تصویر

تیتر مهمترین اخبار روز

هرآنچه باید از نتایج روز نخست مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال بانوان کشور بدانید معاون استاندار البرز: کرج به کارگاه عمرانی تبدیل شده است دستگیری سارقان اماکن خصوصی با ۲۰ فقره سرقت در کرج ۱۰۵ زندانی مجتمع ندامتگاهی قزلحصار کرج آزاد شدند پایان مرمت بقعه متبرکه امامزاده زید و رحمن(ع) شهرستان اشتهارد سخنگوی شورای شهر کرج : ساخت فیلم حماسی تپه کرجی ها تصویب شد پیام تبریک نماینده ولی فقیه استان البرز به دکتر پزشکیان رییس هیات فوتبال: البرز در تدارک جذب تیم لیگ برتری است هشدار اداره پست البرز بابت پیامک های جعلی کلاهبرداران تصادف خودرو با درخت در کرج یک کشته و یک مصدوم برجا گذاشت ترافیک سنگین در آزادراه تهران – کرج -قزوین استاندار: میزان مشارکت انتخاباتی البرز ۹ درصد افزایش یافت مراکز غیرمجاز رمز ارز به پرداخت ۱۱۷ میلیارد ریال هزینه برق مصرفی در البرز محکوم شدند ۱۳ نفر در البرز بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند دستگیری سارقان وسایل داخل خودرو با ۷۰ فقره سرقت در البرز

۴۵۰۰ فعالیت فرهنگی در کتابخانه های البرز از سوی کتابداران انجام شده است.
07 شهریور 1402 - 9:16
0
علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز از برگزاری 4500 فعالیت فرهنگی در 5 ماهه نخست سال جاری در کتابخانه های عمومی استان خبرداد.
ارسال توسط :
پ
پ

علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز از برگزاری ۴۵۰۰ فعالیت فرهنگی در ۵ ماهه نخست سال جاری در کتابخانه های عمومی استان خبرداد.

علی معدنی پور با بیان اینکه امروز در کتابخانه های عمومی استان البرز با همت همکاران کتابدار برنامه های متنوع فرهنگی در حال برگزاری است تصریح کرد: کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاهای استان البرز با طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی ،هنری و تربیتی در شاخه های مختلف فعالیت می کنند که این مهم در غنی سازی اوقات فراغت کودکان،نوجوانان و جوانان مناطق مختلف بخصوص مناطق کم برخوردار موثر و محسوس است.
وی با عنوان اینکه توسعه فضاهای کتابخانه ای به توسعه استان کمک می کند افزود: آنچه که در آینده باید بیش از پیش در استان به آن توجه کرد، فرهنگسازی در حوزه های مختلف و برنامه های آموزشی و تربیتی است که با رویکرد جدید نهاد کتابخانه های عمومی کشور این مهم در کتابخانه های عمومی در حال شکل گیری است و نیاز است مسئولین استانی هم در این مسیر کتابخانه های عمومی را همراهی کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در ادامه گفت: کتابداری شور و اشتیاقی است که با تخصص و مهارت آموزی تنیده وکتابداران با تعامل و شادابی در کتابخانه های عمومی در راستای خدمات رسانی بهینه به مخاطبان و اعضای کتابخانه های عمومی فعالیت میکنند و آموزش های دوره ای در هر مقطعی برای کتابداران و کارکنان اداره کل در جهت خدمات به جامعه هدف حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه خدمات کتابخانه های عمومی به سمت خدمات نوین در حال شتاب است تصریح کرد: کتابداران نقش بسزایی در اعتلای کیفیت برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی دارند و با ابتکار در حوزه های فرهنگی و هنری و برگزاری دوره های مهارت آموزی به اعضای کتابخانه های عمومی در جذب و پرورش استعداد کودکان ، نوجوانان ،جوانان و بزرگسالان موثر هستند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با این عنوان که تکریم اعضای کتابخانه های عمومی سرلوحه کار کتابداری است عنوان داشت: معرفی خدمات بخش های مختلف کتابخانه به اهالی و ساکنین مجاور کتابخانه و ایجاد انگیزه در بین مردم و اعضای کتابخانه های عمومی با بهره مندی از ظرفیتهای مختلف کیفیت و کمیت کار کتابدار را افزایش خواهد داد.
علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه به دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور و استان البرز اشاره کرد و گفت: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان با همت کتابداران شهری و روستایی با استقبال خوبی مواجه شد و تمدید این جشنواره نیز برای نوجوانان و جوانان جا مانده از حضور در این جشنواره فرصت مناسبی خواهد بود و در کتابخانه های استان نیز شرایط برای این دسته از عزیزان و شرکت در جشنواره فراهم خواهد بود.

وی در ادامه گفت: تاکنون در ۷۳ باب کتابخانه در سراسر استان البرز استقبال بسیار خوبی از دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شده است و افزود: با همت کتابداران ساعی، همکاری و همراهی استانداری البرز ، دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه مشارکت خوبی صورت گرفته است و تا پایان مهلت جشنواره که پایان شهریور ماه تعیین شده نیز افزایش خواهد داشت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در ادامه به طرح حمایت از کسب و کارهای کوچک و محلی در کتابخانه های البرز اشاره کرد و افزود: برگزاری دوره های آموزشی و مهارت آموزی در جهت ایجاد کسب و کار با مشارکت بخش آموزشی سازمانهای مختلف از جمله آموزش فنی و حرفه ای ، جهاد ، صنایع دستی ، منابع طبیعی و آبخیزداری، آموزش و پرورش و سازمانهای مردم نهاد مسیر جدیدی را طی خواهد کرد و این همیاری و همراهی دیگر سازمانها را می طلبد که در فضای کتابخانه های عمومی و منابع در اختیار در توسعه مهارت و اشتغال نقش آفرینی کنیم.
علی معدنی پور با ابراز خرسندی از استقبال دانش آموزان در فصل تابستان طی سالهای گذشته از کارگاههای تابستانی کتابخانه های عمومی گفت: با فرا رسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، کتابخانه های عمومی محلی برای کارگاههای تابستانی شد و با برنامه ریزی صورت گرفته در بخش های قرآنی ، شعرخوانی، نویسندگی و فن بیان و درست خوانی اشعار و .
.
.
در کتابخانه های عمومی برنامه های تابستانی زیر نظر اساتید مجرب برگزار شد.

علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در ادامه با اشاره به اهمیت مطالعه در کودکی و عادت به خواندن در سنین رشد گفت: کتابخانه های عمومی در سراسر استان البرز مجهز به بخش کودک و نوجوان و برنامه های ویژه برای آنان است و اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های البرز با همت کتابداران و مربیان آموزشی در بخش های مختلف شعرخوانی، سرود، نقالی، شاهنامه خوانی، گروههای نمایشی و .
.
.
فعالیت چشمگیری در سطح استانی و کشوری داشته اند که ریشه این اقدامات در بخش ویژه کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز از خدمات ویژه به نابینایان و ناشنوایان در کتابخانه های عمومی نیز خبرداد و گفت: بخش نابینایان در کتابخانه امیرکبیر نیز یکی از بخش های فعالی است که همه روز آماده خدمات دهی به نابینایان استان البرز است که در سال جاری نیز با تجهیز استدیوی ضبط صدا فضای مناسبی برای تولید محتوا برای این قشر مهیا شده است و همچنین در کتابخانه علامه حلی کرج نیز خدمات برای فعالیت ناشنوایان فراهم است.

وی با بیان اینکه استان البرز دارای دو کتابخانه سیار در جهت اشاعه فرهنگ کتابخوانی در روستاها است بیان کرد: کتابخانه سیار ظرفیت دیگری از خدمات کتابخوانی در نهاد کتابخانه های عمومی است و با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی روستاهای بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ تهیه خودرو کتابخانه سیار از سوی مسئولین شهرستانی و یا خیرین راهگشای توسعه کتابخوانی برای روستاییان منطقه است.

معدنی پور با بیان اینکه در ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ و در سال دوم خدمت به مردم در دولت سیزدهم بیش از ۴۵۰۰ فعالیت فرهنگی در قالب برنامه های مختلف کتابخانه ای از جمله نشست کتابخوان، نشست ادبی، نقد کتاب، برگزاری رونمایی از آثار فاخر کشوری و استانی، تجلیل از نویسندگان، برنامه های فرهنگی و اجتماعی با محوریت کتاب، برنامه های آیینی و مذهبی ، شعرخوانی ، قصه گویی ، نمایش نامه خوانی، آموزش و نمایشگاه کسب و کارهای کوچک، کتابخانه گردی، رویداد و جشنواره های متعدد فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی و.
.
.
برگزار شده است که هریک از این اقدامات در جهت خدمت به مردم و وفای به عهدی است که با مردم در خدمت به آنان در حوزه کتاب و کتابخوانی داریم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز ضمن از مدیران شهری که همراه کتابخانه های عمومی در جهت توسعه کتابخانه ها بوده اند گفت: باید از ائمه جمعه،فرمانداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیارانی که در جهت بسط و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی همواره کتابخانه های عمومی استان را یاری داده و با حمایت های مادی و معنوی در جهت توسعه این فرهنگ پسندیده تلاش کردند قدردانی کرد.

وی همچنین در پایان نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشویق مردم به این امر را مهم دانست و افزود: کتابخانه های عمومی پایگاههای فرهنگی و مردمی هستند و انعکاس برنامه های مختلفی که در این مراکز فرهنگی و انسان ساز در حال انجام است موجب امیدآفرینی در جامعه خواهد شد و امیدواریم تعامل این قشر آگاهی بخش با کتابداران که طلایه دار برنامه های فرهنگی ما در جامعه هستند پر رنگ تر از گذشته شود.

از شما درخواست میکنیم نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

  • از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  •  لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • بابت اینکه نظرات و تجربیات گرانبهایتان را با ما به اشتراک میگذارید متشکریم.