تیتر مهمترین اخبار

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
مسئول جدید سازمان بسیج هنرمندان البرز معرفی شد
03 آگوست 2022 - 15:21
شناسه : 296466
0
طی حکمی از سوی سردار حیدرنیا فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، ابراهیم نوروزی فر به عنوان مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان البرز معرفی شد و سکان این سازمان را در دست گرفت.
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

طی حکمی از سوی سردار حیدرنیا فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، ابراهیم نوروزی فر به عنوان مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان البرز معرفی شد و سکان این سازمان را در دست گرفت.

آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان البرز امروز با حضور معاون هماهنگ کننده و معاون فرهنگی سپاه البرز، مدیرعامل شبکه جوانان انقلاب اسلامی، مسئولین استانی، هنرمندان و اصحاب رسانه در سالن سیروس صابر واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد.
سرهنگ سعید صادقی، معاون فرهنگی و دبیر قرارگاه جنگ نرم در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در این مراسم ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، یاد و خاطره شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم و سلامت به خصوص شهید عباس آسمیه مدافع حرم البرزی که پیکر مطهرش به تازگی شناسایی شده را گرامی داشت.
وی با اشاره به وجود بیش از ۲۰ قشر تخصصی بسیج در البرز و فعالیت هنرمندان شاخص در این استان و ظرفیت های بسیار خوب این افراد بیان کرد: موضوع هنرمندان برای سپاه و بسیج ارزشمند بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا با تعامل و همفکری با آن ها می توانیم شاهد برداشته شدن گام های مهم و انجام فعالیت های ارزشمند در عرصه هنر باشیم.
معاون فرهنگی سپاه استان البرز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «ابزارهای هنری بی شک، رساترین، بلیغ ترین و کاری ترین ابزار ابلاغ و تبلیغ پیام است.
» ادامه داد: بسیجیان و هنرمندان ارزشمندی عضو سازمان بسیج هنرمندان هستند که با تعاملاتی که با انجمن های تخصصی بسیج صورت می گیرد، می توانیم گامی در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برداریم.
در ادامه این مراسم سید جواد عرب مداح اهل بیت (ع) با نوای گرم خویش زینت بخش این محفل شد؛ پس از مداحی، پرچم سیاه و مطهر گنبد و بارگاه امام حسین (ع) نیز مهمان این برنامه شد و فضای این مراسم را نورانی کرد و با پاشیدن گلاب بر روی آن توسط خادمان، فضا از عطر معنوی حرم آکنده و دل های مشتاق کربلا بی تاب تر از همیشه شدند.
در ادامه سرهنگ احسان خورشیدی، معاون هماهنگ کننده سپاه البرز، ضمن اشاره به سخنی از شهید آوینی گفت: جایگاه هنر و به قولی هنر متعهد والاست و امکان ندارد هنری در خدمت شخص یا جبهه‌ای خاص باشد و موفق شود.
خورشیدی بیان کرد: هنرمند متعهد، حریت دارد و در خدمت فرد نخواهد بود.
اگر این باور اتفاق بیفتد واژه‌ها تغییر پیدا می‌کنند.
عظمت، زیبایی و شکوه زمانی است که رزمنده ای به آب می‌رسد اما به یاد هم‌رزمان شهیدش آب را نمی‌نوشد و هیچ منتی بر دیگران ندارد؛ این شکوه در همایش پیاده روی اربعین نیز مشهود است و آن‌هایی که مهمان نوازی می‌کنند حتی سرشان را بالا نمی‌گیرند که کسی از آنها تشکر کند.
وی اظهار کرد: برای رسیدن به تمدن اسلامی نیاز به قدرت سازی، گفتمان سازی و جریان سازی داریم که هنرمندان از این توانمندی برخوردار هستند و می‌توانند تصویرسازی کنند و هنر را از مهجوریت نجات دهند.
امروز عده‌ای در جایگاه هنرمند و به عنوان سلبریتی‌های جامعه برخی اتفاقات را محکوم می‌کنند که این موضوع بسیار خطرناک است، این یعنی خانه هنرمندان خواب است که اگر نباشد این افراد اجازه چنین ادعاهایی را ندارند.
خورشیدی با اشاره به بیان امام راحل که فرمودند: «شهادت هنر مردان خداست» خاطرنشان کرد: کسانی که برای دفاع از حق تلاش می‌کنند، هر گام آنها می‌تواند در این دفاع مؤثر باشد.
امید است خداوند توفیق حرکت در این مسیر را به ما بدهد تا هنر را از حالت ابزاری در بیاوریم و از آن در راستای اقدامات جریان ساز به عنوان قدرت استفاده کنیم.
تلاش کنید خط شکن باشید اما هنر شما وفاق اجتماعی را بر هم نزندسعید جابری انصاری، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در این مراسم به دلیل عدم حضور پیامی صادر نمود که توسط سید کاظم بهبهانی مشاور خود قرائت شد.

متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
شک نباید کرد که انقلاب به هنر نیازمند است و هنر انقلاب از آنجا که باید حامل مفاهیمی نو و قهراً نا آشنا باشد و از آنجا که باید با همه معارضه ها وخصومت هایی که هیچ انقلابی از آن مصون نیست، درگیر شود و از آنجا که باید معارف نوین را در ذهن ها راسخ و ماندگار سازد، ناگزیر باید هنری ممتاز و فاخر و پیشرو باشد.
ابزارهای هنری بی شک، رساترین، بلیغ ترین و کاری ترین ابزار ابلاغ و تبلیغ پیام است.
" مقام معظم رهبری"ضمن گرامیداشت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان، انتصاب بجا و شایسته جناب آقای نوروزی فر رئیس محترم سازمان بسیج هنرمندان را فرصتی خطیر برای ترویج فرهنگ ناب و اصیل اسلامی می دانیم.
بی گمان هر تمدنی و هر فرهنگی تا در قالب هنر ریخته نشود شانس ماندن ندارد.
حقیقتاً با توجه به جذابیت‌های قالبی و شکلی و ظرافت‌های هنری در ارائه و انتقال مفاهیم و پیام‌ها نسل جوان با آثار هنری ارتباط بیشتری گرفته و انتقال پیام و مفاهیم با درصد بسیار بالایی به مخاطبان امر صورت می‌گیرد.
می‌توان در قالب فیلم کوتاه، نمایش، یک فریم عکس، یک قطعه موسیقی، یک رباعی و غزل و یک تابلوی نقاشی، یک جمله خطاطی شده و یک داستان کوتاه دنیایی از مفاهیم را به مخاطب بر اساس نگاه و برداشت شخصی‌اش منتقل کرد که این امر صرفاً در قالب یک اثر هنری ممکن است و یقیناً از ابزاری همچون هنر می‌توان در زمینه انتقال مفاهیم و ارزش‌های انقلاب اسلامی و بسیج بهره جست.

یکی از جلوه‌های بسیج فعالیت‌های هنری است که این فعالیت‌ها در بستر بسیج هنرمندان جریان می‌گیرند.
در این بین باید ضمن تولید محتوای فاخر فرهنگی آثار تولیدی را در فضای مجازی نیز چهره‌سازی کنید.
به دور از نگاه فرد گرایی در هنرباید بتوانید چهره سازی و برندسازی کنید.
خوشبختانه در استان البرز افراد متخصصی داریم که قابلیت چهره و برند شدن را دارند.
با کمک بلوک رسانه بسیج می‌توانیم آن‌ها را معرفی و به چهره تبدیل کنیم و از ظرفیت آن‌ها در چند سال آینده به نفع جبهه انقلاب اسلامی استفاده کنیم.
بی گمان حفظ فرهنگ مقاومت و هنر در بین جوانان بر عهده بسیجیان و هنرمندان بوده و هنر فاخر انقلابی زمینه‌ساز حرکت مطلوب در مسیر حق است.
هنرمندان متعهد و انقلابی با تولید آثار فرهنگی و هنری فاخر، سبک زندگی شهدا را که بهترین الگو و شاخص برای زندگی مومنانه و سعادت در دنیا و آخرت است، باید برای جامعه و نسل جوان تبیین کنند.
در گام دوم انقلاب یکی از ضرورت‌ها و محورهای اصلی است که توسط رهبر انقلاب اسلامی ابلاغ شده و سازمان بسیج هنرمندان به عنوان یکی از سازمان‌های جوان کشور با توجه به اینکه مخاطب بخش قابل توجهی از بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند، نقش و رسالت خود را در این بیانیه شناسایی کرده و در راستای رهنمودهای ایشان گام بر می دارد.
امیدواریم همانطور که در ابتدای انقلاب رزمندگان به میدان آمدند و به تعبیر بنیان‌گذار انقلاب، خرمشهر را خدا آزاد کرد امروز نیز نیروهای مؤمن و انقلابی در گام دوم انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی جدی‌تری داشته باشند تا باز هم خرمشهرهای این انقلاب را خدا آزاد کند.
این گردهمایی فرصتی برای هم‌فکری و ترسیم مسیر سال آینده سازمان بسیج هنرمندان است که امیدواریم با این مسیر به قله اصلی نظام اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر برسیم.
توفیقات روز افزون همگی شما عزیزان را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

گفتنی است در پایان این مراسم پس از قرائت حکم مسئولیت ابراهیم نوروزی فر که از سوی سردار حیدرنیا فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز ابلاغ شده بود، وی به عنوان مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان البرز معرفی شد و سکان این سازمان را در دست گرفت.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.