بانک ایران زمین بانک دیجیتال
سفر بدون تشریفات، پرکار و با برکت رئیس جمهور به البرز
09 آوریل 2022 - 11:14
شناسه : 187721
2
۱۸ فروردین ماه سال ۱۴۰۱مصادف با پنجم ماه مبارک رمضان ، یک روز شیرین و به یادماندنی در تاریخ سرزمین اقوام یعنی البرز سرافراز بود؛ در این روز انجام سفر مبارک ، پرخیر و برکت و بدون تشریفات رئیس جمهور و همراهان خاطره ای از خدمت بی منت در ذهن مردم این دیار برجای گذاشت.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

۱۸ فروردین ماه سال ۱۴۰۱مصادف با پنجم ماه مبارک رمضان ، یک روز شیرین و به یادماندنی در تاریخ سرزمین اقوام یعنی البرز سرافراز بود؛ در این روز انجام سفر مبارک ، پرخیر و برکت و بدون تشریفات رئیس جمهور و همراهان خاطره ای از خدمت بی منت در ذهن مردم این دیار برجای گذاشت.

تصورش سخت بود که در یک روز ماه مبارک رمضان رئیس جمهور و هیات دولت به سفرهای استانی خود در این ماه ادامه دهند؛ آنهم در وضعیتی که این روزها به واسطه بسیاری از مشکلات، مشغله کاری هیات دولت فراوان است؛ اما در این حال ساکنان ایران کوچک یعنی خطه لاله خیز البرز شاهد سفری ساده و بدون تشریفات از سوی رئیس جمهور بودند تا گره از مشکلات مختلف آنان از جمله در زمینه ترافیک دیرینه این استان گشوده شود.
عدم نصب پلاکارد و برگزاری افطاری ساده رئیس جمهور پس از یک روز پرکار و خسته کننده در کنار دانشجویان از نکات مهم و عبرت آموزی بود که برای همگان درس ساده زیستی به نمایش گذاشت ، حرکتی که برخلاف ادوار گذشته حکایت از پایبندی دولت مردمی سیزدهم به شعارساده زیستی مسوولان و پرهیز از هرگونه ریخت و پاش داشت.

طبق برنامه سفر رئیس جمهور از حدود ساعت ۱۴ روز پنجشنبه به استان البرز آغاز شد و قرار بود این سفر ساعت ۲۲ همین روز به پایان برسد، سفری که با قطار شهری و بدون تشریفات، تنها با خوشامد گویی فرزند شهید و استقبال ساده استاندار البرز و نماینده ولی فقیه در استان آغاز شد.
زمان به سرعت طی می شد و برنامه های فشرده یکی پس از دیگری ورق می خورد ، دیدار با خانواده معزز شهدا ، نخبگان ، صاحبنظران ، قشرهای مختلف مردم و دانشگاهیان تا بازدید از برخی پروژه های نیمه کاره عمرانی ماننده خط ۲ قطار شهری کرج که ۱۵ سال از آغاز شروع آن می گذرد اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

تعدادی از معاونان رئیس جمهور، وزرا و معاونان و مدیران کل وزارتخانه ها آیت الله رئیسی را در این سفر همراهی و به نمایندگی از رئیس جمهور به هفت شهرستان تابعه استان سفر کردند، تا ضمن ادای احترام به شهدای والامقام و دیدار با مردم و مسوولان محلی به بررسی نیازها و مشکلات بپردازند.
از حاشیه های این سفر پرکار استقرار میز خدمت و پاسخگوی تمام وزارتخانه ها در استان البرز برای جمع آوری نامه ها ، پاسخگویی به مردم و مشکلات آنان بود که به لحاظ رویکردی، حرکت جدید از دولتمردان به شمار می رفت، به طوریکه در تمام بخش ها مردم تا پایان سفر نامه ها و درخواست های خود را بدون واسطه با بخش های مربوط در میان گذاشتند و کمتر دستگاهی یافت شد که در این سفر ستاد ارتباطات مردمی نداشته باشد.
از سوی دیگر دهها کاربر در سامانه سامد با شماره تلفن خط ۱۱۱ به صورت غیر حضوری پاسخگوی مردم بودند و مردم درخواست ها و مطالبات را با مسوولان در میان گذاشتند.
افتتاح برخی پروژه های تولیدی و عمرانی مانند گلخانه بزرگ نظرآباد و یک کارخانه تولید دارو و واکسن ، آغاز عملیات ساخت حدود ۱۷ هزار و ۱۹۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در مناطق مختلف استان ، بررسی مشکلات صنایع و شرکت های تولیدی ، بررسی وضعیت گردشگری و صنایع دستی ، بررسی طرح های نیمه کاره راه و شهرسازی ، بررسی مشکلات برخی پروژه های بزرگ عمرانی مانند قطار شهری کرج ، بزرگراه شمالی و جنوبی البرز و دهها موضوع دیگر کاری از مواردی بود که با حضور معاونان رئیس جمهور و وزرا انجام شد.
سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به نمایندگی از رئیس جمهور به شهرستان گردشگری طالقان سفر کرد و ضمن ادای احترام به شهدای والامقام این خطه سرسبز به بررسی مشکلات مختلف مردم این دیار پرداخت و موضوع گردشگری طالقان و البرز را به عنوان یک اولویت برای توسعه اقتصادی استان برشمرد که باید در این دولت مورد توجه قرار گیرد.
دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نخستین مسوولی بود که از صبح پنجشنبه به نمایندگی از رئیس جمهور به دیدار با مردم شهرستان فردیس شتافت و ضمن بازدید از صنایع شاخص این شهرستان مانند کارخانه های صنعتی مپنا و انعقاد تفاهم نامه برای ساخت تجهیزات و لوازم پزشکی ، مشکلات تنها بیمارستان دولتی این شهرستان که پس از ۱۱ سال نیمه کاره مانده را مورد واکاوی قرار داد که البته در این زمینه خبرهای خوشی هم به مردم این شهرستان داد.
وزیر بهداشت ،وضعیت آب و سایر نیازهای فردیس را بررسی و مطالبات مردم را به جلسه شورای اداری که با حضور رئیس جمهور برگزار شد ، منعکس کرد.
جوادساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی دیگر نماینده رئیس جمهور بود که به شهرستان ۱۶۰ هزار نفری نظرآباد سفر کرد و ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم این دیار ابتدا گلخانه بزرگ نظرآباد و سپس کارخانه داروسازی و واکسن سازی را افتتاح کرد و به دنبال آن نیازها و درخواست های این منطقه را به فهرست مطالبات استان البرز پیوست کرد.
علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیگر نماینده رئیس جمهور بود که به شهرستان ۲۵۰ هزار نفری ساوجبلاغ سفر کرد؛ دیدار با مردم و مسوولان و بازدید از طرح های مختلف عمرانی و زیست محیطی محور کاری این مسوول همراه رئیس جمهور بود.

بررسی مشکلات صنایع و نیازهای زیست محیطی ساوجبلاغ و البرز از نکات کلیدی برنامه این نماینده رئیس جمهور بود و در این سفر در کنار اهمیت توسعه تولید و دانش بنیان به موضوع حفاظت از آب و خاک ، گریزی زد و اعلام داشت که دیگر هیچ کلنگی بدون توجه به محیط زیست در کشور به زمین نخواهد خورد.
وزیر کشور نماینده دیگر رئیس جمهور به مناطق مختلف شهرستان کرج رفت و از روستای گردشگری کندر در جاده کرج – چالوس تا پروژه بزرگراه شمالی کرج را بازدید و به بررسی مشکلات مردم پرداخت.
احمد وحیدی در این سفر مشکلات خط ۲ قطار شهری کرج ، برخی پروژه های عمرانی و زیر ساختی را مورد بررسی قرار داد ضمن آنکه همچون دیگر نمایندگان رئیس جمهور دیدار با خانواده های معظم شهدا را نیز در اولویت کاری قرار داد.
رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی دیگر همراه رئیس جمهور در این سفر ضمن کلنگ زنی ساخت پنج هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شهرماهدشت کرج پای گلایه های ساکنان مسکن مهر این شهر نشست که از کمبود آب ، فضای آموزشی ، امکانات رفاهی و بهداشتی درمانی گلایه داشتند و به آنان قول داد تا این مشکلات را در اسرع وقت بررسی و به سرانجام برساند.
وی همچنین به شهرجدید هشتگرد استان البرز رفت و ضمن بررسی کاستی های مسکن مهر این شهر در زمینه کمبود زیر ساخت ها ، بیمارستان ، مراکز رفاهی و خدماتی به دستگاه های متولی دستور داد تا اقدام لازم صورت بگیرد.
سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت ، معدن و تجارت دیگر نماینده رئیس جمهور بود که راهی دیار شهید پرور اشتهارد شد و ضمن بررسی نیازهای مردمی به بزرگترین شهرک صنعتی کشور با بیش از۲ هزار واحد تولیدی رفت تا در سال تولید ، دانش بنیان و کارآفرین گره های ناگشوده بخش صنعت را بررسی کند و برای گشایش در آنها راهکار ارائه دهد.

برخورداری خانواده چهارقلوهای البرز از زمین برای ساخت خانه
انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دیگر نماینده رئیس جمهور بود که به کرج و شهرستان چهارباغ استان البرز سفر کرد.
وی در این سفر ضمن بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان بانوان ، آسیب های اجتماعی خانواده ها و زنان از تخصص اعتبار ۷۴ میلیارد تومانی برای کمک به امور بانوان این استان خبر داد.
معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به تولد چهارقلوهای البرز در دومین روز سال ۱۴۰۱ گفت : دولت برای خانواده این نوزادان یک قطعه زمین مسکونی اختصاص داده است.

آیت الله رئیسی پس از ادای احترام به شهدای والامقام استان البرز و دیدار با خانواده های معظم شهدا در جمع خانواده های معظم شهدا ، نخبگان ، صاحبنظران و محققان استان البرز حضور یافت و پای سخنان آنان نشست .
مادر شهید کمالی دهقان در حالی که روی ویلچری نشسته بود به نمایندگی از خانواده های معظم شهدا دراین دیدار گفت: البرز چهار زندان دارد خانواده ها می آیند و مشکل ساز شده که اگر جابجایی این زندان ها صورت بگیرد تاثیرات مثبتی برای استان خواهد داشت.
شهبازی یک محقق محیط زیست نیز طی سخنانی بیان داشت: استان البرز دارای مراکز تحقیقاتی متعددی بوده و با این ظرفیت علمی قطب علم و فناوری شناخته شده است.
وی ادامه داد: داشتن ظرفیت تولید واکسن دام و طیور به دلیل وجود موسسه سرم سازی رازی از جمله ظرفیت های قابل توجه است؛ ایجاد ارتباط مناسب بین مراکز دانش بنیان و تحقیقاتی البرز می تواند پیشرانی در کشور را در حوزه علم به وجود آورد.
علی فلاحت کار محقق و معلم آموزش و پرورش نیز گفت: بازگشایی مدارس پیوست اجتماعی می خواهد، الگوی مشخصی برای پسا کرونا نبود که باید این موضوع به جد دنبال شود؛ نباید عصبانیت معلم را به معیشت او گره زد چراکه عزت او خدشه دار می شود.

وی ادامه داد: چگونه عزت معلم نابود شود و ازاو دانش آموز عزتمند بخواهیم و امروز با توجه به تاکید رهبرمعظم انقلاب باید به بحث آموزش و پرورش توجه جدی داشت.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان البرز نیز در این دیدار گفت: در طول ۲۰۰ روز گذشته شاهد گشایش های قابل تاملی در اداره کشور بوده ایم.
به اعتقاد ما این تحولات از سر خوش شانسی نیست و دلیل آن کاملا مشخص است.
بوسیدن دست ولی خدا به جای کدخدا برکت می آورد.
اما متاسفانه در طول سال های گذشته مسائلی همچون کرسنت، ارز ۴۲۰۰ تومانی، نحوه اجرایی شدن قانون گران شدن بنزین در آبان ۹۸، خصوصی سازی‌های غلط که از جمله نتایج حکمرانی نو ایده آل در اداره کشور است، سبب از بین رفتن اعتماد عمومی شده است.
محمد رضا فلاحی افزود: ما این دولت را دولت بازگشت اعتماد عمومی ملت می دانیم.
امیدواریم این دولت وعده های سالم و بازگشت به حکومتداری را نشان دهد و توان و اراده مبارزه با فساد در همه سطوح مدیریتی اش قابل رصد باشد تا نقطه عطفی در حکمرانی انقلاب و رسیدن به دولت اسلامی باشد.
در این نشست صمیمی رئیس جمهور موضوعات مطرح شده حضار را نیز مورد بررسی قرار داد.

چکیده ای از اظهارات رئیس جمهور در استان البرز
رئیس جمهور در جمع استاد و دانشجویان دانشگاه خوارزمی نیز با اشاره اقدامات صورت گرفته در بحث اصلاح ساختار اقتصادی کشور گفت: ۲ میلیون مودی مالیاتی جدید طی ۶ ماه گذشته در کشور شناسایی شده اند.
آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» افزود: اگر ۶ تا هفت میلیون مودی مالیاتی در کشور داریم فقط ۲ میلیون مودی مالیاتی در ۶ ماه اخیر شناسایی شده است که نشانه همان اصلاح ساختارها است.
وی اظهار داشت: این دریافتی مالیاتی از کارمند و کارگر نیست بلکه بخش زیادی از آن از افرادی گرفته شد که مالیات نمی دادند و حق مردم را می خوردند.
وی تاکید کرد که بسیاری از ساختارها همچون نظام بانکی و مالیاتی در حال تغییر است.
رئیس جمهور درنشست شورای اداری البرز نیز با اشاره به اهمیت سلامت نظام اداری کشور گفت: مدیران دولت سیزدهم باید به تمام روابط ناسالم حساس و هوشیار باشند.
آیت الله رئیسی در دیدار با نخبگان ، علما، خانواده معظم شهدا و مردم با بیان اینکه گفتمان دولت تحول وضع موجود برای رسیدن به وضع مطلوب است گفت: نظام اداری امروز در کشور یک نظام کارآمد و گره گشا است.
رئیس جمهور افزود: دولت برای دستیابی به وضع مطلوب در جامعه و تحقق گفتمان تحولگرا با استناد به بیانیه گام دوم پیش خواهد رفت.

وی با تاکید بر اصل شعار " ما می توانیم" برای رسیدن به وضع مطلوب در جامعه اظهار داشت: نخبگان و فرهیختگان جامعه نقش مهمی دارند و وجودشان ، بیانشان و تاثیرگذاری سخنشان در اجتماعات موثر است چرا که نگاه مردم امروز به نمایندگان و مسوولان و فرهیختگان و نامداران است که چگونه آن ها سلوک می کنند و رفتارشان در مردم بسیار تاثیرگذار است؛ چه مسوولان و چه آنان که در اجتماع به عنوان چهره شاخص مطرح هستند و تاثیر بسزایی در جامعه سازی قرآنی دارند.

افطاری ساده رئیس جمهور با دانشجویان
اما در حرکتی ارزشی رئیس جمهور شامگاه پنجشنبه در فضایی ساده و صمیمی در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه خوارزمی واقع در حصارک کرج افطار کرد.
آیت الله رئیسی در این جمع صمیمی نیز پای سخنان دانشجویان نشست که از جلوه های زیبای این سفر پرکار بود.
همچنین رئیس جمهور با حضور در نشست شورای اداری استان البرز به بیان نیازها و مشکلات استان و اقدامات دولت برای گره گشایی از مشکلات این استان پرداخت.
آیت الله رئیسی در پایان این سفر در نشست خبری نیز به سووالات خبرنگاران پاسخ داد.

تصویب اجرای ۱۷۲ طرح عمرانی رهاورد سفر پربرکت رئیس جمهور برای البرز
از سوی دیگر معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد: ۱۷۲ طرح عمرانی و فرهنگی در بخش های مختلف ویژه سفر رئیس جمهور و هیات دولت در استان البرز اجرا می شود.
سید صولت مرتضوی در نشست شورای اداری استان البرز گفت: پس از چندین هزار نفر ساعت کار کارشناسی ماحصل آن برای اجرای ۱۷۲ طرح عمرانی در البرز به توافق رسیدیم.
معاون رئیس جمهور افزود: علاوه بر طرح های عمرانی، برای طرح های اقتصادی البرز مبلغ ۲۳ هزار ۲۰۹ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری از منابع داخلی بانک ها برای توسعه اقتصادی استان البرز پیش بینی شده است ضمن آنکه تسهیلات ازدواج و مسکن یارانه دار در این استان خواهیم داشت.
مرتضوی تصریح کرد : یک هزارو ۸۹۸ میلیارد تومان تسهیلات برای ازدواج جوانان البرز در سال جاری پیش بینی شده که امیدواریم با تلاش بانک های عامل در اسرع وقت محقق شود.
وی خاطرنشان کرد: عمده دستگاه هایی که توافقات با آنها انجام شده نیاز ها و مزیت های استان را در دستور کار قرار داریم ؛ یکی از مهمترین آنها توسعه فضاهای آموزشی است که یک هزارو ۷۱ میلیارد تومان طی سه سال برای این فضاها دیده شده است که مدارس کپری و کانکسی جمع آوری شود.

معاون رئیس جمهور افزود: همچنین در بخش توسعه تخت های بیمارستانی البرز اعتبار پیش بینی شده ضمن آنکه در حوزه راه های استان بیشترین اعتبارات تدارک دیده ایم ، سایر حوزه ها، مانند وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، علوم، تحقیقات وفناوری ،‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهرداری ها،‌ میراث فرهنگی ، گردشگری ،‌ وزارت نفت،‌ وزارت نیرو،‌ محیط زیست ورزش و جوانان بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، بنیاد حفظ آثار، جمعیت هلال احمر، بنیاد شهید، دستگاه قضایی نیز در البرز اعتبار پیش بینی کرده اند.
وی تاکید کرد: با تمام توان و حسب دستور رئیس جمهور پیگیر مصوبات هستیم و از مسوولان می خواهیم اجرای مصوبات را در دستور کار قرار دهند تا غبار محرومیت البرز برطرف شود.
به گزارش ایرنا از نکات قابل توجه این سفر این بود که قرار بود این سفر از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه شروع شود و در ساعت ۲۲ به پایان برسد که به دلیل تراکم دیدارها پایان کاری ساعت این سفر بیش از ۲ ساعت افزایش یافت.
رئیس جمهور در قالب نوزدهمین سفر استانی هیات دولت و در سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" به منظور بررسی اولویت‌های توسعه بخشی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات مردم روز پنجشنبه ۱۸ فروردین ماه میهمان مردم استان البرز بود.
آیت الله رئیسی پس از انجام سفر به استان البرز ساعت حدود ۲۴ شب گذشته کرج را به مقصد تهران ترک کرد.
رئیس جمهور پیش از این به ۱۸ استان شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان، مازندران و مشهد سفر کرده بود.
منبع ایرنا

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.