ نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد، حداقل ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی دیگر باید فراهم شود اما خیلی از متوسط کشوری در بحث سرانه درمان فاصله داریم.
وی گفت: البرز قطب تولید محصولات غذایی، بهداشتی و دارویی است اما یک آزمایشگاه مرجع تخصصی در این راستا در استان وجود ندارد باید این مهم فراهم شود.
عباسی اظهار داشت: در زمینه تولیدات کشاورزی نیز البرز با دارا بودن بالغ بر ۷۰ هزار اراضی باغی و زراعی حدود ۲ میلیون تن تولید مخصول کشاورزی دارد، در زمینه مؤسسات تحقیقاتی نیز از ۲۳ مؤسسه کشوری زیرمجنوعه جهاد کشاورزی بالغ بر ۹ مورد در البرز است.
وی با اشاره به اهمیت تقویت کشت گلخانه‌ای در البرز گفت: در بحث سم و کود در البرز باید کارهای بیشتری انجام شود، باید یک هنرستان ویژه در حوزه کشاورزی نیز در البرز ایجاد شود.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل کمبود آب در این استان متذکر شد: امید است از ذخایر آبی سدهای طالقان و کرج به گوته حق ابه برای البرز تعریف شودکه حداقل ۳۰ درصد آن به این استان برسد.
منبع ایرنا

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.