تیتر مهمترین اخبار

استان البرز پیشرو در طرح کاداستر اراضی ملی تثبیت و صدور سند ۱۰۰ درصد اراضی ملی استان البرز ۵۷۰ هزار ازدواج در مقابل ۲۰۰ هزار طلاق طی سال گذشته تقاطع غیرهمسطح ماهان – آزادی همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر افتتاح می شود هوشمندسازی برای مقابله با متعرضان به حقوق بیت‌المال ضروری است تقاطع غیرهمسطح «ماهان_آزادی» سوم خرداد افتتاح می‌شود دومین رویداد پوشش ایرانی – اسلامی همزمان با روز عفاف و حجاب در شهر کرج برگزار می شود آغاز طرح نظارت و بازرسی داروخانه های استان البرز شهرداری از دستگاهی خدمت رسان به دستگاهی اجتماعی تبدیل‌ شده است اراضی تپه الله‌اکبر حصار ایمن شد وزارت خارجه به دنبال صدور محصولات و دانش است فرآورده های پزشکی موسسه رازی در خارج از کشور طرفداران زیادی دارند حادثه انفجارسلیندر اکسیژن در بیمارستان های البرز رخ نداده است بسترهای انتقال زندان‌ها با راه اندازی کارگروه ویژه، مهیا می‌شود حضور سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در جشن الفبا مدارسه دخترانه نرجس خاتون شهر هشتگرد

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
مهندس علی یعقوبی رسما شهردار هشتگرد شد
09 دسامبر 2021 - 12:53
شناسه : 72225
3
مراسم تکریم مهندس داریوش یگانه مظهر شهردار سابق و معارفه مهندس علی یعقوبی شهردار جدید هشتگرد با حضور خانواده معظم شهدا ، معاون عمرانی استاندار ، مدیر کل دفتر فنی استانداری ، فرماندار ، امام جمعه و مسئولین ادارات شهرستان ساوجبلاغ ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، بسیجیان ، معتمدین و پرسنل شهرداری هشتگرد و جمعی از مدعوین شهرهای همجوار در سالن شهید باکری این شهرداری برگزار و با حکم دکتر عبداللهی استاندار البرز ، علی یعقوبی رسما به عنوان شهردار هشتگرد منصوب و معرفی شد .
ارسال توسط :
پ
پ
امتیاز این [خبر]

مراسم تکریم مهندس داریوش یگانه مظهر شهردار سابق و معارفه مهندس علی یعقوبی شهردار جدید هشتگرد با حضور خانواده معظم شهدا ، معاون عمرانی استاندار ، مدیر کل دفتر فنی استانداری ، فرماندار ، امام جمعه و مسئولین ادارات شهرستان ساوجبلاغ ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، بسیجیان ، معتمدین و پرسنل شهرداری هشتگرد و جمعی از مدعوین شهرهای همجوار در سالن شهید باکری این شهرداری برگزار و با حکم دکتر عبداللهی استاندار البرز ، علی یعقوبی رسما به عنوان شهردار هشتگرد منصوب و معرفی شد .

در این مراسم مهندس جلیل امینی گزارشی از عملکرد ۴ ماهه دوره سرپرستی ارائه و با تقدیم لوح هایی جداگانه از سوی امام جمعه ، فرماندار ، شورای شهر و سایر ادارات از زحمات وی در خدمات رسانی به شهروندان تجلیل شد .
مهندس افشاری رئیس شورای اسلامی شهر هشتگرد ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و مهمانان حاضر ، گزارشی از روند انتخاب شهردار ارائه و از زحمات مهندس امینی در زمان تصدی سرپرستی شهراری هشتگرد تقدیر و تشکر نمود .
مهندس افشاری رئیس شورای اسلامی هشتگرد در تشریح روند انتخاب شهردار گفت : با شروع به کار شورای ششم شهر در مرداد ماه سال جاری و انتخاب سرپرست شهرداری ، تعداد ۳۸ نفر کاندیدای تصدی شهرداری هشتگرد به دبیرخانه شورا مراجعه و مدارک و مستندات اعلام شده درخصوص سوابق کاری و مدرک تحصیلی و غیره را به این دبیرخانه ارائه نمودند .
افشاری با اشاره به اهمیت انتخاب شهردار که مهمترین رسالت پارلمان شهری می باشد افزود : اعضای شورای اسلامی شهر با حساسیت ویژه به این موضوع پرداخته و پس از بررسی های انجام شده در مرحله اول ۱۰ نفر و در مرحله دوم ۵ نفر انتخاب و نهایتاً از بین پنج نفر ، آقای مهندس علی یعقوبی بر اساس تجربه ، رزومه کاری ، تخصص و برنامه‌های پیشنهادی جامع ارائه شده که در راستای توسعه و عمران و آبادانی شهر و خدمات رسانی به شهروندان بوده با ۷ رای اعضای شورا به عنوان شهردار هشتگرد انتخاب و برای طی مراحل قانونی و اخذ حکم به استانداری البرز معرفی گردید .
رئیس شورا بیان کرد : تکریم ارباب رجوع و خدمات رسانی به شهروندان ، عمران و آبادانی شهر ، اجرای پروژه های عمرانی ، شفافیت در کار ، توجه به امور رفاهی پرسنل و همکاری با سایر دستگاه‌ها از جمله توقعات اعضای شورای شهر از شهردار می باشد .
بهروز افشاری در پایان با تشکر از همفکری ، تعامل و وحدت کلیه اعضای شورای اسلامی شهر ، این رویه را زمینه ساز ارائه خدمات مطلوب و آبادانی شهر دانست و اظهار امیدواری کرد با حضور شهردار محترم بعنوان عضو هشتم شورا ، شهروندان شاهد رشد و توسعه شهر و رفع مشکلات و کاستی‌ها باشند .

مهندس جلیل امینی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی و سرپرست سابق شهرداری هشتگرد نیز گزارشی از عملکرد چهار ماهه به حاضرین در جلسه ارائه نموده و افزود : آنچه از دوران سرپرستی به عنوان عملکرد ذکر گردیده نتیجه کار شبانه روزی پرسنل است و اگر موفقیتی اتفاق افتاده مرهون و مدیون همکاری پرسنل و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر می باشد .
وی با طلب حلالیت از همه پرسنل و مسئولین گفت : خوشبختانه بدون فروش اراضی متعلق به شهرداری و صرفا با تلاش حوزه های مختلف شهرداری ، وصول درآمد بر اساس بودجه مصوب صورت گرفته و تمامی هزینه های شهرداری از قبیل حقوق و دستمزد کارکنان و مطالبات پیمانکاران پرداخت شده و با توجه به پس انداز موجود ، حقوق کارکنان برای ماه جاری نیز قابل پرداخت است .
وی گفت در زمینه کارهای عمرانی در ۱ ماهه اخیر بالغ بر ۴۵۰۰ تن آسفالت مکانیزه و لکه گیری معابر ، ۳۴۰۰ متر مربع کفپوش و پیاده رو سازی ، ۶۰۰۰ متر طول جدولگذاری صورت گرفته و بوستان ۵۰۰۰ متر مربعی شهید مهدی باکری در شهرک بعثت نیز پیشرفت مناسبی داشته و فاز اول آن انجام پذیرفته است .
۸۰ کیلومتر خط کشی خیابانها ، ۳۵۰ متر مربع رنگ آمیزی سرعتگیرها و خطوط عابر پیاده ، نوسازی خودروهای فرسوده ، مجهز کردن تاکسی ها به دستگاه کارت خوان ، لایروبی انهار و اقدامات گستره در حوزه خدمات شهری شهرداری از جمله کارهای دیگر ذکر شده توسط وی بوده است .
امینی در پایان با تقدیر از زحمات شهرداران پیشین ، آبادانی و توسعه هشتگرد را مرهون زحمات آنها دانست و انتصاب جناب آقای مهندس یعقوبی را که از شهرداران با تجربه استان می باشند تبریک و تهنیت گفت.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مختاری امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز دانشجو ، پرستار و روز فرهنگی هشتگرد تبریک گفته و از زحمات مهندس یگانه در زمان تصدی مسئولیت شهرداری هشتگرد تقدیر نمودند.
وی با تشکر ویژه از مهندس امینی در زمان تصدی سرپرستی شهرداری افزود : در حالیکه وی سرپرست بوده اند و شهردار نبودند به عنوان یک شهردار امورات را سر و سامان دادند و اقدامات وی موجب رضایت شهروندان بوده است.
امام جمعه ساوجبلاغ با تبریک به مهندس یعقوبی شهردار هشتگرد گفت : خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک فرصت و توفیق الهی است و مهندس یعقوبی هم باید این فرصت را قدر دانسته و برای خدمت صادقانه به مردم شریف از همه ظرفیت‌ها نخبگان و روحانیون و سایر اقشار جامعه استفاده شود .

مهندس مهرور فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با خیر مقدم به حاضرین و بویژه دکتر فانی معاون عمرانی استاندار و خانواده معظم شهدا از زحمات مهندس یگانه شهردار سابق تقدیر و تشکر نمود .
مهرور با تقدیر از عملکرد شهرداران گذشته در ارتقای امور شهر هشتگرد گفت : شهردار جدید این شهر هم با سابقه خوبی انتخاب شده است که دارای خوشنامی و تلاش مناسب در استان بوده است.
وی افزود : انتظار داریم شهردار جدید در راستای اجرای سیاستهای دولت محترم ، وزارت محترم کشور ، منویات جناب آقای دکتر عبدالهی استاندار محترم البرز ، و همراه با مدیران شهرستان در جهت اعتلای شهر و شهرستان تلاش نماید و امور عمرانی ، ترافیکی ، فرهنگی ، شهرسازی ، مناسب سازی معابر ، سامامدهی پارکینگ ها ، هوشمندسازی و پایش تصویری را اولویت امور در شهر قرار دهد.
مهندس مهرور تصریح کرد : مردم شریف ما شایسته بهترینها هستند و مجموعه شهرداری هشتگرد بایستی با تمام توان و امکانات درخدمت رسانی به مردم تلاش نماید.

ابوالفضل فانی معاونت امور عمرانی استانداری البرز در این مراسم گفت : هر کسی مسئولیت بیشتری داشته باشد، بارش گران‌تر است و این جای خوشحالی نیست ، تنها افتخار این مسئولیت‌ها مدال نوکری مردم است که بر سینه داریم .
وی افزود : شهردار علاوه بر مسائل شهری می بایست یک مدیر توانمند در بحث کنترل بحران های شهر هم باشد و نیز مسایل رفاهی و فرهنگی شهر از اولویت هایی است که یک شهردار موفق باید به آنها نگاه ویژه داشته باشد و همکاری لازم شهردار با دستگاههای سطح شهرستان می تواند از بروز مشکلات اجتماعی نیز جلوگیری کند.
فانی گفت : با توجه به اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری هشتگرد ۱۴۰ میلیارد تومان می باشد و بنا بر گزارشات دریافتی تاکنون ۸۰ میلیارد تومان آن تحقق یافته ، انتظار می رود با حضور شهردار جدید این روند ادامه دار بوده و مابقی بودجه نیز محقق گردد .
معاونت امور عمرانی استانداری گفت : اعضای شورای شهر هشتگرد ۷ نفر هستند و نفر هشتمی آن نیز شهردار خواهد بود و اینجانب نیز بعنوان نفر نهم با آنها همکاری خواهم نمود تا بتوانیم به کمک هم مشکلات شهر هشتگرد رو مرتفع نمائیم .
برگزاری منظم ملاقاتهای مردمی بصورت چهره به چهره ، رسیدگی به مسئله شهرسازی و آلودگی هوا ، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز نیز از جمله موارد ذکر شده توسط معاون امور عمرانی استاندار بوده است .
در ادامه مراسم حکم مهندس علی یعقوبی بعنوان شهردار هشتگرد به وی اهدا گردید ،
یعقوبی پس از دریافت حکم دقایقی سخنرانی و از حضور خانواده معظم شهدا و مدعوین تقدیر و تشکر نمود .
وی با تقدیر از اعتماد رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و تشکر از استاندار محترم البرز ، به تشریح بخشی از برنامه های پیشنهادی خود را برای رشد و توسعه شهر پرداخت .
یعقوبی گفت : دو مقوله مهم بستر سازی رقابت سالم در توسعه شهری و برند سازی هشتگرد با بهره گیری از پتانسلیهای این شهر از جمله برنامه های است که امیدوارم با حمایت نماینده محترم مجلس ، امام جمعه و فرماندار محترم و سایر مسئولین استان و شهرستان محقق گردد .
وی افزود : شناسایی و بررسی وضعیت و تعریف ماموریتهای ملی و بین المللی برای شهر و معرفی هشتگرد به عنوان یکی از مهمترین شهرهای کشور در زمینه جهش تولید و عرضه مسکن نیز از جمله اهداف مدیریت شهری خواهد بود و از سرمایه گذاران بویژه در حوزه مسکن جهت بهره گیری از این ظرفیتها دعوت نمود .
یعقوبی شهردار هشتگرد دارای مدرک دکترای تخصصی شهرسازی ، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و مهندسی عمران بوده و کارشناس رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان می باشد .
وی علاوه بر سوابق پژوهشی و تالیفی ، مسؤلیتهایی از جمله مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز ، مدیرکل امور دولت در شورای عالی استانها ، شهردار نظرآباد ، مشاور و دبیر کمیسیون عمران و سرپرستی اداره کل طرح و برنامه شورای عالی استانها ، نماینده وزارت کشور در کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ۷۷ شهرهای مختلف استان های تهران و البرز را در پرونده کاری خود دارد.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.