تیتر مهمترین اخبار

دومین جلسه کارگروه ستاد توسعه کشت گلخانه ای شهرستان طالقان جلسه ستاد بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در فرمانداری طالقان بافت های فرسوده بدون بسته های تشویقی و مشارکت مردم رخت «نوسازی» به تن نمی کنند عزم شورای ششم کرج احداث پارک های موضوعی در مناطق کم برخوردار است شهرداری بر بازگرداندن هویت باغشهری به کرج تمرکز کرده است فصل جدیدی از تعاملات مدیریت شهری کرج و پلیس راهور رقم خورده است تشکیل «شورای حل اختلاف ویژه امور مدیریت شهری»، چهار روز پس از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه ضرورت ارتقاء وضعیت خدمات رسانی به بیماران خاص مشاوره و آموزش برای زندانیان، معتادان بهبود یافته و خانواده های در معرض آسیب ضرورت دارد نگاه دولت سیزدهم به ارتقا سرانه های بهداشتی و درمانی البرز معطوف شده است جابجایی ۴۰ رکورد ملی و باشگاهی توسط دختران دو و میدانی شهرداری کرج لایحه حمایت از شرکت های دانش بنیان را به شورای شهر ارسال نماید کسب دو مدال نقره توسط ورزشکاران ناشنوای البرزی در المپیک برزیل سخنگوی شورای شهر کرج به شهرداری برای پیشگیری از حوادث ساختمانی هشدار داد پایان جام پرش کرج

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
لازمه مهار تورم انضباط مالی در تدوین بودجه است
09 دسامبر 2021 - 8:37
شناسه : 71990
3
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: انضباط مالی در بودجه لازمه کنترل ارزش ریال و تورم است، بیشتر بودجه کشور صرف حقوق کارکنان دولت می‌شود! دو سوم بودجه کشور در لایحه بودجه مطرح نمی‌شود.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: انضباط مالی در بودجه لازمه کنترل ارزش ریال و تورم است، بیشتر بودجه کشور صرف حقوق کارکنان دولت می‌شود! دو سوم بودجه کشور در لایحه بودجه مطرح نمی‌شود.
مجلس برای اصلاح ساختار اقدام کرده است اما باید در بودجه ۱۴۰۱ به صورت جدی تری لحاظ شود.

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی در نشست با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی یک روزه به وجود نیامده است که یک روزه برطرف شود، گفت: زمانی که بودجه با ۳۲۰ هزار میلیارد کسری ایجاد شود یعنی معیشت مردم دچار چالش خواهد شد‌.
عباسی تصریح کرد: انضباط مالی در بودجه لازمه کنترل ارزش ریال و تورم است، بیشتر بودجه کشور صرف حقوق کارکنان دولت می‌شود! دو سوم بودجه کشور در بودجه مطرح نمی‌شود.
مجلس برای اصلاح ساختار اقدام کرده است اما باید در بودجه ۱۴۰۱ به صورت جدی تری لحاظ شود.
نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به طرح های موفق مجلس در راستای بهبود فضای اقتصادی، تصریح کرد: جلوگیری از خام فروشی، تسهیل صدور مجوز کسب و کار، اصلاح بودجه، حمایت از واحد‌های تولیدی نوپا از جمله این موارد هستند.
عباسی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات نباید متکی به واردات باشیم، ادامه داد: برای مثال در حوزه مقابله با کرونا در تولید ماسک، کیت تشخیص کرونا و واکسن خوب عمل کردیم.
وی افزود: البته در تولید واکسن کرونا تعلل کردیم چرا که عده ای نفع خود را در واردات می‌دیدند و عده دیگر تولید واکسن را به «FATF» و امثال آن گره زده بودند، در این میان با اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومان از موسسه رازی حمایت شد تا تولید واکسن داشته باشد اما این مشکلات سر راهش قرار می‌گیرد و واکسن با یک سال تاخیر هفته گذشته بهره برداری شد.
نماینده مجلس تصریح کرد: در عرصه آب یک سوم بارندگی دنیا را داریم فلذا کشور خشکی محسوب می‌شویم.
اما دلیل نمی‌شود از بخش های کشاورزی و منابع طبیعی غافل شویم.
عباسی با اشاره به وجود دو سد در البرز سهم حق آبه البرز را ۱۱۰ میلیون متر مکعب برشمرد و ادامه داد: نیمی از این حق آبه اخیرا طی رایزنی هایی اضافه شد که در این میان نیازمند ارتقا زیرساخت‌هایی همچون احداث تصفیه خانه‌ها هستیم.
وی با بیان اینکه محرومیت پنهان در تمام عرصه‌های البرز وجود دارد، اضافه کرد: برای مثال در حوزه آموزشی سرانه فضای آموزشی آخرین استان کشور است، در برخی مناطق فضای سرانه آموزشی به نیم مترمربع نیز می‌رسد، از این رو نیازمند ارتقاء سرانه های مختلف هستیم که از جمله درخواست‌های است که در سفر ریاست جمهوری به استان مدنظر قرار خواهد گرفت.
عباسی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی و سرانه پایین درمانی در البرز، افزود: مجاور تهران قرار گرفتیم اما سرانه درمانی پس از سیستان و بلوچستان آخرین استان کشور هستیم،در واقع مشکل این است که کار اصلی در طول سال‌های گذشته رها شد، نمایندگان بجای اینکه مشکلات مردم البرز را پیگیری کنند در صدد رفع نیاز اندک هواداران خود بودند.
عباسی با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی در راستای ارتقای سرانه درمانی به چرخه درمان بازگشت، ادامه داد: در کمالشهر بیمارستانی داریم که پس از ۶ سال هنوز ۱۰ درصد هم پیشرفت نداشته است، از این قبیل پروژه ها در فردیس وجود دارد که پس از ۱۰ هر روز شاهد تغییر تاریخ موعد بهره برداری هستیم.
وی با اشاره به اینکه کمبود سرانه‌ها در البرز وجود دارد، اضافه کرد: سالیانه حدود ۱۰۰ هزار مهاجر به البرز داریم که در طول چهار سال جمعیتی معادل یک استان به البرز مهاجرت می کند در حالی که با کمبود سرانه‌ها مواجه هستیم.
وی در بخش دیگری در خصوص بیماری‌های نادر، گفت: بودجه ای برای این بیماران قرار گرفته است که جای بیماران پروانه‌ای در این میان خالی بود، طی ۶ ماه گذشته اقداماتی صورت گرفته است که در بودجه سال بعد این بیماران نیز جز موارد خاص و نادر قرار بگیرد.
تعامل صورت گرفت در سال جاری نیز دولت وارد کار شود و به این خانواده‌ها کمک کند.
عباسی در ادامه با اشاره به حواشی استان البرز و مدیریت شهری، تصریح کرد: وظیفه ما نیست که به امور مدیریت شهری دخالت داشته باشیم و نظارت کنیم اما تعاملات در راستای رفع مشکلات مردم حتما انجام خواهد شد.
عباسی در خصوص بازگشت برخی از اعضای شورای شهر به صحن با حکم دیوان عالی کشور، گفت: اگر مسئله ای از قبیل خرید و فروش رای مطرح شد تنها با اسناد و مدارک موجود ورود کردیم و در قالب هیات نظارت در رد یا تایید انتخابات اقدام کردیم، اما دیوان از ما مدرک یا توضیح در خصوص چنین مواردی نخواسته است، در این خصوص طرحی در مجلس در دست بررسی و تصویب است تا پاسخ به اعتراضات کاندیدا در مدت زمان دو هفته ای توسط دیوان داده شود.
به نظر می‌رسد در این قسمت بی‌دقتی صورت گرفته است.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری با اشاره به افزایش حقوق ‌ها، اظهار کرد: در چنین شرایطی بلافاصله با تورم مواجه می‌شویم، زمانی که کسری بودجه و افزایش نقدینگی در کشور باشد با تورم مواجه می شویم.
یکی از مواردی که طی دو ماه گذشته مورد تاکید دولت قرار گرفته عدم استقراض از بانک مرکزی است.
عباسی در ادامه اضافه کرد: وظیفه نماینده قانونگذاری و پس از آن نظارت است، مراجعات بسیار زیادی در شهرهای اقماری داریم که مطالبات حوزه مدیریت شهری و شوراها است.
وی اظهار کرد: از ۲۰۰ تن مرغ روزانه ۲۰ تن تولید استان بود، طی رایزنی‌های صورت گرفته ۱۰۰ تن افزایش سهم داشتیم.
عباسی در بخش دیگری در خصوص انتقال اب سد طالقان از تونل، ادامه داد: با نمایندگان استان، استاندار و نماینده ولی فقیه نامه ای به وزارت نیرو ارسال کردیم که انتقال آب از این تونل متوقف شود، در این راستا رایزنی های با محیط زیست نیز صورت گرفت.
عباسی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد نیاز آبی مردم البرز از طریق چاه های جذبی است، گفت: در حال حاضر نیروگاه منتظر قایم آب ۱۰ چاه را می‌گیرد چرا نباید سیستم را عوض کند؟ چرا نباید از بازچرخانی آب استفاده شود؟ اگر نمایندگان گذشته کار انجام می‌دادند این اوضاع امروز استان نبود که در تمامی حوزه ها با ضعف و کمبود مواجه باشیم.
منبع فارس

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.