تیتر مهمترین اخبار

تقاطع ماهان به پاسِ تکریم بصیرت و روحیه انقلابی مردم کرج «زیرگذر ۹ دی» نامگذاری شد توزیع انواع کودهای شیمیایی در استان البرز دستگاه های اجرایی، مدارس و بانک های استان به جز شعب مرکزی فردا چهارشنبه تعطیل شدند رفع مشکلات ترافیکی خیابان شهید بهشتی با افتتاح زیرگذر ماهان -آزادی کتاب «ما هم جنگیدیم» در البرز رونمایی شد زیرگذر ماهان- آزادی محصول روحیه جهادی شورا و شهرداری کرج در جهت آبادانی شهری است زمینه همکاری‌های مشترک در سازمان ایمیدرو بررسی شد تداوم وزش باد و گرد و خاک در البرز برگزاری مراسم شب شعر به مناسبت سوم خرداد، در ساوجبلاغ دعوت از رسانه ها برای پوشش اخبار طرح های محرومیت زدایی استان البرز دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۵۱ فقره سرقت در ” نظرآباد” چهاردهمین هفته فیلم و عکس کرج و اولین جشن فیلم کوتاه و عکس البرز به پایان رسید تصادف اتوبوس با ۲۰ خودرو سواری در میدان حصارک کرج برگزاری مراسم حکیم عمر خیام و افتتاح موسسه فرهنگی هنری استاد شهریار آذربایجان دیدار مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای البرز با رییس سازمان مدیریت ‌و برنامه‌ریزی استان

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری کرج، اولین ایستگاه تورهای «پروژه گردی»
15 می 2022 - 11:01
شناسه : 220838
0
تورهای «پروژه گردی» با حضور اصحاب رسانه در سطح مناطق و سازمان‌های شهرداری کرج در اولین ایستگاه خود در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توقف داشت و روند اجرایی سه پروژه «پارک رود»، «پارک محیط‌بان» و «پارک محله‌ای سراج» از سوی خبرنگاران رصد شد.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

تورهای «پروژه گردی» با حضور اصحاب رسانه در سطح مناطق و سازمان‌های شهرداری کرج در اولین ایستگاه خود در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توقف داشت و روند اجرایی سه پروژه «پارک رود»، «پارک محیط‌بان» و «پارک محله‌ای سراج» از سوی خبرنگاران رصد شد.

تورهای «پروژه گردی» ویژه اصحاب رسانه باهدف انعکاس دستاوردهای مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف عمرانی، اجتماعی، فرهنگی و .
.
.
برگزار می‌شود که این هفته سه پروژه از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج مقصد اصحاب رسانه بود.
حمیدرضا محمدعلی پور، معاون فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در اولین پروژه از شنبه‌های پروژه گردی به تشریح جزئیات اجرایی در پروژه «پارکرود» پرداخت و گفت: این پروژه در مناطق آزادشده رودخانه کرج در حال احداث است.
وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته در حاشیه رودخانه کرج ساخت‌وسازهای غیرمجازی صورت گرفته بود که با هماهنگی دستگاه قضا این بناها تخریب و آزادسازی شد.
معاون فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای شهری شهرداری کرج تأکید کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، آزادسازی حدفاصل آبگیر بیلقان تا پل حامی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
محمدعلیپورتوضیح داد: برای اجرای این پروژه، سازمان سیما، منظر مشاوری را برای مطالعه بستر رودخانه جهت جلوگیری از وقوع سیلاب بکار گرفته تا با سازی مناسب از وقوع حوادث طبیعی احتمالی در این مسیر جلوگیری کند.
این مسئول اضافه کرد: در این پروژه قرار است، ۱۰ متر از هر طرف رودخانه ساحل سازی و برای استفاده عموم شهروندان آماده شود.
علی پور با اشاره به اینکه عملیات آزادسازی بستر رودخانه از بهمن سال گذشته آغازشده، افزود: امیدواریم امسال بتوانیم مسیری به طول ۱/۵ کیلومتر از هر طرف رودخانه برای استفاده شهروندان مهیا کنیم.
وی ابراز کرد: ایجاد مسیر پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، محل اسکان، گردشگری، تفریحی، تجاری و.
.
.
در کنار برخی المان‌های با هویت، بخشی از اقدامات شهرداری در این پروژه خواهد بود.
معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اضافه کرد: امیدواریم فاز اول این پروژه (یک کیلومتر) تا پایان تابستان امسال به بهره‌برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه با احتساب طراحی و زیر سازهای صورت گرفته، پارک رود کرج ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، گفت: اعتبار در نظر گرفته برای این پروژه ۷ میلیارد تومان بوده که در صورت نیاز قابل‌افزایش است.
علی پور با تأکید بر اینکه این پروژه در تطابق با محیط‌زیست است، ادامه داد: شهرداری در بستر رودخانه هیچ دخل و تصرفی ندارد و پیاده‌روسازی در این محوطه با استفاده از مصالح طبیعی انجام می‌شود.
به گفته این مسئول فرایند نگهداری از درختان کهن‌سال این محدوده هم با تعیین حریم‌های استاندارد و استفاده از سیستم آبیاری مدرن انجام می‌شود.
وی بابیان اینکه مشابه این پروژه تاکنون اجرایی نشده، افزود: با توجه به طول و مشخصات رودخانه کرج، اجرای چنین پروژه‌ای در کل کشور منحصربه‌فرد است.

کرج صاحب اولین سافاری پارک ایران است
در ادامه این بازدید و در پروژه پارک محیط بان، رئیس اداره فنی و طراحی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اقدامات مطلوب مدیریت شهری کرج در حوزه فضای سبز و محیط‌زیست، گفت: کرج صاحب اولین سافاری پارک ایران است.
حسن روستایی مساحت پارک محیط بان را ۲۴ هکتار ذکر و عنوان کرد: ۱۷ هکتار از این پارک در فاز اول به‌عنوان اولین پارک سافاری کشور آماده بهره‌برداری است.
این مسئول در ادامه بابیان اینکه افزایش تنوع جانوران در پارک محیط بان در سال جاری در دستور کار سازمان قرار گرفته، گفت: حدود ۷ هکتار از این پارک نیز برای اسکان مراجعه‌کنندگان در قالب سوییت‌های ۶۰ و ۷۰ متری در نظر گرفته‌شده است.
رئیس اداره فنی و طراحی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با یادآوری این موضوع که شرایط برای ورود شهروندان و استفاده از فضای پارک محیط بهابرگ فراهم‌شده است، گفت: اما هنوز این پارک شناخته‌شده نیست.
وی اعتبار این پروژه برای سال جاری را حدوداً ۳ میلیارد تومان ذکر و با اشاره به اینکه در صورت نیاز تزریق اعتبار نیز خواهیم داشت، عنوان کرد: پارک محیط بان پتانسیل جذب توریست را دارد بر همین اساس توجه به توسعه خدمات آن در دستور کار است.
روستایی بابیان اینکه کاربری‌های متعددی برای پارک محیط بهابرگ دیده‌شده است، عنوان کرد: امکاناتی همچون قرنطینه حیوانات، سکوهای بازدید، کافه‌رستوران و غیره ازجمله امکانات این پارک خواهد بود.
وی تصریح کرد: پارک محیط بهابرگ دارای ۵ سکوی بازدید از حیوانات، پل معلق و گونه‌های متعددی از حیوانات است؛ همچنین درصدد هستیم حیوانات موجود در پارک چمران را به این پارک منتقل کنیم.
این مسئول با اشاره به اینکه عمده کار پروژه پارک محیط بان در دو سال گذشته انجام‌شده است، تصریح کرد: امکانات رفاهی پروژه هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.
به گفته روستایی ورودی استفاده از پارک محیط بان برای هر نفر مبلغ ۵ هزار تومان است.

رسالت اصلی پارک محیط‌بان درمان حیواناتی است که به دلایل مختلف از طبیعت جداشده‌اند
در ادامه بازدید از پارک محیط‌بان شیردل نوری، مدیر بوستان محیط بان کرج، رسالت اصلی پارک محیط‌بان را درمان حیواناتی اعلام کرد که به دلایل مختلف از طبیعت جداشده‌اند.
وی گفت: در صورت تشخیص محیط‌زیست، حیوانات درمان شده در این مجموعه به خانه اصلی خود بازگردانده می‌شوند.
نوری با تأکید بر اینکه به دنبال انتقال خرس و شیرهای مرکز نگهداری از حیات‌وحش پارک چمران به پارک محیط بان هستیم، گفت: فضای نگهداری خرس و شیر در این مجموعه طراحی و بودجه آن مصوب شده است.
این مسئول تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، قبل از فصل سرما خرس و شیر از پارک چمران به این پارک انتقال داده می‌شوند.
نوری با اشاره به وضعیت نگهداری از حیوانات در پارک محیط‌بان بیان کرد: شهرداری تمام توان خود را برای حفظ و نگهداری با شرایط استاندارد و اصولی این حیوانات به کار گرفته است.
وی بابیان اینکه طی چند سال اخیر نگاه مدیریت شهری به مرکز نگهداری از حیات‌وحش مثبت بوده است، خاطرنشان کرد: بر این اساس شهرداری در ساخت زیستگاه‌ها، تهیه وسیله حمل‌ونقل مناسبت‌ برای بازدید شهروندان از مجموعه پارک محیط‌بان و تهیه امکانات مناسب جانبی همکاری لازم را داشته است.
نوری گفت: با توجه به اینکه اتوبان همت از کنار پارک محیط بان عبور می‌کند این مجموعه یک پتانسیل گردشگری برای کشور محسوب می‌شود.
وی اظهارکرد: گونه‌های لاما و آلپاکا شترهای کمیاب آفریقای جنوبی، کل و بز، قوچ و بز، دو نژاد گوزن قرمز و زرد ایرانی، شترمرغ، گاومیش، پرنده‌های شکاری مانند سار، گپه، عقاب و گراز در این مجموعه نگه‌داری می‌شود.
مدیر بوستان محیط‌بان کرج متذکر شد: علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب با حضور در این مجموعه از محیط این پارک استفاده کنند.

عملیات عمرانی و فضای سبز اولین پارک محله‌ای در منطقه ۲ کرج رو به اتمام است
در ادامه اولین تور «پروژه گردی»، اصحاب رسانه در منطقه دو حضور پیدا کردند تا شاهد روند پیشرفت عملیات عمرانی و فضای سبز در اولین پارک محله‌ای کرج باشند.
رئیس اداره فنی و طراحی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، در خصوص تشریح جزئیات این پروژه گفت: پارک محله‌ای سراج با مساحت دو هزار و ۷۰۰ مترمربع در این منطقه در حال ساخت است که به‌زودی شاهد بهره‌برداری و استفاده شهروندان از این پارک خواهیم بود.
به گفته روستایی هفته آینده، عملیات اجرایی احداث تعداد بیشتری از پارک‌های محله‌ای در مناطق آغاز می‌شود.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.