تیتر مهمترین اخبار

ایجاد قرارگاه اشتغال ظرفیتی غنی برای رفع معضل بیکاری و توسعه اشتغال استان است بیمه اجتماعی در کنار اشتغال می تواند معضلات اجتماعی را در آینده کاهش دهد فرهنگ منابع طبیعی به فرهنگ عمومی تبدیل می شود تلاش و هم افزایی شهرداری و شورای اسلامی شهر برای آبادانی چهارباغ اعتراف متهمان به ۴۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو دیدار خانواده شهدا انگیزه مضاعف مسئولان برای خدمتگزاری است جلسه وصول مطالبات شرکت شهرکهای صنعتی البرز برگزار شد غرق شدگی جوان ۲۵ ساله در استخر باغ امور تربیتی مدارس البرز نیاز به غباروبی دارد خطوط مشترکان مرکز مخابرات شهرستان طالقان دچار اختلال می شود خدمت رسانی به زائرین کربلا افتخار بزرگی است ساماندهی ویترین های شهر کرج در دستور کار قرار گرفت محکومیت یک واحد تولید کننده هود و اجاق گاز غیر استاندارد در البرز همکاری های منطقه ویژه اقتصادی پیام و پارک علم و فناوری البرز توسعه می یابد شهروندان در مراجعه به بهشت سکینه(س) رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
سیاستگذاران فرهنگی شهر بسترساز ارتقا سطح سرانه مطالعه شود
27 نوامبر 2021 - 9:08
شناسه : 60340
3
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه زیبنده نیست شهری با چنین هویت و اصالتی که همواره در حوزه های فرهنگی جایگاه بالایی داشته در زمینه مطالعه ضعیف باشد؛ به ویژه اینکه با روند مهاجرت ها به کرج این موضوع اهمیت دو چندان پیدا خواهد کرد و لذا از سیاستگذاران فرهنگی، برنامه ریزان و رسانه ها می خواهیم تا زمینه ترغیب و تشویق جامعه را برای گسترش فرهنگ مطالعه فراهم نمایند.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه زیبنده نیست شهری با چنین هویت و اصالتی که همواره در حوزه های فرهنگی جایگاه بالایی داشته در زمینه مطالعه ضعیف باشد؛ به ویژه اینکه با روند مهاجرت ها به کرج این موضوع اهمیت دو چندان پیدا خواهد کرد و لذا از سیاستگذاران فرهنگی، برنامه ریزان و رسانه ها می خواهیم تا زمینه ترغیب و تشویق جامعه را برای گسترش فرهنگ مطالعه فراهم نمایند.

غفور قاسم پور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرج ضمن تبریک هفته بسیج و روز بسیج مستضعفان، کسب عنوان برتر انجمن کتابخانه های شهرستان کرج در کشور را ماحصل تلاش دسته جمعی مدیران فرهنگی کلانشهر کرج دانست و اظهار داشت: با حمایت و پشتیبانی اعضا و نگاه مدیران فرهنگی شهر حایز این جایگاه در سطح کشور شده ایم که جای قدردانی دارد.
او از اهمیت و توجه مدیران فرهنگی به مقوله کتابخوانی نیز تشکر کرد.

با اتمام واکسیناسیون عمومی درب های کتابخانه ها دوباره گشوده می شود
قاسم پور در ادامه گفت: وضعیت کرونا در کرج روند کاهشی را طی می کند و در شرایط زرد قرار داریم البته همین روند هم رو به کاهش است و با تلاش های دولت در امر واکسیناسیون عمومی توفیقات خوبی در مهار بیماری داشته ایم.
وی با اولویت خواندن سلامت و جان مردم بیان کرد: در استان البرز و شهرستان کرج نیز هماننددوران دفاع مقدس همگی بسیج عمومی برای سدشکنی بیماری کرونا بودند، شهرداران، سپاه، بسیجیان، گروه های جهادی، آموزش و پرورش همگی برای مهار بیماری در میدان حضور داشته اند.
اکنون واکسیناسیون جامعه هدف نیز در حال تکمیل است و تا پایان ماه به اتمام خواهد رسید و امیدواریم با برداشتن محدودیت ها بخش های اقتصادی و فرهنگی که آسیب دیده اند دوباره احیا شوند و مدارس و کتابخانه ها نیز به روال عادی برگردند.

سطح مطالعه شاخصه جوامع توسعه یافته است
فرماندار کرج در ادامه با بیان اینکه یکی از مولفه های توسعه در جوامع پیشرفته سرانه مطالعه است، گفت: در اسلام نیز به کتاب، ویژه ارج نهاده شده است و ضرورت دارد در عصر فعلی با بهره مندی ازتعالیم دینی و اخلاقی در مسیر آگاهی با اهتمام و عزم راسخ گام برداریم چراکه توجه به نقش این مهم در غنای فعالیتهای سیاسی و اجتماعی ما نیز متبلور خواهد بود.
وی با اشاره به وضعیت سرانه مطالعه در شهرستان کرج تصریح کرد: سرانه مطالعه پایین است و زیبنده نیست شهری با چنین هویت و اصالتی که همواره در حوزه های فرهنگی جایگاه بالایی داشته در این بخش ضعیف باشد.
به ویژه اینکه با روند مهاجرت ها به کرج این موضوع اهمیت دو چندان پیدا خواهد کرد.

بسیج عمومی برای ارتقا سطح مطالعه در کلانشهر کرج
فرماندار کرج گفت:سرانه پایین مطالعه یک دغدغه است و برنامه ریزان فرهنگی،سیاستگذاران فرهنگی، سازمان های فرهنگی، اصحاب رسانه برای افزایش سرانه کتابخوانی،در اختیار قرار دادن اماکن فرهنگی شهر و ترویج آن همکاری نمایند.
معاون استاندار همچنین در خصوص تحقق سهم نیم درصد شهرداری ها نیز گفت: اذعان داریم که شهرداری ها اکنون با چالش های مالی مواجه هستند و این امر کدهای درآمدی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، با توجه به اینکه درآمد شهرداری ها نیز ناپایدار است نمیتوان انتظار بیشتری داشت اما باید تلاش کرد در حوزه فرهنگی اقدامات موثری صورت بگیرد.
فرماندار کرج همچنین خواستار حمایت از ناشران و نویسندگان بعنوان تولیدکنندگان اصلی حوزه فرهنگی شد و افزود: اگر انتظار داریم همه کتابخوان شوند باید نقش ناشران و نویسندگان را نیز در تحقق این امر پر رنگ تر ببینیم.
وی افزود:باید با تفکربسیجی و روحیه جهادی کارها را دنبال کنید.

کسب عنوان برتر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرج در کشور
ذکریا پور رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرج نیز دربخشی از این جلسه نیز خاطرنشان کرد: انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرج در کشور برتر شناخته شد.
هفته کتاب و کتابخوانی نیز اولین بخش ناشنوایان کتابخانه علامه حلی کرج آغاز بکار کرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به برنامه های فرهنگی در هفته کتابخوانی افزود: بیش از ۱۲ هزار نفر درمسابقات ۴ گزینه ای شرکت کردند و هزار و ۲۰۰ عنوان نقاشی کودک و نوجوان نیز جمع آوری شد.
رییس امور کتابخانه های شهرستان کرج بیان کرد: در تلاش هستیم اولین بخش کتابخانه کودک و نوجوان در شهرستان کرج را نیز افتتاح نماییم.

پروژه باغ کتاب کرج طرح بزرگ فرهنگی شهر برای ترویج کتابخوانی
کاظمینی معاون سازمان فرهنگی شهرداری کرج نیز در این جلسه گفت: شهرداری کرج از سال ۹۷ حدود یک میلیارد تومان از سهم خود را در نیم درصد قانون شهرداری ها به کتابخانه ها ایفا نموده است.
معاون سازمان فرهنگی شهرداری کرج افزود:پروژه باغ کتاب کرج نیز از جمله طرح های بزرگ فرهنگی است که با مشارکت نهادکتابخانه های عمومی در دستور کار قرار دارد و با اعتبار ۵۴ میلیاردتومان درشورای اسلامی شهر بعنوان مصوبه در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: شهرداری کرج ۴ کتابخانه فعال با بیش از ۴۰ هزار نسخه کتاب در سطح شهر دارد.

کاظمینی بیان کرد: ۱۰ قراٸت خانه نیز در سطح شهر ایجاد شده و رو به اتمام و تجهیز است.
علاوه بر این پر هفته کتابخوانی کاروان سیار کتاب نیز رونمایی شد، طرح کتاب در پارک ها نیز جمله برنامه های اجرایی در هفته کتاب وکتابخوانی شهر کرج بوده است.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.