تیتر مهمترین اخبار

۲۴۰ تن از سربازان وظیفه زندان‌های استان البرز گواهینامه مهارت آموزی گرفتند اخذ رضایت از اولیای دم پس از ۲۳ سال جشنواره لاله های کرج باید برند ملی در کشور شود تبلیغ، فراخوان و رونمایی از جشنواره ملی لاله‌های کرج باید مختص معرفی مدیریت شهری و پیشینه باغ شهری این کلان شهر باشد حمایت از پرسنل کارآمد بعنوان سرمایه انسانی مدیریت شهری ، امری ضروری است فاطمه منعمی با تاکید بر حمایت همه جانبه شورا از کارکنان متعهد و متخصص ، خواستار ساماندهی منابع انسانی مدیریت شهری شد اصلاح مدیریت تفکیک، تجمیع، حمل و امحای اصولی پسماند از اولویت مطالبات مردمی است حضور چشمگیر مسافران نووزی در بازدید از جاذبه های گردشگری نظرآباد ایستگاه پایانی سه پرونده کثیرالشاکی استان البرز در سال ۱۴۰۱ کرج نیازمند بازارچه دائمی صنایع دستی است هشدار هواشناسی کشاورزی/ تعطیلات پایان هفته هوا سرد می شود ثبت سال ۱۴۰۱ در سنوات کاری به عنوان خاطره ماندگار قیمت زولبیا و بامیه در البرزاعلام شد جابه‌جایی بیش از ۵۲ هزار مسافر در محورهای مواصلاتی البرز ماموریت ویژه مدیران استان، جد و جهد برای تحقق مهار تورم، رشد تولید است

بانک ایران زمین بانک دیجیتال
هزینه بالای نگهداری اسب مهمترین مشکل رشته سوارکاری
26 ژانویه 2023 - 10:46
شناسه : 435094
1
سوارکاری یک رشته پر مخاطب اما پر هزینه است که اغلب افراد آن را به عنوان تفریح و سرگرمی در زندگی روزمره خود انتخاب کرده‌اند.
ارسال توسط :
پ
پ

سوارکاری یک رشته پر مخاطب اما پر هزینه است که اغلب افراد آن را به عنوان تفریح و سرگرمی در زندگی روزمره خود انتخاب کرده‌اند.

باستان‌شناسان با توجه به قدیمی‌ترین آثار بر جای مانده از پیشینیان در رابطه با رام کردن اسب‌ها، معتقدند که اولین اسب‌های اهلی به بیش از سه هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردند.

اسب دوانی، چابک سواری، پرش با اسب، چوگان و درساژ (حرکات نمایشی اسب‌های تربیت شده) از مهمترین رشته‌های سواکاری است که در استان البرز رشته درساژ مورد استقبال مخاطبان این رشته ورزشی قرارگرفته است.
سوارکاری در ایران در چند دهه اخیر مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها و ورزشکاران قرار گرفته است، اما در کنار لذت سوارکاری با اسب، سوارکاران و باشگاه‌داران با مشکلات عمده‌ای به ویژه هزینه بالای نگهداری اسب‌ها مواجه هستند.
در همین رابطه باآرزو ملک رئیس هیات سوارکاری استان البرز به گفت‌و گو نشستیم تا وی از دغدغه ها و مشکلات این ورزش پرمخاطب و تاریخی به مخاطبان ما بگوید.
آرزو ملک اظهار کرد: متاسفانه یکی از چالش‌های مهم ما در این رشته، هزینه بالای نگهداری اسب هاست که بالابودن این هزینه‌ها برخی از افراد را با مشکل رو به رو کرده و به دلیل اینکه با بازار راکد خرید و فروش اسب مواجه می‌شوند مجبور به هدیه دادن اسب ها به باشگاه‌ها می‌شوند.
وی‌گفت: در شرایط کنونی با هزینه های بسیار بالای نگهداری اسب، باشگاه داران زیرفشار سنگین هزینه ها قرار گرفته اند و بسیاری از این باشگاه ها در معرض تعطیلی هستند.
ملک بیان کرد: باشگاه‌داران در شرایط بسیار سختی در فصول مختلف سال برای نگهداری اسب مواجه هستند، اغلب این باشگاه‌ها در خارج از محدوده شهر قرار دارند و با مشکل نداشتن گاز شهری برای تامین سیستم گرمایشی در فصل زمستان مواجه هستند.

دریافت ماهانه ۷ میلیون تومان برای پانسیون اسب
ملک با اشاره به اینکه باشگاه‌داران ماهانه هزینه حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان برای پانسیون اسب ها دریافت می‌کنند گفت: این هزینه ها به هیچ عنوان هزینه های جاری یک باشگاه‌دار را هم تامین نمی‌کند، چرا که هر راس اسب که کار ورزشی و قهرمانی می کند؛ روزانه چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ کیلو علوفه مرغوب مصرف می‌کند.
هزینه خرید علوفه از مهمترین مشکلاتی هستند که امروزه باشگاه داران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

هزینه بالای نگهداری اسب مهمترین مشکل رشته سوارکاری
وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر و افزایش قیمت ها، باشگاه داران همواره همراه با ورزشکاران و سوارکاران بوده و همچنان هزینه نگهداری اسب را بر اساس قیمت مصوب سال گذشته دریافت می‌کنند و از دریافت هزینه های سال جاری خودداری کردند.

عدم تخصص بودجه به هیات‌های سوارکاری
وی با بیان اینکه متاسفانه در سطح کشور هیچ حمایتی از صنف اسب و پرورش اسب انجام نشده و قوانینی که از سال های گذشته توسط فدراسیون اعمال شده اجرا می‌شود گفت: هیات‌های سوارکاری به صورت خودگردان هدایت می شوند و بودجه ای در سطح کشور به این هیات ها اختصاص داده نشده است.
وی افزود: هیات سوارکاری با این همه مخاطب و با این همه مشکلات نه بودجه از اداره کل دریافت می‌کند و نه از فدراسیون و نه سهمی از برگزاری دوره های آموزشی و فعالیت هایی که انجام می دهد می برد.
رئیس هیات سوارکاری البرز تاکید کرد: این هیات به صورت خودگردان و با کمک افرادی که عاشقانه و داوطلبانه علاقه مند به اسب هستند هدایت می شود.

اسب سرمایه اصلی سوارکاران است
متولی رشته سوارکاری در استان البرز گفت: رشته سوارکاری با دیگر رشته‌های ورزشی کاملا متفاوت است اغلب افراد زندگی خود را در این راه قرار داده‌اند، اسب‌های هر یک از این سوارکاران سرمایه کل زندگی آنهاست، عدم حمایت از این رشته باعث می شود تا در آینده شاهد حضور بسیار کم سوارکاران در رقابت‌های جهانی باشیم.
وی گفت: تعداد باشگاه ها در استان ما بسیار زیاد است و این استان پایلوت و الگوی دیگر استان ها شده است .

هزینه بالای نگهداری اسب مهمترین مشکل رشته سوارکاری
درخشش سوارکاران البرزی در مسابقات
رئیس هیات سوارکاری استان البرز در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: امسال علی رغم اینکه از لحاظ جوی سوارکاران با مشکل رو به رو شدند اما به لطف خدا شاهد درخشش ورزشکاران البرزی در جام های مختلف کشوری بودیم.
تمامی این موفقیت ها رهاورد زحمات چندین ساله سوارکاران بود که به ثمر نشست.
وی گفت: در همین رابطه در پانزدهمین جام کشوری که هفته گذشته برگزار شد در رده اسب‌های خالص ایرانی در چندین نوبت سوارکاران البرزی توانستند قهرمان و نایب قهرمان مسابقات شوند.
وی ادامه داد:در رده نونهالان چهره های نو ظهوری به جامعه سوارکاری معرفی کردیم که طی سال های گذشته این ورزشکاران آموزش های ویژه را تحت نظر مربیان فراگرفتند و در آخرین مسابقاتی که برگزار شد موفق به کسب مقام های خوبی در این مسابقات شدند.
ملک با اشاره به اینکه در رده بزرگسالان و جوانان نیز توانستیم مقام های متعدد سومی پنجمی و هشتمی کسب کنیم بیان کرد: در مجموع در تمامی رده ها سوارکاران البرزی توانستند حائز کسب مقام شوند
درساژ رشته محبوب سوارکاران البرزی
رئیس هیات سوارکاری البرز ادامه داد: ششم بهمن ماه سومین رویداد استانی رشته درساژ را پیش رو داریم که این مسابقات به میزبانی شهرستان چهارباغ در دو رده آقایان و بانوان برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه استقبال از این رشته در کشور کمر رنگ تر از رشته پرش است اظهار کرد: در استان البرز نگاه ویژه به رشته درساژ می شود؛ این رشته در این استان بسیار پر مخاطب است و مسابقات مختلفی در فصول مختلف برگزار می شود.
سکان دار هیات پرمخاطب سوارکاری البرز به حوزه آموزش اشاره کرد و تصریح کرد: در سال جاری پیشتاز حوزه آموزش در این رشته بودیم به طوری که میزبانی دوره های آموزشی داوری و مربیگری توسط فدراسیون به هیات البرز سپرده شد که این آموزش ها با حضور ۲۵ استان کشور در بخش داوری از هفته آینده در البرز برگزار خواهد شد.
این مسئول ادامه داد: پس از ۱۲ سال در استان البرز شاهد برگزاری دوره های مربیگری سوارکاری هستیم که در این دوره ها با فراخوانی که داده شد، تعداد ۶۵ نفر از واجدین شرایط پذیرفته شدند.

هزینه بالای نگهداری اسب مهمترین مشکل رشته سوارکاری
رئیس هیات سوارکاری استان البرز با تقدیر از حمایت های سرپرست فدراسیون سوارکاری در بعد آموزشی گفت: امیدواریم هرچه سریعتر با برگزاری انتخابات، ریاست این فدراسیون که یکی از پر مخاطب ترین فدراسیون های ورزشی کشوراست، معرفی شود.
وی گفت: متاسفانه چندین ماه است فدراسیون سوارکاری با سرپرستی هدایت می شود.
ملک در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم مسئولان از این رشته که در ایران مورد توجه بسیاری از علاقه مندان قرار گرفته و به نوعی پیشینه آن به بیش از سه هزار سال قبل از میلاد برمی گردد نگاه ویژه داشته باشند.

منبع ایسنا برچسب ها: سوارکاری یک رشته پر مخاطب اما پر هزینه است که اغلب افراد آن را به عنوان تفریح و سرگرمی در زندگی روزمره خود انتخاب کرده‌اند.
سوارکاری یک رشته پر مخاطب اما پر هزینه است که اغلب افراد آن را به عنوان تفریح و سرگرمی در زندگی روزمره خود انتخاب کرده‌اند.

شاید این اخبار هم برایتان جالب باشد

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.